wyszukiwanie zaawansowane
53 wyników w czasie 179 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: W jaki sposób nie przystająca do wieku?

No i ślicznie, gratulacje. Tylko dzieci są bardzo różne i niektóre osiągają dużą biegłość wcześnie, a inne nadganiają później. W Stanach do prognozowania dalszych losów akademicko-społecznych dziecka używa się miernika biegłości czytelniczej w klasie czwartej - nie wcześniej. W szkolej mojego

Re: emamy nauczycielki - powiedzcie mi proszę...

> Ale dzięki temu ten gust się kształtuje. Jak można sobie wyrobić jakiś pogląd n > a to, co się lubi, a czego nie, nie czytając? Ale do tego, żeby wiedziec, że nie ma się chęci na daną pozycję wystarczy 20 stron. > Nie chodzi o to, żeby wszystko podać dzieciom na tacy

Re: Klasy dla bystrych i opoznionych

Owszem, Azja opisywała ten system. Co roku można awansować do lepszych lub spaść do gorszych, przy czym, co mnie szczególnie uderzyło, w klasie zdolnych jest jedna nauczycielka na 40 uczniów, a w klasie słabej - dwie na 20. Nie wiem, jak to chodzi w praktyce, ale wydaje się, że słabszym faktycznie

Re: czytanie po raz 1000, wiek 7-8 lat

U mnie nie ma limitu na sztuki, jest minimum czasu (20 minut dziennie). Na początku czytać można było co bądź, teraz już tylko dłuższe, rozdziałowe książki lub komiksy, - w 4 klasie odpadły książki z obrazkami (synonim dla prostszych jednoopowiadankowych książek do 20-40 stron sporej czcionki i

Re: czytanie po raz 1000, wiek 7-8 lat

w pierwszej klasie (a może w pierwszym półroczu???), potem 20 minut. Jako że moje dziecko chodziło wówczas na dodatkowy angielski, a potem w czytanie wkręciło się błyskawicznie i z entuzjazmem, przekraczając średnią i trafiając dość szybko w poziom o półtora roku lepszy niż się z metryki należy

Zdjęcia:

Re: Też macie konkursy czytania klasy II-III

Konkursów nie było w młodszych klasach żadnych, za to dziecko miało obowiązek czytania (a rodzice - podcyfrowania). Startowało to od kwadransa w pierwszej klasie, potem było minimum 20 minut. Obecnie (11 lat) dziecko ma czytać minimum 30 stron dziennie, ale rozlicza się z tego ze szkołą już bez

Re: Pytanie do mam pierwszaków :)

Każdy uczeń podstawówki musi doskonalić czytanie. Każdy. I każdy powinien czytac - u nas jest to dowolna lektura, byle codziennie przez 15 (a od drugiej klasy chyba 20) minut. W polskich szkołach pewnie jest to inaczej rozwiązane, ale założę się, że też nauczyciele życzą sobie, by dzieci czytały

Re: byłam

A jak tak, to przepraszam. Czy ta nieszczęsna istota była szkolona z czegokolwiek poza indoktrynacją? Psychologia, pedagogika? Czy ta ..... nie rozumie, że w kraju, gdzie dzieci nieślubne stanowią cos koło 20% a rozwodów jest nie pamiętam, 30? 40% musi mieć w klasie dzieci z rodzin tak czy siak

Re: wybor szkoly podst - potrzeba mi obiektywnych

będzie gorzej, niż w drugą stronę. Druga kwestia związana z klasą: jestem zwolenniczką klas ponad 20 osobowych ze względów towarzyskich - jeżeli klasa mała, a płcie się nierówno ułożą, to dziecko może mieć mały wybór najbliższego przyjaciela/przyjaciółki. Gdyby katolicka szkoła nie była przepełniona i

Re: Co tak naprawdę sądzicie o reformie edukacji?

szkoły amerykańskiej. Dlaczego akurat tam? A bo dobre brytyjskie nie chciały jej rok wcześniej przyjąć. Ponieważ w wieku lat pięciu, kiedy to Brytyjczycy startują z pierwszą klasą, moje dziecko nie było w stanie napisać i przeczytać przynajmniej 150 słów w angielskim - czego owa szkoła oczekiwała. Od

Re: Problem kumulacji roczników rozwiązany...

Ale jest inna siatka godzin, religia, rozszerzenia rozmaite, więcej języków - czyli potrzeba więcej klas w stosunku do sytuacji sprzed 20 lat. Z drugiej strony - patrzymy na urodzenia w danym roczniku, ale większość zapomina, że w Polsce jednak odbyła się znacząca migracja w kierunku centrów z

Re: Wiadomości o ocenach....

dzieci będą zajmować się w ramach poszczególnych przedmiotów. Wywiadówki są w ciągu roku szkolnego trzy: pierwsza zbiorowa-organizacyjna, najpierw rodzice wsztskich klas rocznika spotykają się grupowo z nauczycielami rocznika (ok 20 minut) a następnie, również grupowo, w obrębie klas z wychowawcami

1 2 3 4 5 6