wyszukiwanie zaawansowane
19 wyników w czasie 336 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Zadania z niewiadomą - I kl. podstawówka!!!!

, aby dziecko pojęło rzeczone 8 koni jako dwa zbiory - 5 koni i kilka koni. 5 koni i kilka koni to razem jest osiem koni. Czyli ósemka składa się z "pięć" i "kilka". I tu jest klucz do zrozumienia. Dziecko musi zrozumieć, co ma zrobić, aby dowiedzieć się, ile jes to "kilka" - ano musi rozdzielić tę

Re: dodatkowe zajęcia w zerówce

A ile tego angielskiego w tygodniu? Bo może usprawiedliwia taką cenę? Mój syn jest własnie po miesięcznym pobycie w prywatnym przedszkolu, angielski był codziennie z natiwem, kosztował 90 zł miesięcznie. 2 razy w tygodniu po 20 minut w przedszkolu publicznym kosztuje 27 zł miesięcznie. Natomiast

Re: test III klasisty-rodzice przeciw!

Co sprawdza test? Weźmy zadnie "Ala przyniosła do klasy trzy torebki cukierkow po 7 cukierkow w kazdej. Poczestowała dziewczynki - Ola wzięła dwa razy po trzy cukierki, a Ula zjadła jednego". Ile cukierkow zostało Ali 20, 15, 10 Dziecko podkreśla 10. I co wiemy o dziecku? Nic. Może nie umieć

Zdjęcia:

Re: 6 i 7-latki w szkołach

dzieci mogły chodzić na rano, porzebny byłby duży budynek, który pomiściłby około 20 klas czyli około 600 uczniów ! To teraz pomyśl sobie ile jest klas w Twojej szkole, ilu uczniów i jakiej wielkości jest budynek. Przeciez musi mieć kuchnię, stołówkę, boisko, plac zabaw. A takiego budynku i

Re: 6 i 7-latki w szkołach

rodzicie obserwowali jak są prowadzone zajęcia, jak dzieci dają sobie radę z zadaniami. Były 3 zadania (realizowane indywidualnie): 1. dopasować wynik do działania matematycznego (wszystko w zakresie 20); generalnie cała grupa szybko i dobrze sobie poradziła o ile, jak mój syn, nie wymieszała sobie "puzli

Re: Oceny w I klasie!!!!!

: Bardzo ładnie, postarałeś się itp. Oceny opisowe są wg mnie bardzo dobrze przygotowane, z reguły jest to strona A4 i więcej ze szczegółowym opisem, co dziecko w danym czasie osiągnęło, czego nie zdołało, nad czym powinno popracować, ile razy się spóźniło, czego nie odrobiło, czy często zgłasza się

Re: O sześciolatkach w Sejmie

lernakow napisał: > mysiaapysia napisała: > > > A jakie przygotowania są niezbędne (różne dla sześciolatków niż dla siedmiolatk > ów), gdzie to formalnie opisano, ile szkół je spełnia a ile nie? Żeby mówić o f > aktach i większości to wypadałoby przedstawić

Re: O sześciolatkach w Sejmie

łazienkach mydła, ciepłej wody i papierowych ręczników. > gdzie to formalnie opisano, ile szkół je spełnia a ile nie? Formalnie to są jakieś wytyczne MEN, w praktyce nikt chyba nie sprawdził która szkoła się dostosowała choćby do tych słynnych misiów i dywaników, o zmianie podejścia do ucznia już

Listy wyprawkowe - akcja Wyprawki2010 (początek wątku)

kupowac) 3. szczególnie prosze o napisanie ile jest przedmiotów w gimnazjum (chodzi o liczbe zeszytow tak zeby zostaly 2 zapasowe) W akcji nie kupujemy strojow szkolnych, obuwia i tronistrow/plecakow poza 1 klasa podstawiwki, 4 postawowki i 1 gimnazjum. nie kupujemy tez pióra dla pierwszaka bo

Re: Porozmawiajmy o szkole.

Piszesz, że nauczyciel przygotowuje się do lekcji - ale czy nie tak właśnie powinno być ? Może jestem przewrażliwioną mamą pierwszaka - ale drażnią mnie te nowe podręczniki. Pani (o ile w szkole jest , bo od 24.09 zdarzyło się jej to 4 dni), na lekcja nie robi z dziećmi nic poza przeczytaniem

zad. domowe w 1 klasie (początek wątku)

myśleć. Syn niestety oszukiwać potrafi byle tylko czegoś uniknąć albo zrobić mniej niż trzeba. Nie wiem już jak do niego trafić aby tylko wykazał się odrobiną odpowiedzialności (tej szkolnej). Żadne argumenty nie trafiają (pokazywanie swoich zeszytów z 1 klasy, nagród jakie się dostało, pokazywanie ile

Re: obowiązkowe zajęcia pozalekcyjne (8 h tygodni

> Czyli lepiej nie robić nic, bo i tak się nie uda? Nie ma sensu angażować i kasy, i czasu w coś co przyniesienie zerowe (o ile nie niższe) rezultaty. MEN pod pojęciem wyrównywania szans rozumie równe wyniki sprawdzianu po VI klasie. Tyle, że uczniowie ze szkoły w miejscowości X, nawet jeśli