• (gość portalu) Zaloguj się
  • Na podany adres zostanie wysłany e-mail potwierdzający a następnie dalsze powiadomienia

  • Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.

  • Podglad

Odpowiadasz na:

bene_gesserit  napisała: 

> Kasza - kilogram w discouncie moze kosztowac pare zlotych, a ona 
> przecietnie powieksza swoja wage co najmniej dwa, jesli nie trzy 
> razy. Do tego jest pyszna i dosc uniwersalna. W czasach biedy 
> zaprzyjaznilam sie z kasza gryczana:
> 
> klasyczna - gryczana ugotowana w bulionie grzybowym (wystarczy 
> jeden kapelutek pokruszony + sol), do tego jajko sadzone i ogorek 
> kiszony albo sur z kap kisz
> 
> pierogi litewskie - z nadzieniem z kaszy, mocno zrumienionej 
> cebuli, podsmazonych pieczarek i pieprzu
> 
> pierogi kujawskie - kasza z bialym serem, cebulka i jesli kto lubi, 
> z odrobina suszonej miety
> 
> Oczywiscie, zamiast pierogow mozna zrobic nalesniki z takimi 
> nadzieniami - jest szybciej, ale drozej.
> 
> Drugim po kaszy moim ulubionym daniem byly lazanki - tanie, szybkie 
> i mozna zrobic na pare dni, a nadmiar zamrozic.
> 
> Generalnie budzet nakrecaja watpliwej jakosci frykasy typu slodzone 
> jogurciki, desery, soki, wedliny. Wszystko to mozna wyprodukowac w 
> domu (do robienia jogurtu wcale nie trzeba miec jogurtownicy, albo 
> mozna kupowac naturalny i miksowac z owocami samemu), zamiast sokow 
> pijac kompoty (kontrolujac w ten sposob ilosc cukru samemu), 
> zamiast wedliny robic to fajne mieso, ktore sie krotko gotuje z 
> przepisu z GP - jak cie to interesuje, to poszukam.

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się