32 wyników w czasie 11 356 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Agresja i furia u 6-latki :-(

Pierwsze, co mi do glowy przyszlo to "daj jej kawy" ;) Serio. Jakbys o mnie pisala. Starsza jestem i lepiej nad soba panuje, ale doskonale opisalas, co sie w mojej glowie przez pierwsze 2 godziny po obudzeniu dzieje. Tak juz mam, ze potrzebuje wlasnie ok. 2 godzin, zeby sie obudzic po otworzeniu

Re: Problem z uwagą u 7 latka

jego zachowania sie powtarzaja. na pewno nie czekalabym do 2/3 klasy, bo naprawde raz nabytej etykietki w klasie baaaardzo trudno sie pozbyc i tego, co przeszlo moje dziecko, mimo, ze mialo fantastyczna klase, cudowna pania, byl lubiany i przez doroslych i przez dzieci, to naprawde nikomu nie zycze, a

Re: mój 6 latek i sama nie wiem co

zapytaj jeszcze raz na Innym Swiecie. Teraz to juz troche pozno chyba, ale zdaje sie, ze bywaja letnie turnusy diagnostyczne, gdzie dziecko ma do cxynienia z roznymi specjalistami. Wiesz, jesli juz 2,5-latka podejrzewano o autyzm (nawet, jesli to bylas tylko ty czy twoja mama), to faktycznie bym

Zdjęcia:

Re: a co z rodzeństwem?

na kazdym z nich. 2 lata temu, jak mlody mial 6 lat, nawet nie przypuszczalam, ze trafimy na takie problemy, jakie mamy teraz. Z tym, co sama przeszlam jako dziecko i cala obecna wiedza juz bym sie na kolejne dziecko nie zdecydowala. Czasem mam taki kolowrotek, ze przy jednym dziecku i psie ciezko

Re: gipsowe aniołki?bombki? parę pytań:)

bedzie dramat, a 2, 6-7-latki, zwlaszcza chlopcy moga jeszcze miec problem, zeby tak drobne detale dokladnie pomalowac. Malowanie bombek to fajny pomysl, ale wybralabym najlepiej gladkie, np plastikowe (albo sami niech zrobia okragle zawieszki/dzwoneczki, plaskie z tektury), tak, zeby kazde dziecko samo

Re: autystyczna integracja

udowodnic, ze on ma `tylko` czr i problem masz minimalny. Otoz wyobraz sobie, ze on ma dopiero 2 lata, a juz jakas diagnoze ma. Moj w wieku 2 lat w ogole nie wygladal na `innego` , garnal sie do dzieci, byl radosnym i bystrym chlopcem. Probemu w ogole nie bylo. Pojawily sie hurtem miedzy rowiesnikami w

Re: niejadek

justysialek, sa niejadki, owszem. Sama mam taki egzemplarz w domu. jak mial 9 miesiecy, to przestal jesc, miesiac siedzial w szpitalu, a dzienne porcje, ktore zjadal liczono w pojedynczych lyzeczkach. Z ponad 7,5kg jak mial pol roku spadl na 6kg! jak mial 9,5 miesiaca. Tak, ze nie chodzi tu o zadne

Re: niejadek

jest to wlasnie problem rodzicow, ktorzy sadza, ze jak dziecko je mniej niz jadlo, to je trzeba dopasc. wprowadz 5-6 stalych momentow do jedzenia, jesli dajesz do picia cos innego poza woda, to tylko w czasie posilku, np rano sniadanie, 2,5 godziny pozniej jakies owoce, kolo poludnia obiad (jesli

Re: Jak to u Was jest-podzial na gr w przedszkola

przychodzacych i odchodzacych dzieci, gdy srednio spedza sie w tej grupie 2-3 lata (w zaleznosci od daty urodzin, bo zaczyna sie zawsze w tygodniu po 4. urodzinach, a 3. klase (rownowazna z polska pierwsza) jesienia w roku ukonczenia 6 lat (rocznik liczony od 1 pazdziernika do konca kwietnia).moze sprobuj

Re: slonko1335

poslala dziecko do przedszkola tak jak powinien isc planowo, to by teraz problemu nie bylo i tylko sobie mozesz w brode pluc. a tak szczerze, to ja jestem bardzo ciekawa, jak oceniaja jego rozwoj spoleczno-emocjonalny. Bo to, ze dziecko liczy i czyta jeszcze o niczym nie swiadczy. Nie nauka jest

Re: dziecko z SI i polska rzeczywistosc czyli co

Kasiu, to co opisujesz, w wielu miejscach pokrywa sie z moim mlodym. Moj mial pewna diagnoze klasycznego autyzmu , ktora przy pozniejszej diagnozei u innego psychiatry zostala potwierdzona. Mlody ma tez spore zaburzenia SI i wlasnie te 2 diagnozy, w dodatku problemy, ktore sama mialam i w pewnym

Re: Prośba o waszą opinie ;-)

Moj mlody , wysokofunkcjonujacy, jako 4/latek niewiele wyroznial sie w klasie. Jako 5/latek juz bardziej (choc jednoczesnie postepy obil ogromne i w wielu dziedzinach wyprzedzal rowiesnikow), prawdziwe problemy zaczely sie wsrod 6/latkow, ktore juz niestety nie akceptowaly tyle co 4- i 5-latki. Tak

1 2 3 4