1 610 wyników w czasie 3 336 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Pieczone ziemniaki z parmezanem (początek wątku)

Zrobione wg przepisu. Efekt: ziemniaki surowe, cebula spalona.

Re: Szparagi, szynka, parmezan

Też takie robię, tylko nie obgotowuję najpierw. Wrzucam do pieca nagrzanego do 180 stopni i piekę 20-30 minut. Też pyszne :) -- Dwie rzeczy są w życiu bardzo istotne: dobre łóżko i wygodne buty. Człowiek jest bowiem albo w łóżku albo w butach. (M. Achard)

Re: Szparagi, szynka, parmezan

Śliczne! Można sprytnie ominąć etap obgotowywania i zaoszczędzić trochę czasu i naczyń. Uduś szparagi (skropione stopionym masłem, przyprawione solą, pieprzem i cukrem) w piekarniku pod papierem do pieczenia. 10-12 minut i są au courant: soft, still crunchy, absolutely not soggy. Sprawdzone

Pieczone ziemniaki z czosnkiem (początek wątku)

Takie ziemniaki warto wcześniej trochę podgotować, szybciej się upieką i czosnek się nie spali. Ja poza tym posypuję je obficie papryką i ziołami prowansalskimi, mają lepszy aromat i kolor.

Zdjęcia:

Ziemniaki pieczone z rozmarynem, boczkiem i sok...

A jak dla mnie były całkiem dobre. Owszem takie kwaśne ziemniaki smakują dosyć charakterystycznie, ale mi akurat smakowały. Oczywiście trzeba uważać do czego się je podaje, żeby smaki się nie gryzły :)

udka kurczaka pieczone z ziemniakami i pomidorami (początek wątku)

Przepis Jamiego Olivera z "Jamie w domu". Jakoś ostatnio mam "fazę" na jego przepisy - co chwilę coś mi wpada w oko. Danie dość czasochłonne ale wyśmienite. Słodycz pomidorków koktajlowych i lekko chrupiące ziemniaki - to lubię. Podaję przepis oryginalny, a w swoje modyfikacje. 800 g

Re: udka kurczaka pieczone z ziemniakami i pomido

Żeby przetestować przepis ;) -- Pozdrawiam, Aleksandra

Re: Coś fajnego z ziemniaków!

Puree z maslem, pieczonym czosnkiem i parmezanem.

Re: Coś fajnego z ziemniaków!

genialne przepisy! tak lubię ziemniaczki, będę robić wszystkie po kolei :) a w weekend mam gości i chciałam polecieć standardowo pieczonymi z rozmarynem, a tak będę miała coś nowego, też dziękuję :D -- ups

ognisko, kiełbaski, ziemniaki pieczone ....? (początek wątku)

Organizuję w niedzielę ognisko dla paru znajomych, ma być na luzie i niezobowiązująco. Będą ziemniaki z ogniska, kiełbaski pieczone na patyku, ogórki kiszone......I co dalej dla urozmaicenia .... (nie posiadam kociołka). Będzie również dwójka dzieci w wieku około 3,5 roku i jedno niemowle, ale ono

Re: ognisko, kiełbaski, ziemniaki pieczone ....?

Kupuję pomysł z jabłkami, mam do tego rewelacyjny miód lipowy, taki płynny lejący się, miam. Pianki też wypróbujemy. Z kumpelą zrobimy też bigos i podgrzejemy go w garze w ognisku....zobaczymy jak wyjdzie. Z dwie sałatki i powinno być dobrze :-)

pieczenie ziemniaków w piekarniku

Wiadomo, ziemniaki pieką się strasznie długo... Zaleca się obgotowanie przez kilka minut. I to jest ok, ale mi się nigdy nie chce bawić z dodatkowym garnkiem. Ostatnio zobaczyłam (w tej samej Nigelli), że można je poprzekłuwać metalowymi szpikulcami do szaszłyków. Podobno metal się

Re: pieczenie ziemniaków w piekarniku

Moj patent na pieczone ziemniaki na szybko z londyńskich czasów. ZIemniaki w czystej skórce ponakłuwać i "obgotować" na szybko w mikrofalówce, a potem tylko "dopiec" w piekarniku żeby się trochę skórka zrobiła chrupka... -- If you sit by a river for long enough, you will see the body of

Sałatka z grzybami i szynką (początek wątku)

oraz suszonymi pomidorami, płatkami parmezanu i od razu podajemy. Składniki dla dwóch osób: 2 spore garście młodych prawdziwków, podgrzybków lub kurek 1 paczka rucoli 100 g szynki parmeńskiej, Sserrano lub pancetty ½ słoika suszonych pomidorów 4 łyżek oliwa z oliwek extra vergine

Re: Tortellini z szynką parmeńską

Mozna w tym sensie, ze jesli jutro zrobie serek jogurtowy i nazwe go parmezanem, to kto mi zabroni? Parmesan, parmezan i inne potworki sa podrobkami i nie ma zasad. Co innego parmigiano reggiano: tu moglabym miec problemy.

Tortellini z szynką parmeńską (początek wątku)

przygotowanej bazylii, starty parmezan i przyprawiamy pieprzem. Soli w zasadzie używać nie trzeba, bo zarówno szynka jak i parmezan mają jej w sobie wystarczająco dużo. Tak powstałą masę nakładamy na kawałki szynki i zwijamy ją w kulki. Rozwałkowujemy ciasto na grubość ok. 1-2 mm i wycinamy w nim średniej

1 2 3 4 5 6