100 wyników w czasie 312 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Szynka, parmezan

Maria: "W Parmie jeszcze nigdy nie bylam, kojarzy mi sie jedynie z szynka parmenska i z parmezanem." A Stendhal? z jego "Chartreuse de Parme? Nie pamietam tytulu polskiego. A przy okazji napomkne ze Stendhal nienawidzil wszystkiego co religijne, dzieki tatusiowi ktory, wlasnie odwrotnie

Re: Szynka, parmezan

lucja7 napisała: > A Stendhal? z jego "Chartreuse de Parme? Nie pamietam tytulu polskiego. Polski tytul "Pustelnia parmenska". Nie czytalam. > A przy okazji napomkne ze Stendhal nienawidzil wszystkiego co religijne, dzieki > > tatusiowi ktory, wlasnie odwrotnie

Ziemniaki z rozmarynem

Wlasnie o te ziemniaki mnie chiodzilo. Nie z bazylia a z rozmarynem. Pychotka. Mozna jeszcze dodac Olive Bread maczany w mieszance oleju z oliwek, parmezanu i octu. A z bazylia to najlepsza jest biala mozzzarella, z pomidorem i rowniez octem.

Ser manouri oraz pieczony faszerowany szczupak

nie było to takie straszne, ja za to wykonałam farsz z krewetek, jajka na twardo, dużej ilości pietruszki, dwóch kurek, czosnku i rozmoczonej w mleku bułeczki. Po czym rybę nafaszerowaliśmy, upiekliśmy i zjedli w towarzystwie podpieczonych ziemniaków oraz szparagowej fasolki. Była boska, chociaż nam

Bakłażanomania, inaczej oberżynia

tartym parmezanem oraz parmeńską szynką. Ślinię się.... Bardzo udaną potrawą był też gulasz wołowy, do którego na ostatnim etapie podduszania wrzuciłam przeleciane po patelni z klarowanym masłem kawałki marchewki, cebuli, oczywiście przecier lub pomidory, i ..... opisane ww. plastry oberżyny. Danie

Zdjęcia:

Re: Świąteczna alternatywa i takie tam

jesli kaczka to tylko ta z brytfanny - cala w buraczkach ;) Jakies 15 lat mi zajelo polubic Pokuse Jönssona - kartoflana zapiekanka z ansjovis. Dorsz z kremem pieczarkowym, w smietanie z kawiorem Szynka pieczona w calosci jedzona potem z gruboziarnista musztarda. I jajka ;) moga byc z

Re: Świąteczna alternatywa i takie tam

bezsensowne) i szykuje sie na wielkie party w czwartek wieczorem. Menu wigilijne juz postanowione, szybkie i prosciutkie: 1a.avocado z lososiem wedzonym (przekrojone wzdluz avocado delikatnie wydrazam, rozdrabniam, siekam drobniutko lososia, mieszam, przyprawiam, napelniam mieszanka wydrazone

Re: cuda i dziwy

ee, jesli to gluten, to rzadna czarna magia nie jem glutenu od pol roku juz podstawa to gryka, ryz, ziemniaki, kukurydza, tapioka mieso pieczone wlasnorecznie w domu, ryby podobnie uwaga na wedliny, paluszki krabowe, sos sojowy - prawie wszystko ma w sobie pszenice/gluten rzadna z jarzyn

Wtorek, mocno zachmurzony

pieke, szynek nie marynuje. Niemniej, jak ktos lubi i piecze to nawet mi sie podoba. Mysle, ze kluczowym slowem tu jest lubienie tych przygotowan. Wiec wszystkim, którzy je lubia, zycze owocnych prac :-)

Wariacja w temacie piersi Kiełbia ;-)))

... zamknięte. :-( Pesto i rozmaryn (do ziemniaków, które pieką się pod filetami) już miałam kupione, pognałam więc do supemarketu po kurzynę. PUSTO. Ani grama mięsa. PRL czy jak? Zapomniałam, że do wtorku mięsa nie będzie: święta, producenci też mają wolne. Co robić... Eureka, w zamrażarce mam eskalopki z

Babka ziemniaczana

plasterków szynki. Piec w temperaturze 190-200 st przez 1,5 godziny. -- Wywabiam plamy na schody i piore po mordzie Wysadzam skrzynki balkonowe

Re: mam koze i co dalej :))?

(mieszanka ma byc niezbyt gesta). Smarowac obficie ta mieszanka przy pomocy pedzelka kozlatko z obu stron. Wlozyc do rozgrzanego piekarnika i piec godzine w temperaturze 180 st. Po godzinie przewrócic kozlatko na druga strone i piec jeszcze ok. 30-40 min. Przez caly czas peiczenia regularnie polewac

Tak zwane "trzebazjeście". Zupa krem z pora.

Scenariusz wygląda zawsze podobnie. Mianowicie, przeglądasz lodówkę i trzeba zjeść... Z tego są potrawy zwane „trzebazjeściami”. Znalazłam w lodówce resztkę bulionu z warzyw, oraz warzywa z tego bulionu. Wzięłam pietruszkę i por. Te z rodzaju dużych o łagodnym smaku, bo pikantne małe

Sobota, upał

Dzisiaj ma być 35C. Uffffffffffffff. Z dobrych wiadomości: mam, zaiste, wolny weekend. :-D No, oprócz zawodowego koktajlu i garden party jutro, ale to akurat będzie dość przyjemne. Poza tym mamy dzisiaj miasto podziemne. :-))) Menu: melon z szynką szwarcwaldzką. Kurczak pieczony w cytrynie

Wariacja w temacie mlodej kapusty

Kapusta wlasnie "pyrkoli". Zrobilam zgodnie z mamusina receptura, poza jednym dodatkiem: pokrojona w drobna kosteczke wedzona szynka (tluszcz odkroilam, oczywiscie ;-) ). Kupilam tez drobne mlode ziemniaki (z Grecji). Ugotuje cale w skorkach i na kolacje bedzie kapusta z ziemniakami, i fura

Osso bucco de volaille

Tak, tak. Dziwnie brzmiało, ale spróbowałam. Zrobione jak osso bucco, tylko z ud kurzęcych. Dobre. :-) Do tego pieczone ziemniaki i grillowana cukinia. Prosto i smacznie. Na popitkę bruilly. Sorbet, kawa. Na kolację? Mam ochotę na chleb z masłem i adżyką. :-) Zobaczę, czy za pół godziny

1 2 3 4 5 6