1 343 wyników w czasie 1 787 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: pieczona szynka

naszpikuj ja czosnkiem, z wierzch posyp sola, pieprzem, slodka papryka, estragonem, czosnkiem sypkim, odrobina curry i upiecz

pieczone ziemniaki z aromatem (początek wątku)

wczoraj piekąc ziemniaki, dodalem do nich pokrojonego naciowego selera, ot tak miedzy, zeby tylko sok puscil. Wniosek jeden - warto co wiecej trzeba chyba ekseprymentowac z takimi dodatkami aromatycznymi (o czosnku nie pisze, bo to samo przez sie sie rozumie) -- "Każdy szef kuchni na świecie

Re: Pieczone ziemniaki

Ja mam kilka sposobów na pieczone ziemniaki: 1. Obieram, większe przekrawam na połówki lub ćwiartki, obtaczam w oleju / oliwie i przyprawach (tu dowolność, ale bardzo smakują mi z papryką, bazylią i tymiankiem), piekę w 200 stopniach z termoobiegiem, nie wiem jak długo, sprawdzam widelcem

ja najpierw gotuję w mundurkach, później obieram i kroję na ćwiartki, posypuję solą i pieprzem, piekę aż sie zabrązowią. Podaję z masłem czosnkowo-tymiankowym.

Zdjęcia:

Re: pieczone ziemniaki

Tak wlasnie robimy: obtaczamy w mace, ale bez soli. Zadnego tluszczu na blasze. Sol (gruba) jest mieszana z maslem, czosnkiem i ziolami i kladzie sie ja sobie bezposrednio na ziemniakach. -- Ju Venerabilis

Re: pieczone ziemniaki

Mlode ziemniaczki, oskrobane, kroję na pół, wydrążam troszkę ze środka. Mieszam w miseczce tarty żółty ser, śmietanę, podduszone pieczarki z cebulką, duuużo ziół prowansalskich. Tym farszem nadziewam łódeczki i piękę w piekarniku, aż kartofelki są miękkie (ok. 1-1,5godz.). Pycha!! Polecam!

Re: pieczone ziemniaki -?

Pzrepraszam... nie wiem, ja nie dodaje tych rzeczy do takich rumianych kul... Ta cebulka, to moze i obok by sie podpiekla... ziolami mozesz posypac jak juz beda usmarowane masłem... i z pewnoscia nie przykrywac niczym. Powodzenia.

Re: pieczone ziemniaki - tak

Ja zawsze robie zrumienione i "stukające" z wierzchu, jak mowi nasz Młody. I nie trzeba miec grilla. ... Ja obieram, myje i susze dobrze. Nacieram kazdego ziemniaka maslem (najchetniej solonym, ale nie koniecznie) i na blache zimna. Potem do rozgrzanego piekarnika na 180-190 na 45 minut. Po

Gość portalu: aga napisał(a): > Jak robicie pieczone ziemniaki, jakich dodajecie przypraw, ziół. Proszę o > rady. Majeranek, bazylia... Zrób faszerowane. Farsz: boczek wędzony (podsmażony) + rokpol + bazylia (swieża). Ziemniaczki podgotuj (nie do końca rzecz jasna) - teraz

Re: Pieczony ziemniak.

> ubott.1 napisał: > > Wiec moze trzeba takie ognisko kiedys zorganizowac. benia30 napisała: > Tak... I harcerzy zaprosić... I z harcerzem na rowerze po nocy do domu wracac... No, to Wy juz chyba o raju na ziemi gadacie, a nie o ziemniakach :-))

Re: Pieczony ziemniak.

blotniarka.stawowa napisała: > > > I z harcerzem na rowerze po nocy do domu wracac... > Głeboka noc, ciemny las, harcerzyk na rowerze, panna na rurce (na ramie rowerowej), włosy i całe ubranie przesiąknięte zapachem pieczonych ziemniaków. I tu sie wkrada odrobina

ja robię tak (są pyszne i chrupiące): ziemniaczki obieramy i kroimy na cząstki(4 lub więcej w zalezności od wielkości) i wycieramy do sucha. Do miseczki wlewam oliwe z oliwek i dodaję paczkę przyprawy do mięsa mielonego KAMIS, mieszam. Do tego wrzucasz ziemniaczki i mieszasz aby wszystkie były

z oliwkami, parmezanem i rozmarynem (przepis)

podaje od razu, te ktore si epieka. Przesiac 375 g mągi, 2 lyzeczki proszku do pieczenia, sol, dodac 175 g posiekanych czarnych oliwek, 35 g startego parmezanu. Dobrze wymieszac Rozgrzac piekarnik do 200 C Do maki dodac wymieszane 2 jaja z 250 ml mleka i roztopione 125 g masla. Wymieszac (nie

Re: z oliwkami, parmezanem i rozmarynem (przepis)

Dobrze widzę, że ciasto się miesza, a nie wyrabia? (Wybaczcie, znam się na pieczeniu jak kura na pieprzu.) Przez to forum śnią mi się po nocach bułeczki własnej roboty, które mnie przerastają, a takie muffiny to może by mi wyszły... Widzę świetlaną śniadaniową przyszłość.

Pieczone ziemniaki-w soli! (początek wątku)

Nagrzac piekarnik na 200C. 4 duze ziemniaki pokluc widelcem. 1 bialko z jajka lekko ubic, wsadzic do niego ziemniaki, jak beda calkiem otoczone bialkiem to otoczyc dobrze sola. Piec w brytfance do miekkosci, czyli ok. 1 godziny. Po upieczeniu sciagnac nadmiar soli i podawac jak zwykle /czyli z

1 2 3 4 5 6