wyszukiwanie zaawansowane
33 wyników w czasie 323 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: sytuacja w szkole

Tak, tak - obśmianie cudzych rzęs (nawet karykaturalnych) to szczyt klasy. A jakie to śmieszne - no boki zrywać. -- Izabela (16.10.2006)

Re: To będzie koniec wycieczek szkolnych?

biednych rodziców. A wycieczki .... w klasach 1-3 wycieczką nazywane było wyjście dzieci do biblioteki, która znajdowała się 3 minuty drogi od szkoły i takie "wycieczki" będą realizowane nadal. No bo sam jeden nauczyciel może i byłby w stanie ogarnąć 20-24 uczniów

Re: To będzie koniec wycieczek szkolnych?

"Moje dziecko jeździ na wycieczki, także zagraniczne, na zielone szkoły i jakoś wychowawca potrafi to ogarnąć bez angażowania rodziców i tak to powinno wyglądać wszędzie " Z całą klasą jedzie tylko jeden nauczyciel?? To gratuluje głupoty - to raz. A dwa - jest to niezgodne z

Re: Byłam przekonana, że moje dziecko jest mądre.

" A co jeśli w przypadku tej klasy poziom zaniżają inni mniej zdolni uczniowie? " No tak też bywa. Też to jest beznadziejna sytuacja. I szczerze mi żal uczniów pracowitych, którzy chcą się uczyć i trafili do takiej klasy. A porównanie mam i wiem o czym mówię bo co roku

Re: Byłam przekonana, że moje dziecko jest mądre.

A ja wiem o co ci chodzi i rozumiem cię. Z perspektywy nauczyciel - niestety to prawda, że najgorzej pracuje się w klasach gdzie jest sporo dzieci z opiniami / orzeczeniami. No ja wiem, że to nie zachwyci ematek, których dzieci takie opinie mają - no ale nie

Zdjęcia:

Re: Ematki, składacie się?

Na razie nie było takiej potrzeby. I w klasie u córki i u syna wszystkie dzieci jeżdzą na wycieczki i zielone szkoły i nie ma problemu z płaceniem. A tych wyjazdów jest sporo. I często cena dość wysoka

Re: Miałyście wszy?

mialam. w podstawówce. właściwie wszyscy w klasie wtedy mieli bo obdzielił nas nimi koleżanka z klasy. i gdy wszyscy sie juz ich pozbyli to ona nadal łaziła z zawszawiona głowa. brr.... do dzis pamietam jak siedziałam w łazience a mama i tato włos po włosie czysclil mi głowe. a był to

Re: Mamy nauczycielki. Reagujecie na smsy od rodz

"Tak przeczytała. Dalej nie wiem kiedy dzieciak na pisać sprawdzian. " A jak Ci się wydaje???? Skoro klasa już pisałam sprawdzian, twojego dziecka wtedy nie było, to nie sądzisz, że powinno być przygotowane z tego materiału na najbliższą lekcję na której będzie obecne

Re: Mamy nauczycielki. Reagujecie na smsy od rodz

(chyba, że jest to długa usprawiedliwiona nieobecność spowodowana ciężką chorobą czy pobytem w szpitalu) bo cała klasa ma być przygotowana na dany dzień a ktoś inny ma wydłużony termin bo chce "zwyczajnie się pobyczeć". I jest szum bo pani nie odpisuje i niuniuś

Re: nauczyciele- etat w 4 szkołach- bierzecie?

"Ja pracuję od ponad 20 i nie kojarzę, żeby ktoś nie miał etatu w jednej szkole, może nauczyciel muzyki. " A to ciekawe - bo jakim cudem chemik, fizyk czy biolog mogą mieć etat w JEDNEJ szkole skoro po ostatniej reformie w szkole średniej te przedmioty są w ilości 1h

Re: nauczyciele- etat w 4 szkołach- bierzecie?

czyli nawet nie 3/4 etatu. I w takiej samej sytuacji jest biolog czy fizyk. Po reformie ci nauczyciele będą mieli obowiązkowe 4h w cyklu nauczania na daną klasę a nie jak teraz 1h + ewentualnie rozszerzenie. Więc ja i wszyscy fizycy/chemicy/biolodzy w szkołach

Re: nauczyciel, ile naprawde pracuje?

. > Gratuluję podejścia :-P Po pierwsze - o jakiej OPIECE ty "nawijasz" w przypadku 19-20 latków?? Jesli wychowawcza idzie na urlop klasa dostaje w zastepstwie nowego - najczęściej nauczyciela który najlepiej zna klasę (moja, nie maturalna) dostała polonistka) - wiec nie dramatyzuj

Re: Jak to rozwiazać?

"Zabrałabym dziecko o normalnej porze, nauczyciel ma milion i pięć możliwości ukarania klasy/ucznia w inny sposób." A mogłabyś poinstruować mnie jakie? Bo jako nauczyciel powiem ci, że teraz nie mamy absolutnie żadnych możliwości. Odnośnie sprawy - ogólnie jestem przeciwna

Re: ewcia i inne obronczynie

!!!) - we wszystkich klasach (i tych "słabych" i tych "mocnych") rozwiazywała te same zadania?? (wiesz - teraz jednak trzeba dopasowywac materiał do poziomu danej klasy) poza tym zmieniaja sie standardy i wymagania wiec nauczyciel który rozwiazuje zadania z pożółkłego juz kajeciku to dooopa a nie

Re: ewcia- oswiec mnie w kwestii dydaktyki

wyszukiwaniu fajnych doświadczen, które jestem w stanie przeprowadzic na lekcji + próba wykonania ich w domu czy w pracowni po lekcji. i zeby było ciekawiej to doświadczenia zmieniam a nie co roku robie to samo - do znudzenia. tak samo zadania - w jednej klasie z materiałem idzie sie szybciej, w

1 2 3