wyszukiwanie zaawansowane
65 wyników w czasie 216 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: to już nawet jedenastolatki

> nie wiem, na jakim swiecie zyje, ale 15 latki wygladaja, jak 20 latki "za mojej > młodosci", czyli z 15-20 lat temu...jeszcze niedawno 11 latka nie była biologi > cznie w stanie zajsc w ciaze, a teraz. Co ty za głupoty wypisujesz. O gotowości kobiety do zajścia w ciąże świadczy

Re: Posłałyście dziecko o rok wcześniej do szkoły

wystarczy poszukać statystyk ile dzieci z rocznika 2009 poszło do szkoły jako 6 latki, a ile zostało odroczonych i poszło jako siedmiolatki tworząc obecne klasy pierwsze. Procent dzieci z zaburzeniami w rocznikach jest mniej więcej stały. Oczywiście część dzieci zaburzonych poszło do szkoły jako

Re: Posłałyście dziecko o rok wcześniej do szkoły

przedstawionym przeze mnie przykładzie i założyłam że ponad 20 % odroczeń było lewych. Prawda jest taka, że obecni uczniowie klas pierwszych składa sie w większości z dzieci zaburzonych i oczywiście mogą być one fajne i mądre, co nie zmienia faktu że są zaburzone i praca w takiej klasie to dramat, bo polska

Re: Kolejny pokrzywdzony niuniuś, a rodzice

Ciała dali przede wszystkim rodzice którzy od samego początku nie współpracowali ze szkołą, blokowali wszelkie rozwiązania proponowane przez szkołę. Skoro to dziecko już od pierwszej klasy sprawiało tak gigantyczne problemy, że w drugiej toczyło się już 20 spraw w sądzie, to znaczy że z dzieckiem

Zdjęcia:

Re: Angielski.

> A co jeśli zdecydowana większość dzieci w klasie, to co wymieniasz jako materia > ł dla pierwszej klasy ma już dawno opanowanie? Sądzisz, ze zacznie jeszcze raz? Jeżeli większość klasy świetnie liczy do 20, to czy wychowawca pomija podstawę programową i w październiku w pierwszej

Re: U nas już są w systemie wyniki testów gimnazj

szkołach średniej póki progi podskoczyły o około 20 punktów. W tym roku również część szkół zmniejszyło ilość klas w porównaniu do zeszłorocznej rekrutacji ( w przypadku szkół elitarnych jest to zmniejszenie o ponad 120 miejsc ) , tak więc te 120 osób spadnie do szkół średniej półki. Dodatkowo rocznik

Re: nagrywanie ucznia

to, że pedagog przedszkolny mający częsty kontakt z dzieckiem problemy u tego dziecka widział ""nena20 23.01.16, 08:29 ... Zobaczymy co napiszę za rok. Odroczenie miało na celu wyciszyć złe zachowanie a dodatkowo dostaliśmy bonus w postaci wyboru szkoly- wiadomo wszędzie luz." "nena20 23.01.16, 19

Re: nagrywanie ucznia

Autorka z dzieckiem problemy wychowawcze miała od zawsze i właśnie to było przyczyną odroczenia. Skoro autorka przez 7 lat nie była w stanie sobie poradzić z dzieckiem trudno oczekiwać aby nauczyciel poradził sobie mając dodatkowo całą klasę pod opieką. "nena20 23.01.16, 08:29 ... Zobaczymy co

Re: Matematyka w I kl SP co robią dzieci?

sześcioletnie wyskakiwały z matematyką ponad dodawanie i odejmowanie do 10. Jeżeli uczniowie w pierwszej klasie nie opanują pamięciowego dodawania i odejmowania w zakresie 20, to najzwyczajniej w świecie polegną w klasie drugiej , a później tylko ich problemy będą się pogłębiały. Jeżeli twój jest rozwinięty

Re: Matematyka w I kl SP co robią dzieci?

problemu, dla kilku dzieci z jej k > lasy jest nie do zrozumienia.Czy to znaczy,że program trzeba jeszcze bardziej o > bniżyć? Jeżeli dzieciak nie załapie arytmetyki do 20 to polegnie już w drugiej klasie, a zapewniam cię, że mimo genialnych dzieci forumek w każdej klasie jest tylko kilku

Re: Po strajku - mój punkt widzenia

"I twój mózg nie ogania, że nauczyciel ma na lekcji 20-30 uczniów a korepetytor ma JEDNEGO?" Mój mózg nie ogarnia dlaczego 30 lat temu gdy klasy liczyły po 30 uczniów na lekcji nauczyciel matematyki przerabiał około 15 zadań/45 minut, w obecnej chwili na korepetycjach nauczyciel jest w stanie z

Re: pytanie o odroczenie koniec roku 2009

zmianowość jest od kilkunastu lat i będzie jeszcze przez kilkanaście lat. " Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że rocznik 2009 jest liczniejszy niż 20 > 08, a 2009 ma już w całości obowiązek, to dla mnie dużo. Takiego obrotu sprawy chciał przecież Rzecznik Praw Rodziców oraz ci którzy go popierali. To

Re: 6-cio latek po badaniu w poradni

Z założenia odroczeniu podlegają poważne odstępstwa od normy , a nie nieznaczne problemy . Statystycznie na cały rocznik przypada 15 - 20 % dzieci dysfuncyjnych ( ADHD , trudności w nauce , zaburzenia koncenyracji ) . Jezeli wiec odroczono 30 % rocznika , to ponad polowa to dzieci z dysfuncjami . Z