Dodaj do ulubionych

Laptop - różne zakresy cenowe

• iol Re: Laptop - różne zakresy cenowe 12.09.14, 11:30
    Patrząc tylko po liczbie ofert na Allegro, najpopularniejsze marki to Lenowo, Dell, HP, Asus,
    co oczywiście nie musi być miarą jakości Laptopa.

allegro.pl/laptopy-491
    Zauważyłem, że na Allegro jest sporo laptopów refurbished czyli ze zregenerowanych części albo ze zwrotów. To może być sposób na kupno dobrego sprzętu za niską cenę.
  • iol Re: Laptop - różne zakresy cenowe 12.09.14, 11:37
    Moje kryteria wyboru Laptopa:
    - cena do 3000
    - dysk SSD (szybszy, lżejszy i mniej prądu ciągnie niż zwykły)
    - z Windowsem 7 lub 8
    - im lżejszy tym lepszy
    - matryca 15.6
    - grafika raczej ma drugorzędne znaczenie
    - długo trzymająca bateria

Jestem w trakcie poszukiwania, moje obecne typy to HP ProBook i Asus.
    W moim poprzednim egzemplarzu (MSI) dość szybko padł akumulator i nie dało się dokupić drugiego. Nauczony tym doświadczeniem będę szukał informacji o jakości trwałości akumulatorów, być może od razu dokupię zapasowy.

c.d.n.
  • iol Re: Laptop - różne zakresy cenowe 22.09.14, 21:17
    Moją uwagę ostatnio zwrócił Acer V5 573 z dyskiem SSD, widziałem ten laptop w Saturnie i sprawia dobre wrażenie, ma podświetlaną klawiaturę i bardzo długo chodzi na baterii, 2 do 7h. Wady to prawdopodobnie "miękka" klawiatura i brak DVD , to drugie da się obejść kupując zewnętrzny czytnik.
    Laptop z dyskiem SSD był w ofercie x-komu na Allegro, na swoim forum też go polecają w kategorii do 3K, polecam tam zajrzeć, mają propozycje dla różnych zakresów cenowych z podziałem na przekątne ekranu:

forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=4741
  • iol Wypasiony do gier 24.09.14, 10:54
    Mocne konfiguracje w dobrych cenach ma MSI. Ten tajwański producent zawsze kojarzył mi się z płytami głównymi. Podobnie jak Asus poszli za ciosem i zaczęli składać pod swoją marką Laptopy.

Nieźle prezentuje się MSI GP70, tu maja takiego bez systemu za 3300 :
    www.x-kom.pl/p/182168-notebook-laptop-17-3-msi-gp70-leopard-pro-i5-4200h-8gb-1000-gtx850m.html?partnerid=100184175&sm12=NTQ=&ts=1406022659&token=fac75955c514058c293bb83ba864bd35#
    Z systemem i dyskiem SSD cena podejdzie pod 4k zł ale i tak chyba warto.

Co do MSI nie mam zastrzeżeń do tej marki, miałem ich laptopa i serwis Door-To-Door
    przy jednej usterce zadziałał jak trzeba. Gorzej z dostępnością baterii , po kliku latach nie byłem wstanie kupić nowej, była w ofercie tylko na podejrzanych chińskich stronach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka