wyszukiwanie zaawansowane
56 wyników w czasie 187 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: 6latku, po 1klasie koniec promocji!

Tylko, że nie ma obowiązku, żeby klasy miały 28 osób. I gdyby dyrektorka zrezygnowała ze szpanowania klasą 16-to osobową i od razu potworzyła klasy około 20-to osobowe, nie byłoby problemu. Więc nie ma sensu, żeby teraz robiła za ofiarę systemu. -- Cierpię, ale jeszcze mam nadzieję, że przylecą

Re: doradźcie czy szkoła ma takie prawo?

nauczyciele nie protestują, że niemiecka grupa to 8 osób, a angielska 20 - nie, w niemieckiej musi być przynajmniej 12 (a w angielskiej może sobie być dalej 20 - górne limity jakoś ich mniej obchodziły ;) ). Więc dyrektorka może mieć wybór między dwoma klasami po 18 albo jedną 36 osobową. No, ale dyrektor

Re: Wielka szkoła czyli moloch pożarł dziecko

A jakiej wielkości są klasy? Bo to w sumie decyduje, nie liczba tych klas. Ja kończyłam podstawówkę 3000 uczniów, w klasach mniej więcej 35 osobowych (a jeszcze się nie czułam połknięta przez molocha). Szkoła mojej córki to około chyba 500 uczniów, młodsze klasy są około 20 osobowe, i to różnica

Zdjęcia:

Re: Nie wysyłajcie szesciolatków do szkół...

Uważam, że wielkość klas 1-3 do 20 osób oraz posiadanie fajnej pani powinno być dostępne dla każdego dziecka i uważam, że to się da zrobić. Tak, fajną panią też, odpowiednio operując zapisami karty nauczyciela. Dostosowywanie wieku dziecka do faktu, że klasy są za duże a niektórzy nauczyciele

Re: Nie wysyłajcie szesciolatków do szkół...

Ale to jest problem systemowy - ponieważ pierwsza klasa, niezależnie od struktury wiekowej, zawsze będzie niejednolita (klasa mojej córki była bardzo niejednolita i to akurat nie sześciolatki miały problemy), to wielkość klasy powinna być tak dobrana, żeby nauczyciel miał szansę na indywidualne

Re: 6 latki w gimnazjach :D

Ja chodziłam do socjalistycznego molochu (3000 uczniów) i w klasach 1-3 miałam na rano, ale moja klasa liczyła 36 osób. Córka chodzi do średniej wielkości podstawówki (między 500 a 600 uczniów), w klasach 1-3 jej klasa liczyła od 18 do 20 osób i chodziła na drugą zmianę. Teraz chodzi już tylko na

Re: zrównoważona klasa w gimanzjum

Nie powiedziałabym - z moich obserwacji jako ucznia i jako wychowawcy jest jakiś paradoks w funkcjonowaniu dziewcząt w klasie - kiedy jest ich 10 na 30, to właśnie one są klejem, czynnikiem integrującym w klasie; kiedy jest ich 20 na 30, rozpadają się na grupki i dezintegrują klasę. Tak jakby

Re: Rządowy elementarz już jest!

Nie sądzę, żeby kłopoty wynikały z wieku - w klasie mojej córki są tylko dwie młodsze rocznikowo - córka z października 2005, jej przyjaciółka ze stycznia 2005, reszta jest z 2004, i obie najmłodsze należą do najlepszych uczennic. Inna rzecz, że klasa jest malutka (zaczynali od 20, po dwóch

Re: Rządowy elementarz już jest!

, kupowałam za swoje. 10-15 zł to jest ryza 500 sztuk, przy 25 osobowej klasie masz 20 sprawdzianów, na tyle mnie jeszcze było stać. I rodzice są skłonni kupować zeszyty, kredki, proszę nie robić z rodziców patologii. Okoniem stają wobec książek za 200 zł, które szkoła załatwia po znajomości za 250 zł (nie

Re: Żeby nie pracował dłużej

Wskazałaś na ważny czynnik - wielkość klasy. To ma znaczenie znacznie chyba większe niż wiek dziecka - o to by się przydało robić kampanie społeczne. Moja córka poszła jako sześciolatka, ale do klasy, w której było 20 osób, potem odszedł jeden chłopiec, i zostało 19. W tej chwili jest w trzeciej

Re: Potrzebuję e-matkowej wiedzy

Sama jestem ciekawa, czemu się zgodzili, zazwyczaj nie puszczają do kina, jeśli przy okazji nie pójdzie się na lekcję muzealną. Być może przeprowadzili rachunek zysków i strat - na lekcje w szkole przychodzi około 10 osób na klasę, a w wycieczce udział zadeklarowało 20. Cel to "Rozwijanie

Re: skala ocen (procenty)gimnazjum

No, niekoniecznie. Najważniejszą, ale nie kluczową - u nas w gimnazjum sprawdzian to 40 p., średnia 30 p, oceny z konkretnych wybranych przedmiotów w klasie szóstej 20 p., inne osiągnięcia 10 p. Więc chociaż nominalnie wynik egzaminu jest najwyższą kategorią, to jednak punktów uzależnionych od ocen

1 2 3 4 5 6