• (gość portalu) Zaloguj się
  • Na podany adres zostanie wysłany e-mail potwierdzający a następnie dalsze powiadomienia

  • Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.

  • Podglad

Odpowiadasz na:

Gość portalu: Miro-sław  napisał(a): 

> rma223 napisała: 
> > Można - czemu nie? Byleby ta trzecia osoba nie naruszała praw
> > drugiego współwłaściciela i nie utrudniała mu korzystania z jego
> > własności.
> 
> I nie naruszyła miru domowego - czyli praktycznie bez zgody NIE MOŻNA.
> Współwłaściciel może natomiast żądać zniesienie współwłasności- a ponieważ jest
> to w tym wypadku raczej niemożliwe (Art.212par.2 KC) możesz wystąpić z
> roszczeniem przyznania całkowitej własności ze spłatą drugiego współwłaściciela
> lub spłaty ze strony współwłaściciela.
> Może też wystąpić do współwłaściciela z żądaniem zapłaty za użytkowanie swej
> części współwłasności lub alternatywnie, lepiej niemożność użytkowania swojej
> części.

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.