• (gość portalu) Zaloguj się
  • Na podany adres zostanie wysłany e-mail potwierdzający a następnie dalsze powiadomienia

  • Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.

Odpowiadasz na:

Gość portalu: Neverhood  napisał(a): 

> Z tego co wiedzę, to w poprzednich rozporządzeniach było dopuszczenie odblasków
>  w kołach. (1999, 2002 i w tym projekcie). Z tym, że jeśli odblask to na obu ko
> łach.
> 
> Nie podoba mi się to zastrzeżenie o obu kołach.  Dochodzi się do paradoksów w u
> żytkowaniu rowerów. Jeśli zgubi się odblask w kole, to lepiej ściągnąć pozostał
> e, niż mieć choć ten jeden.... 
> Proponuje wykreślić te zastrzeżenie, powołując się np. " czy chcecie pastwo , b
> y rowerzyści mieli choć skrawek odblasku w kole, czy jednak by jeździli bez żad
> nych odblasków ?
> 
> Odblaskowe opony. Nadal nie jest to uwzględnione = nielegalne. Z tego co widzia
> łem to są dostępne jedynie białe odblaski wbudowane w oponę.
> 
> Proponuje więc taki paragraf :
> 
> 7) w § 56 ust. 2 i 3 otrzymuje brzmienie:
> „2. Dopuszcza się umieszczanie świateł odblaskowych:
>     1) barwy żółtej samochodowej[b] lub białej[/b]– na bocznych płaszczyz
> nach kół pojazdu, o którym
>         mowa w § 53-55, 
>     2) barwy żółtej samochodowej – na pedałach roweru i motoroweru;
>     3) barwy białej – dodatkowo z przodu pojazdu;
>          światła, o których mowa w pkt 1 i 2, nie muszą spełniać warunków okreś
> lonych w
>     ust. 1 pkt 2-4.
> 
> 
> I to jest prostsze od tych urzędniczych określeń wszystkiego w szczegółach, gdz
> ie luka goni lukę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się