wyszukiwanie zaawansowane
685 wyników w czasie 1 721 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Co poradziłybyście wychowawcy klasy?

Nie. Mówię, że 20 lat pracy to wystarczająco długo, żeby wiedzieć, jakie metody działają, a jakie nie. Jeśli coś działało przez 20 lat i sprawdziło się w pracy z setkami dzieci, a nie działa wcale z kolejną klasą, to znaczy, że problem jest z klasą, a nie samymi metodami.

Re: Co poradziłybyście wychowawcy klasy?

A rodzice łykają jak pelikany wszystko co powie pani :) Taa, na pewno, takich wyjątkowych dzieci jak w tej klasie to przez 20 lat jeszcze nie widziała, az musi błagac o pomoc :D. W każdej klasie to samo powtarza licząc na to że chociaż część rodziców trochę sie przejmie.

Re: Zderzenie z oświata

Moja córka jest w klasie 8, klasa językowa, ma 38 godzin tygodniowo a właściwie 40, bo religie, na które nie uczęszcza są w środku. To nieco więcej niż 20 godzin w klasie 1.

Re: Zderzenie z oświata

Wiem przecież. Zarówno w klasach 1-3 jak i wyżej. Więc porównując ilość godzin, cały czas porównujemy godziny lekcyjne. Klasa 1 ma 20, mój czwartoklasista ma 29, a trzecia gimnazjum 33 plus dodatkowe.

Re: Kłamstwo 300 na wyprawke.

Do 20 roku życia i dokąd dziecko się uczy - dla uczniów LO do 19 roku życia, dla uczniów technikum do 20 roku życia. Jeśli np. w styczniu kończy 20 lat a we wrześniu rozpoczyna ostatnią klasę technikum - również dostanie. Dla dzieci/młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności do 24 r.ż.

Zdjęcia:

Re: Nauczycielki w LO

20 lat temu zmieniła się podstawa, ale była jedna. Teraz w klasie a będzie trzeba uczyć czegoś innego niż w b pamiętając, że niektórych zagadnień jedna klasa nie przerabiała.

Re: Nauczycielki w LO

Chodzi o to, że dzieci w klasie 1a mają inną wiedzę i uczą się czegoś zupełnie innego niż w 1b. Jeśli ktoś od 20 lat w pierwszej klasie uczył podobnych rzeczy, to teraz będzie musiał rownolegle uczyć starych i nowych, w tym pewnie częściowo z zakresu podstawówki. Czuję, że zwłaszcza najstarsi

Re: Czy naprawdę tak jest?

u nas burmistrz nakazał szkole zwiekszyć liczebność klas... a klasy nie były nieliczne , ot 20-25 dzieci. będzie jak za starych dobrych czasów PRLu, ale o to chodziło przecież autorom deformy.

Re: Czy naprawdę tak jest?

wszystkie do prywatnej? Musiałby zaistnieć zbieg dwóch okoliczności - majętni rodzice i niski poziom szkoły. Co do niskiego poziomu - wierzę, dawna rejonowa mojego syna ma niski poziom, po szóstej klasie ponoć z jednej klasy (a może więcej, ja słyszałam o jednej) dzieciaki ponoć odeszły do innej (tej, która

Re: Nauczyciel roku

% to 1/20, a klasy są ok. 20-osobowe. A ludzie nadal o nienormalności mówią. Żal pomyśleć, jak traktują znajomych, krewnych i ich partnerów, partnerki.

Re: Nauczyciel roku

A ja nawet nie wiem, czy w rodzinie mojej i męża są homoseksualiści. Jakoś nie jest to u mnie najważniejsza rzecz o której się mówi, wymieniając informacje o członkach rodziny i znajomych. I chyba właśnie to pokazuje moją normalność - że nie rzucam się ślepo w obronie każdej mniejszości jaką mam

Re: Co było niestosownego w tym pytaniu?

A to na pewno. Koleżanka mojego syna z podstawówki - pierwsza klasa bez problemu. W drugiej klasie dostali matematyczkę syna i od razu 20 jedynek na semestr. Ta dziewczyna bardzo pilna - drugą klasę skończyła z warunkiem z matmy. W trzeciej klasie zmieniła profil na bez rozszerzenia matematycznego.

Re: Co było niestosownego w tym pytaniu?

w klasie mojego syna - III klasa technikum - jest 20 jedynek z matematyki. klasa liczy 25 osób. i naprawdę ani dyrekcja, ani wychowawca nie sądzą, że coś z nauczycielką jest nie tak. po prostu - młodzież durna. a mnie się jakoś tak wydaje, że gdybym była dyrektorką tej szkoły to bym się jednak

Re: Dobra szkoła, znaczy jaka?

Są szkoły państwowe, gdzie taki podział istnieje bez względu na ilość osób w klasie. Klasa 20 os. podział na grupy , dodatkowa 1 godzina angielskiego ponad program , drugi język obcy od 5 klasy a nie od 7 . Wszystko zależy od pieniędzy, jakie da gmina .

Re: niskie OB

ja się pierdołami nie przejmuje zawsze mam 4 gdy stan zapalny do 8 a jak już powyzej 20 to alarm 1 klasy jak hemoglobina ?

Re: Ósmoklasiści i gimnazjum pytanie

bardziej, tak aby docelowo wrócić do stanu sprzed 20 lat. I będzie jak 20 lat temu. A skutek kumulacji? Jak byłeś zdolny ale nie wybitny, to brak 2 klas na poziomie w danym liceum oznacza przesunięcie o Cię o kilka liceów w rankingu. I jak miałeś nadzieję no jakieś wymarzone i wszystkie znaki na niebie i

Re: Ósmoklasiści i gimnazjum pytanie

Na przykładzie Czackiego: 20 lat temu było 4 klasy na poziomie, razem 4x4=16 klas. Na tyle było miejsca i nauczycieli. 20 lat temu zaczął się nabór po 5 klas na poziomie. Na 6 klas lokalowo już nie mieli szans (3x6=18). Czyli po okresie przejściowym mieli 15 klas. W ubiegłym roku zmniejszyli już

1 2 3 4 5 6