1 381 wyników w czasie 2 954 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Pieczony ziemniak z parmezanem i szynką (początek wątku)

To jakis kretyński przepis, piec w folii żeby potem zmielić? bez sensu

pieczone ziemniaki z ziołami i parmezanem (początek wątku)

z odrobiną oleju, podgrzać 10 min - wrzucić ziemniaki, piec 10 min - odwrócić ziemniaki, jak zostało 'panierki' to posypać nią ziemniaki - piec 10-15 min, do zrumienienia podałam posypane szczypiorem z czosnku, z jajem sadzonym -- są rzeczy nie niebie i na ziemi, o których się nie śniło

Re: pieczone ziemniaki z ziołami i parmezanem

pięknie zapieczone:) to jest właśnie wyższa szkoła jazdy - nie przesadzać, zachowac umiar i wydobyć pełny smak, bez bicia piany:) -- święcie przekonana, że ma tyłek ze szkła, nie wstawała z łóżka w obawie, że go sobie potłucze

Szynka, parmezan

Maria: "W Parmie jeszcze nigdy nie bylam, kojarzy mi sie jedynie z szynka parmenska i z parmezanem." A Stendhal? z jego "Chartreuse de Parme? Nie pamietam tytulu polskiego. A przy okazji napomkne ze Stendhal nienawidzil wszystkiego co religijne, dzieki tatusiowi ktory, wlasnie odwrotnie

Re: Szynka, parmezan

lucja7 napisała: > A Stendhal? z jego "Chartreuse de Parme? Nie pamietam tytulu polskiego. Polski tytul "Pustelnia parmenska". Nie czytalam. > A przy okazji napomkne ze Stendhal nienawidzil wszystkiego co religijne, dzieki > > tatusiowi ktory, wlasnie odwrotnie

Zdjęcia:

Rukola z surową szynką i parmezanem (początek wątku)

fajny przepis, pycha salatka, ja przyrzadzam podobna, ale troszke zmodyfikowana. uzywam pomidorkow koktailowych w duzej ilosci przecietych na pol. dodatkowo dodaje swieze lub jesli nie ma suszone ale jak najbardziej mozliwie miekkie - figi oraz orzeszki pini, sprobojcie z tymi dodatkami, to

pieczone z szynką schwarzwaldzką

Zielone szparagi , zblanszowane przez 2 minuty , zawinięte w szynkę, skropione oliwą i posypane orzeszkami piniowymi, 20 minut w temperaturze 200 stopni, do zarumienienia szynki, pycha ! -- i'm the one !

Pieczone ziemniaki...

tak to się u nas nazywa. Dodajemy jeszcze warstwę -marchew w talarkach i cienko pokrojone buraczki. Takie danie można zrobić na gazie lub w piekarniku, garnek wyłożyć folią aluminiową. Z przypraw tylko sól i pieprz! I do popicia zimny kefirek...mniam

Pieczone ziemniaki (początek wątku)

ziemniaki podawać z solą. ........... Trufla i jej kuchnia

Re: Pieczone ziemniaki

Ja pieczone ziemniaki lubię z solą :) Raz na ruski rok, zmuszę się do zrobienia sałatki warzywno-śledziowej, która jest dodatkiem. Też nieźle smakuje. ............ Trufla i jej kuchnia

Noworoczna pieczona szynka (początek wątku)

3kg szynka, pieczona 2-2.5 godziny w temperaturze ok. 180C Szynke nalezy nadziac w kiku miejscach calymi gozdzikami. Nastepnie przyrzadzic nastepujaca glazure- pol szklanki burbona podgrzac z 1 szklanka molasy/ jesli nie macie to ze szklanka ciemnego cukru/ i lyzka grubo mielonego pieprzu

szynka.piec,gotowac? (początek wątku)

czesc kupilam szynke wieprzowa.chcialabym ja jakos zrobic dla mojego 11 miesiecznego synka. czy lepiej upiec czy ugotowac?i jakie przyprawy moge dac? prosze o rady bo sama jestem weganka i nie mam pojecia co z tym mięchem teraz zrobić :D

pieczone ziemniaki ze szpinakiem (początek wątku)

8 ziemniaków 2 szklanki mrożonego szpinaku(może być swieży) 2 ząbki czosnku 2 cebule sól,pieprz olej śmietana 18% Ziemniaki obrać i podgotować w osolonej wodzie. Cebulę z przeciśniętym czosnkiem przesmażyć na oleju. Dodać szpinak i dusić. Pod koniec duszenia doprawić

Re: pieczone ziemniaki ze szpinakiem

wyglada smakowicie! tylko prosze powiedz mi ile trwa to zapieknie? i czy standardowo w 180st? dzieki i pozdraiwiam -- Polki w Grecji

1 2 3 4 5 6