wyszukiwanie zaawansowane
99 wyników w czasie 163 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Komputery – możliwości oszczędzania ene

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Bezrefleksyjnie przepisana liczba z wiki... Lodówki klasy A+++ pobierają do ok. 200 kwh rocznie a nie do ok 20 jak w poprzednim poście... -- Mój Blog o Oszczędzaniu

Re: jaka stawka dla osoby odprowadzającej pierwsz

Nie wiem jakie są stawki ale jak ja byłam w 1 kl, mama wychodziła do pracy ok 6,20 a sąsiadka przychodziła na 7. Miała swój klucz. To chyba lepsze rozwiązanie bo znacznie skraca czas pracy.

Re: jaka stawka dla osoby odprowadzającej pierwsz

to przecież nie maluch i spokojnie poczeka. Dawniej 7-8 latki drzwi zamykały i szły same do szkoły. Mnie pani wypuszczała do szkoły i zamykała dom a szłam już sama. I to tylko w pierwszej klasie bo w drugiej sama już umiałam poradzić sobie z zamkami. Teraz matki najchętniej schowały by dzieci w

no tak , temat rzeka :-)

a wiesz co mnie wkurzyło w zeszlym roku , gdy posyłam do I kl. ? ze 2 klasy miały inne podręczniki ( te boxy ) a klasa mojego inne ...bo decyzja zależy od naczuczyciela ksiażki są fataaaaaalne ( WSIP ) , są błędy , polecenaia sa niezrozumiałe czasem dla nas-rodziców , a co dopiero dla dziecka

Zdjęcia:

1. Kupuj energooszczędne urządzenia

. Wydatek na dobrej klasy urządzenie energooszczędne zwraca się zazwyczaj po 5-8 latach, a sprzęt starcza na ok. 20 lat. UWAGA! Duże oszczędności prądu i wody zrobimy kupując zmywarkę. Niestety akurat to urządzenie jest u nas bardzo mało popularne."

Re: Szkolne wycieczki,zielone szkoły,wyjazdy

jolunia01 napisała: >Z przeliczenia wychodzi mi, że tzw. organizator zarabia 20-25 zł na k > ażdym uczestniku - w przypadku jednodniowej wycieczki. Uważam, że to przesada. A to dziwne ,u nas podaje się kwotę biletu oraz koszt transportu i wszystko wiadomo. Druga sprawa to nie

Re: Szkolne wycieczki,zielone szkoły,wyjazdy

Ty tak serio:( > Nie znasz mojej sytuacji, nie wiesz na co wole je wydać. Wiesz, to obojętne w sumie. Co innego, jesli MUSISZ wydać na coś innego, to odmawianie dziecku wycieczki, bo ktoś zarobi aż 20 zł (czyli aż 600 zł -podatek na całej klasie, zgroza) jest niepojęte. No ale ja

Re: Znacie przypadki skąpstwa?

bogatych obywateli którzy potrafią dać 20zł osobie która kilka h na mrozie zrzuca snieg albo ida do sklepiku i o pare złotych sie targując mając na końcie grube pieniądze. To jest żenada i brak klasy! Za jakieś pierdoły typu Hugo Boss ludzie placa sporo, a potem idą do warzywniaka w mieście i mówią

Re: Oszczedne zycie w Trojmiescie?

kiedy uczyć, a dzieci ciągle jak nie w kinie to na jakiś szkolnych imprezach i lekcje przepadają. Wycieczka z noclegiem to w pierwszej klasie nie, może w drugiej (bo się boją, a jest to renomowane liceum i są to raczej rozsądne dzieci). Za to papierologia - każda nieobecność, spóźnienie musi być

Re: Oszczedne zycie w Trojmiescie?

drodze do lepszych szkół, uniwersytetów, że egzaminy wstępne i punkty?... Indywidualnie masz uczyć, każdego! i Jasia z ADHD i Jolę z dysleksją, i Janka z opóźnieniem i wybitnie zdolnego Krzysia, i pozostałą 20! A że lekarz też po godzinach dorabia, że pani księgowa z pitami dorabia, że kafelkarz

to zależy jak rozumieć te "zaoszczędziłam"

jesli kasę, której nie wydałaś - 120zł - przelałas na konto celowe/fundusz awaryjny - to tak, zaoszczędziłaś, a jeśli nie, a tylko wydałas 20zł -to nie widzę tutaj oszczędności.no, jak mam co kwartał zwrot za wodę (średnio 180zł), to ten zwrot nie wydaje na coś, tylko odrazu przelewam na

Re: środki chemiczne z Niemiec

I ja przerzuciłam się na chemię z Niemiec. Mam dwoje małych dzieci, a co za tym idzie duzo prania. Zaopatruję się na allegro, za 4l żel do prania płacę ok 16-20zł, do tego Lenor za 8zł(koncentrat). Nawet po doliczeniu przesyłki wychodzę "na swoje" , bo u nas za żel średniej klasy o tym samym

Re: Dla dzieciaków :)

. Potem na drugim stopniu jak byłam już w starszych klasach to rzczywiście wracałam do domu o 20 :) czasami :P

1 2 3 4 5 6