Dodaj do ulubionych

Piekarnik elektryczny

• Piekarnik elektryczny 03.10.14, 10:46
    Mogę się podzielić doświadczeniami z dwoma modelami. Pierwszy z nich to Bosch z serii HBN-..., bez żadnych bajerów pomijając samoczyszczącą się tylną ściankę i chowane pokrętła.
    Piekarnik ten przez 7 lat działał i wciąż działa bezproblemowo, niczego nie można się przyczepić.

Drugi to Amica z serii EBI , dokładnie model EBI8562AA, posiada chowane podświetlane pokrętła, dwie pary prowadnic teleskopowych , rożen i dotykowe menu do programowania wyłącznika czasowego.
    Generalnie jestem z niego zadowolony, ale klika rzeczy razi. Długo trwało wypalenie i pozbycie się zapachów smarów. Wg instrukcji przed pierwszym użyciem wystarczy wypalić w max temperaturze przez 2h i powinno te cytuje "smary użyte do zabezpieczenia piekarnika na czas transportu" wypalić. W praktyce piekarnik śmierdział jeszcze przez parę ładnych miesięcy , a nawet teraz po pół roku jeszcze trochę te zapachy czuć (przy użytkowaniu średnio raz w tygodniu). Kolejna wada to to, ze nadmuch wyłącza się od razu po wyłączeniu piekarnika, byłem przyzwyczajony , ze w Boschu nadmuch działa jeszcze długo po wyłączeniu aż do ostygnięcia piekarnika. Efektem braku tego nadmuchu może być zaparowanie całego piekarnika, jeśli w środku został np.: kurczak w sosie, dodatkowo ciepło z piekarnika może nagrzać mocno sam piekarnik i wszystko dookoła.
    Teraz o zaletach , programator czasu to coś czego nie miałem w Boschu, więc jest na plus, można ustawić czas pieczenia oraz opcjonalnie godzinę zakończenia pieczenia. Żeby użyć programator trzeba wejść w menu dotykowe. Niektórzy się skarżą że ono nie reaguje, ale moim zdaniem to efekt niedoczytania instrukcji , bo żeby włączyć menu trzeba przytrzymać palcem odpowiednie pole około 3 sekund. Mogę się domyślać, że to celowe zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem , szczególnie przed dziećmi.

Do wyglądu piekarnika nie można się przyczepić, uchwyt z odległości wygląda na zbyt cienki i delikatny, ale to kawałek solidnego aluminium, nie powinno się z nim nic złego dziać, przyczepić się można jedynie do ostro zakończonych końcówek.

Świetnie działa podświetlanie pokręteł, natomiast do menu można mieć zastrzeżenia, zarówno co do konstrukcji jak i tego co wyświetla. Konstrukcja jest moim zdaniem wadliwa, bo kąt patrzenia z góry jest za mały - spróbuje to zilustrować później odpowiednim zdjęciem,
    dodatkowo napisy są na siatce dla cyfr co ogranicza ich czytelność i język, przykładowo zamiast "czas trwania" mamy "dur" czyli skrót od angielskiego duration.
    I uwaga do tego co pokazuje menu, jak ustawie czas trwania to nie pokazuje ile zostało do końca, zawsze pokazuje tylko aktualny zegar.

Teleskopowe prowadnice - przydają się, ale taca luźno na nich leży, moim zdaniem powinna być jakoś lepiej osadzona, żeby nie wyskakiwała zbyt łatwo.

Rożen - nie miałem okazji użyć.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/gb/ha/z85s/AQcaLZbUH9VbrOIToX.png
  • linuch Re: Piekarnik elektryczny 06.10.14, 13:07
    Małą ilustracja o co chodziło mi z wyświetlaczem, jest dość głęboko osadzony a otaczająca je ciemna szybka ogranicza kąt widzenia, przez co patrząc z góry obcina górną część cyfr.
    Wiem, że to szczegół i się czepiam ale ... w Boschu tego problemu nie ma.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/gb/ha/z85s/RVZaJdBsanTcBBy7KB.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka