wyszukiwanie zaawansowane
64 wyników w czasie 326 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: błędy w Jeżycjadzie

akurat to wydaje mi się możliwe... z własnego, a raczej koleżeńskiego doświadczenia wiem, że można w ciągu kilku zaledwie miesięcy urosnąć o +/- 20 cm... kolega z liceum w wakacje między I a II klasą wyciągnął się właśnie o jakieś 20 cm... może chłopcy w okresie dojrzewania (licealnym) tak

Re: "Kamienie na szaniec"

A ja dorzucę do tej listy "Kolumbów. Rocznik 20", czyli to samo, co "Kamienie", tylko z innej perspektywy. A przeczytania "Medalionów" odmówiłam w IV klasie LO i tkwię w tym do dziś.

Re: Ksiazki z dziecinstwa-te najlepsze ;))

a mnie z tych książek dla starszych utkwiła "My dzieci z dworca ZOO". W 8 klasie pani bibliotekarka nie chciała nikomu jej wypożyczać, i to chyba nie w jednej mojej szkole tak było, więc oczywiste było, że była to pierwsza książka , jaką się wypożyczało w 1 klasie LO. Domyślacie się, jaka

Zdjęcia:

Re: za świadectwo z czerwonym paskiem

a czy ty wiesz, że nagrody w wielu szkołach kupowane są z pensji nauczyciela, bo szkoła nie ma na to pieniędzy? W szkole, w której uczę (gimnazjum)nauczyciel ma na nagrody do dyspozycji 50% tego co klasa wpłaciła na komitet rodzicielski. W mojej klasie wpłacił jeden uczeń (składka wynosi 20

Re: za świadectwo z czerwonym paskiem

Ja zazwyczaj nic nie dostaje... A jak dostalem ostatnio książkę to była na temat zabytków nic w niej nie było ciekawego... Wedlóg tej książki piramidy nie są godnymi uwagi budowlami za to palac kóltóry tak!!!Ta książka była warta w sklepie 8 zł. Chodziłem wtedy do 6 klasy a otrzymałem

Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna..

"Jeden dzień" Davida Nichollsa! Urocza ksiązka o parze przyjaciół (Emma i Dex), o której od początku wiadomo, że powinni być razem. Obserwujemy ich życie jednego dnia roku przez 20 lat, zawsze jest to 15 lipca. Az do fnału - najpierw przewidywalnego, a potem... zaskakującego. Cudowne dialogi

Re: Co to za seria książek?

Dzięki dziewczyny, nie pamietam czy to jedna czy cała seria, to było ze 20 lat temu,nie pamietam nawet czego dotyczyły/a. Ten Cortazar wydaje mi się zbyt trudny jak na dziecię podsawówkowe wówczas, całkiem możliwe że to to o czym pisze autumna. Ale "Gra w klasy" przedstawia się ciekawie

Re: Na jagody - pierwsza wypożyczona książka

Miałam dokładnie to samo!!! W I klasie jako dzieciątko czytające już biegle, poszłam do biblioteki. Pani bibliotekarka wypozyczyła mi "Czarną owieczkę" Grabowskiego. Przed upływem 20 minut (długa przerwa) odniosłam, pani mnie wypedziła z krzykiem że mam przynieść jak przeczytam, a nie

Re: Na jagody - pierwsza wypożyczona książka

Gość portalu: veronka napisał(a): > Miałam dokładnie to samo!!! W I klasie jako dzieciątko czytające już biegle, > poszłam do biblioteki. Pani bibliotekarka wypozyczyła mi "Czarną owieczkę" > Grabowskiego. Przed upływem 20 minut (długa przerwa) odniosłam, pani mnie

Re: Co polecicie na szkolne mikołajki?

A ja proponuje "O co nas pytają wielcy filozofowie" Kołakowskiego "Oskar i Pani róża" "Ulica marzycieli" Roberta McLiama Wilsona "Paragraf 22" hellera "Książka nad książkami" Anny kamieńskiej Każda z innej parafii, ale każda bardzo dobra i poniżej 20 zł :) Ale pewnie już za późno, dziś

Re: Kupilibyście książkę...

Ejze. http://karo.umk.pl/Karo/Exec/z2w_f.pl?kl=17685-1309190656&al=x&priority=&uid=&dist=2&lok=&liczba=5&pubyearh=&pubyearl=&lang=pl&bib=AMWROC&detail=5&pp=1&qt=F&si=0&pm=f&st1=atBancroft%3A%3A%3A%2D%2D%2D%3A%3A%3AttSeksualno%C5%9B%C4%87%20cz%C5%82owieka&di=aBancroft%3A%3A%3A%2D%2D%2D%3A%3A%3At

Komiks o stworzeniu świata- pamięta ktoś? (początek wątku)

Zaczytywaliśmy się całą klasą jednym, sfatygowanym egzemplarzem. Takie fajne czarno- białe rysunki, Pan Bóg jako dobrotliwy staruszek w sukni. Autor chyba francuski, ale to wszystko, co pamiętam, a było UROCZE i chętnie bym do tego wróciła. Pamiętam jeden rysunek- Adam już na ukończeniu

1 2 3 4 5 6