wyszukiwanie zaawansowane
10 wyników w czasie 242 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: No i rząd wygrał z nauczycielami

Nie wiem jak wygląda to w waszej szkole w szkole córki za rok będzie o 5 klas mniej , a to daje 20h matematyki , 30h angielskiego ( klasy dzielone na dwie grupy) 25h polskiego mniej . Czyli z każdego z tych przedmiotów dla jednego ,dwóch nauczycieli nie będzie etatu

Re: dylematy szkolne

I dlatego aby nikt niczego od pana nie oczekiwał, to dzieciak jest w ED i sam ma się uczyć, bo przecież edukacja to jego problem , a nie rodziców. Efekt siedmiolatek pod koniec pierwszej klasy nadal ma problem z ogarnięciem podstawy programowej z matematyki czyli dodawaniem i odejmowaniem w

Re: dylematy szkolne

Dla mnie szok, bo matematyka w 1 klasie to jakby nie było ćwiczenie dodawania i odejmowania w zakresie 20 i tą umiejętnością dzieciak ma możliwość ćwiczenia w życiu codziennym, ale właśnie to wymaga aby rodzic dzieckiem się zainteresował, pokierował a nie puszczał samopas. Obydwoje panowie wybrali

Re: Nienawiść do......

"Każdy człowiek powienien iść w kierunku lepszych efektów przy coraz mniejszym nakładzie pracy." Pytanie więc po co bezczelnie kłamać o ilości godzin spędzonych nad przygotowaniem i sprawdzeniem sprawdzianów. Po co kłamać o 20h/ tygodniowo ciężkiej pracy w domu skoro może faktycznie wyjdzie 20h

Re: Nienawiść do......

To mamy dokładnie 6- 7h MIESIĘCZNIE na 3 klasy, sprawdzian z danego działu jest 1 w miesiącu , nawet jeżeli dodamy cotygodniowe kartkówki to i tak wychodzi maks 10h miesięcznie. Pytanie więc co nauczyciele robią przez 70h skoro podobno pracują 20h tygodniowo w domu, a robiąc sprawdziany z

Zdjęcia:

Re: Mało zdolne dziecko.

klasy, braki utrudniają mu opanowanie bieżącego materiału ( jeżeli nie ma wyćwiczonego dodawania i odejmowania w zakresie 20 , to trudno aby swobodnie wykonywał te działania w zakresie 100). I owszem można iść w kierunku zaburzeń, a można po prostu dziecko z powrotem przenieść do poprzedniej klasy

Re: U nas już są w systemie wyniki testów gimnazj

szkołach średniej póki progi podskoczyły o około 20 punktów. W tym roku również część szkół zmniejszyło ilość klas w porównaniu do zeszłorocznej rekrutacji ( w przypadku szkół elitarnych jest to zmniejszenie o ponad 120 miejsc ) , tak więc te 120 osób spadnie do szkół średniej półki. Dodatkowo rocznik

Re: Po strajku - mój punkt widzenia

"I twój mózg nie ogania, że nauczyciel ma na lekcji 20-30 uczniów a korepetytor ma JEDNEGO?" Mój mózg nie ogarnia dlaczego 30 lat temu gdy klasy liczyły po 30 uczniów na lekcji nauczyciel matematyki przerabiał około 15 zadań/45 minut, w obecnej chwili na korepetycjach nauczyciel jest w stanie z

Re: Kolejne kilka tysięcy bez szkoły...

"Spójrzcie sobie na progi, wzrosły tylko nieznacznie." Nieznacznie to progi wzrosły w szkołach top 6 , w pozostałych szkołach wzrost był bardzo duży. Szkoły ze średniej półki , które już rok temu zaliczyły wzrost o 20 punktów, w ty roku punktowo niemal zrównały się ze szkołami uznawanymi za