15 wyników w czasie 162 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: szynek nie będzie

U mnie też wędliny ze sklepu na stół świąteczny wstępu nie miały i nie będą miały, tzn. mówię tu o wędlinach przemysłowych, a nie zrobionej na zamówienie szynce z kością, pachnącej czosnkiem kiełbasie, itd. Oprócz tego zawsze był domowy pasztet, faszerowany mostek cielęcy (specjalność mojej

Re: Tylko z pozoru głupie: gdzie kupujecie MIĘSNE

Kupuję w sprawdzonym, zaprzyjaźnionym sklepie. Mięso smakuje i pachnie mięsem. Poza tym można kupić wędliny domowego wyrobu (kiełbasy, schab pieczony, boczek pieczony, pasztet, szynkę, smalec).

Re: _prawdziwe_: szampan, feta, salami

Teoria jest błędna. Szampan to szampan, a wino musujące, to wino musujące. Podobnie z koniakiem, fetą, mozarellą, mascarpone, oscypkiem, parmezanem, szynką parmeńską oraz innymi przysmakami, ktore, aby nosić daną nazwę muszą być wytwarzane w ściśle określony i przez wieki wypracowany sposób.

Zdjęcia:

Re: Przednowek

Ja mam przesyt ciężkiego jedzenia i z niepokojem myślę o wielkanocnym festiwalu pieczonych boczków, pasztetów, żuru na białej kiełbasie, serników na milionie żółtek i tonach cukru, itd. Marzy mi sie maleńki, młody kalafiorek polany odrobiną masła z parmezanem, albo szparagi, albo szpinak

Re: Kochani, dzięki za coque

Cieszę się, że wszystko dobrze wyszło! A jak piekłeś ziemniaki? W folii, czy w plasterkach na patelni? Z ciekawości i łakomstwa pytam :-)

Re: wiosenne dania :)

Oj, już nie mogę się doczekać na: - młode ziemniaki z koperkiem i zsiadłym mlekiem, - szparagi z masłem i parmezanem, - ogórki do śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji (mizeria z dużą ilością szczypiorku.... mmmm...), - twarożek z rzodkiewkami i szczypiorkiem, - truskawki w każdej

Re: kociłek na ognisku

Natrzeć wnętrze kociołka słoniną, wyłożyć liśćmi kapusty, do środka wrzucić pokrojone w dużą kostkę ziemniaki, wymieszane z pokrojonym w kostkę boczkiem, słoniną, kiełbasą, liśćmi laurowymi, ziarnami pieprzu, suszonym tymiankiem i majerankiem. Kociołek szczelnie zamknąć i piec nad ogniskiem

Re: korekta

Ziemniaków też raczej nie ma u mnie w kuchni, jeśli już to albo pieczone i podawane z różnymi sosami, z masłem czosnkowym, albo w formie placków ziemniaczanych, albo jako baza do klusek śląskich. Ale to też rzadko. Ryż wychodzi w wielkich ilościach - niełuskany, basmati, arbioro.

Re: Deser: latwy, pewny?

Prosty i niedrogi deser zimowy - jabłka pieczone nadziewane konfiturą z żurawin lub z wiśni. Jabłka trzeba umyć i wydrążyć, tzn, usunąć z nich tzw. gniazda nasienne, ale nie przekrawać. W wydrążony otwór włożyć konfitury. Piec w temperaturze 180C dopóki nie zmiękną (długość pieczenia zależy

Re: lasagne mięsno-szpinakowa

podsmażona na oliwie, uduszona najpierw w czerwonym winie, a później w sosie pomirodowym z dużą ilością czosnku, oregano, bazlii, pieprzu), na to znów mozarella, płatki lasagne, beszamel, tarty parmezan i do pieca. Wydaje mi się, że tak powinno być smacznie :-)