16 wyników w czasie 248 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Lekka pasta na lato

Danie szybkie i zdrowe. Gotuje makaron typu motylki. Obieram pomidory ze skorki, kroje w kostke. Mozzarelle tez kroje w kostke i dorzucam do pomidorow. Sole, pieprze, dodaje obficie swiezej bazylii i polewam dobra oliwa. Lacze z odcedzonym makaronem.

Re: Watek kulinarny 10

tysz piknie. Lubie w lecie wszelkiego rodzaju "makarony" ze swiezym pomidorem. -- "Nie trac czasu ani slow na darmo, nigdy juz ich nie odzyskasz"

Re: mario

A propos makaronu: Jutus, Ty kiedys musisz sprobowac moich tagliatelle al > salmone. ------podzielisz sie przepisem? ;-) W zeszlym tygodniu zrobilam tagliatelle wlasnie z lososiem i pomidorami i czerwonym pesto, mniam :) W ogole makaron moge jesc codziennie, wiec taka religia nawet by

Zdjęcia:

Watek kulinarny 6 (początek wątku)

Liczylam na wyjscie na obiad, ale corcia jest cala zapuchnieta i kichajaca bo ma katar sienny. Wiec na obiad bedzie makaron ze swiaza mozarella, swiezym pomidorem , bazylia , wszystko doprawione dobra oliwa.

Re: Watek kulinarny 6

A wiesz Maryska, ze to jest moje ulubione danie "na szybko"? Z tym ze najpierw podsmazam czosnek na oleju, potem na chwilke doslownie pomidory, wrzucam cieply jeszcze makaron (najlepiej male muszelki albo Farfalle), nastepnie w kostke pokrojona Mozarelle i jak juz sie rozplywa to bazylie i

Re: Watek kulinarny - Dygresje malaronowe

podaniem podgrzac raz jeszcze. Na lato, bardzo szybkie i nadajace sie do makaronu "motylki" (farfalle): Sos na zimno: Pokroic w kostke 1 mozzarelle i 2 obrane ze skorki pomidory, zalac obficie dobra oliwa z oliwek, posolic , popieprzyc, dodac dosyc duzo swiezej bazylii. Polaczyc z goracym

Re: O pierdułach --- Odc. 308 :-)))

wczoraj bylo pochmurnie, dzis leje pomidory w donicach kwitna, pierwsze owocki sie zawiazuja kota spi i klaczy chce mi sie truskawek, ale wczoraj w okolicy nie bylo, a dzis leje i nie chce mi sie jechac na targ zastanawiam sie obiadowo pomiedzy makaronem z cukinia, a risottem ze

Re: Ratunku

na wyroby wedliniarskie przepisow inie mam , w latach dzieciestwa byly tylko kroliki - wszystkie podroby i mieso z kawalko posledniejszych byly obracane w pasztet i sloikowane ja pasztet ieke , dziele i mroze pomidory - czasami mroze surowe w kostkach i potem takie

Re: Poniedziałek, wraca lato

garsc posiekanych lisci bazylii pomidor, w gruba kostke i duzy plaster fety, pokruszony sol , pieprz, w zasadzie wiecej omasty nie trzeba dla podniesienia wartosci bialkowej dzis bylo do tego pol puszki tunczyka z wody + lampka chianti = moj caly obiad :) ok, jednorazowo

Arabbiata dla Bluesa

Bluesie, sos arabbiata jest prosty jak budowa cepa. Używam w ramach chilli co pod ręką: ostatnio świeże, ale często suszone. Najpierw szklę cebulę, dodaję czosnek i chilli; potem pomidory bez skórek i czarne wypestkowane oliwki, i to tak pyrka, do smaku sól pieprz trochę miodu i soku z cytryny

Re: Wakacje

:-) Najlepsze 2 godziny spedzilismy przy stanowisku Brouilly, hehehe, i zamowilam 60 butelek zeby wziac do PL :-) Teraz czekamy na gosci... Zupa juz prawie gotowa (pory, cukinia, mucho mucho czosnku, ziemniaki, ziola), na drugie makarony pesto z salata: szpinak, rukola, pomidory, zolta i zielona papryka