32 wyników w czasie 208 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Wstawanie bardzo poranne!

Goniapa, czt twoj synek ma swoj pokoj? Jesli tak, to problem mozna roziwzac polubownie. Mysmy tak zrobili z 2-latkiem wowczas, wiec z twoim na pewno sie uda. Kupilismy lampke i zegar do kontaktu, okreslilismy godziny snu i jak lampka w tym czasie swiecila, to mlody nie mogl wyjsc z pokoju. Mial

Re: Wizyta u psychiatry dziecięcego

Zalezy, jaki ma cel. Jak diagnozowalismy mlodego (najpierw autyzm potem ADHD) to badania i testy z psychiatra byly po 2-3 razy w tygodniu, w sumie szybko poszlo, potem jakies 2 tygodnie czekalismy na wyniki, lacznie z omowieniem bylo to 6-10 wizyt w przeciagu miesiaca, roznie, czasem my sami

Re: dyskalkulia

diagnozowac w zasadzie na wlasna reke, ale sa to spore koszty. Zawsze mozesz zapytac w szkole dokad sie udac. Nie licz, ze problem rozwiaza w tydzien! Taki plan pracy to zwykle 2-6miesiecy i przed ewluacja niczego konkretnego nie wywnioskuja. Piszesz, ze nie sprawdzili wiedzy malej. Jakim cudem? Przeciez

Zdjęcia:

Re: jak zareagować...?

Wiesz, to, ze mieszkasz w Holandii robi roznice:) Tu naprawde nie trzeba sie trzasc przed nauczycielkami. Nie macie "inloop" rano? We wszystkich szkolach dzieciaki z grup 1/2 mozna przeciez wprowadzic do sali, codziennie tez widzisz nauczycielke, jak odbierasz dziecko, wiec nie wiem, w czym problem

Re: sczepionka MMR-tym razem moja corcia

monisia900 napisała: wlasnie w synapsis powiedzieli, ze generalnie nie powinnam szczepic malej, bo w > wieku ok 6 tyg zdiagnozowali asymetrie i problemu z napieciem. chodzilismy do > roku na rehabilitacje. pomimo tego i tak sie rozwijala wspaniale ruchowo. Czekaj, moze cos zle

dysleksja/inteligencja/autyzm...

, prowadzenie olowka nie powinno mu sprawiac problemu. problem ma jednak z literami. Po 2 latach nauki nie miesci sie w liniach, literom zmienia ksztalt, nie pamieta, jak powinny wygladac prawidlowo, zle je laczy, pisze na niewlasciwej wysokosci albo w odbiciu lustrzanym (litery brzuchate). Liter wielkich

Re: jakie wrazenia z wakacji?

U nas super. Lacznie mlody mial 6 tygodni wolnego, w pierwszym odpoczywal od szkoly i codziennie plywal po pol kilometra (co mu min 45 min. zajmowalo). Drugi tydzien tez dosc spokojny, glownie duzo lazilismy z psem. 2 tygodnie w Pobierowie zaczelo sie nieciekawie, byle jaka pogoda, maz, ktory

Re: Kolonie - jak dużo dzieci na turnusie? Jakie

, 6-7- latkow i maja doswiadczenie, kadra sprawdzona, a nie nowo dobierana, to mysle, ze spokojnie mozesz 8-latke na takie kolonie wyslac. 150 dzieciakow to dosc duzo, ale bez przesady. Dla mniejszych grup czasem nawet nie oplaca sie organizowac wypoczynku w zamknietym osrodku (mam na mysli osrodek

Re: czytanie po raz 1000, wiek 7-8 lat

Moj mlody czytac zaczal sie uczyc 2 lata temu. Ma problemy, nie potrafi przeczytac kazdej czcionki i podejrzewamy dysleksje, ale czyta naprawde sporo. W pierwszym roku, jakos w paziedzrniku zapisalam go do biblioteki (tzn samodzielnie mogl pozyczac, wczesniej pozyczalam ksiazki do czytania mu

Re: popełnia pan poważny błąd...

byc tylko w obecnosci mojej albo meza, w tej chwili w ogole nie mamy kontaktu. I o dziwo skonczyly sie moje problemy z zoladkiem;) mlodego wychowuje inaczej i po prostu nie pozwole, zeby ktos, kogo uwaza za bliska osobe obwinial go za najbardziej wydumane problemy, bo widzi sie tylko wlasny interes, a