20 wyników w czasie 231 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Jeszcze raz obiadowo.

Przystawka krewetki z masłem czasnkowym podane na salacie Szynka parmeńska z melonem i truskawkami "Marnowane" poledwiczki wieprzowe podane na salacie Kaczka pieczona z jablkami podana z musem z malin, ziemniaki zapiekane, warzywa gotowane. Jagniecina z rozmarynem z puree z ziemniaków

Re: Obiad na urodziny dziecka z dorosłymi

Pieczona perliczka, kaczka z jablkami (możesz kupić gotowe piersi i uda, to odejdzie ci zabawa z krojeniem). Do tego pieczone ziemniaki (mogą być kupne) i sałata z granatem i mango. Do przegryzienia mogą być krewetki z masłem czosnkowym, jakaś sałatka z mięsem czy twardym serem, może wrapsy z

Re: przed czym chronimy nasze dzieci i czy warto?

zjeść. Starsza jeździ komunikacja miejska, takze wieczorem, obiera ziemniaki, gotuje i piecze. Uboju nie widzieli na żywo i pewnie długo nie zobaczą (lub nigdy, bo i gdzie), ale patroszenie ryby tak. I łapią dżdżownice i żaby;)

Zdjęcia:

Re: Zapiekanki

Ryba z masłem czosnkowym i pieczonymi ziemniakami, kaczka z jabłkami, udka z rozmarynem i cytryną. Pieczone bataty z ziołami. Ryż zapiekany z dowolnymi dodatkami i serem. Zapiekanka z kalafiora, cukinia z mięsem i serem (tu mięso jednak trzeba podsmażyć), pieczone pomidory/papryka nadziewane ryżem

Re: Bylyscie kiedys biedne?

truskawkami/ kopytka z sosem, gęsta zupa/ziemniaki z jajkiem sadzonym/ pieczone ziemniakikolacja ryż z jabłkiem, placki ziemniaczane. Dużo jabłek, marchwi, kapusty kiszonej, bo są tanie i zdrowe.

Re: Czarna d... radzcie

Znam mnóstwo dzieci, które wolą czyste kluchy czy kluchy z serem. Pieczone ziemniaki na ostatniej imprezie były hitem (w wersji minimum wystarczy dodać sól, jak masz w szafce zioła i to już full wypas), dziś na imprezie w przedszkolu podobnie. Rano nie wytrzymałam i zjadłam chleb z masłem i solą

Re: Polski fenomen karpia:)

Legendę znam, ale po tylu latach jednak mozna już odchodzić od tradycji, dla wygody i z "pobudek smakowych" i zostac np. przy tym, ze jedli drób, a to już daje całkiem nowe możliwości. Post w trakcie Wigilii został zniesiony jakiś czas temu (było o tym głośno skoro i do mnie dotarło), a jednak nie

Re: Da się?

Kaczka/kurczak/ perliczki/ gęś/ indyk czy cokolwiek do pieca, obok ryby (solisz, pieprzysz i czosnkujesz). Gotujesz ziemniaki, ryż, kasze. Kupujesz gotowe sałaty, kroisz pomidory, wrzucasz fetę i oliwki, w międzyczasie malujesz paznokcie;) Zapomniałam o burakach i szpinaku, to z 10 minut;) Teraz

Re: Wasze menu na kryzysowy tydzień

Akurat przedszkolak ze śniadania najchętniej zjazda bułkę z masłem, reszta zostaje dla kotów, jego ulubiony obiad to kluski z czymś, pieczone ziemniaki lub prosta zupa. Nastoletnia córka jest wegetarianką, z wyboru najchętniej jada najprostsze i najtańsze jedzenie typu kasza, szpinak i czosnek. Ja

Re: Wasze menu na kryzysowy tydzień

Śniadanie płatki z mlekiem (1+2) Przekąska jabłka (2 zł) Obiad kasza z sosem pieczarkowym na śmietanie (1,5+1,5+plus koszt kilku pieczarek i cebuli liczmy w sumie 5 zł), kiszona kapusta Podwieczorek dla dzieci banan (1 zł) Kolacja pieczone ziemniaki (2 zł) (Razem ok 15 zł, i to zakładając, że

Re: w nawiązaniu do wątku o megaimprezie

Cały myk polega na tym, że w wielu domach je się inaczej i dlatego gotowanie nie jest czaso i pracochłonne. Nie obiera się ziemniaków, nie smaży kotletów. Je się kasze, makarony, ryż, rzeczy pieczone, gotowane na parze (układam rybę, warzywa i to cała praca). A deser to jogurt z jakimś dodatkiem