196 wyników w czasie 329 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Pród naturalny a cesarskie cięcie

Szczerze, nie pamiętam gdzie były pierwsze szczepienia, ale pierwszy raz na jakieś tam badanie wybraliśmy się gdy Młoda miała kilka tygodni, wcześniej wszystko w domu, położna przyszła na drugi dzień po porodzie, potem znów po dwóch dniach i tak chyba 4 razy w odstępach 2-3 dni. Dodatkowo miałam

Re: Pród naturalny a cesarskie cięcie

nie pozwalają rodzącej jeść ani pić, robią lewatywy, golą krocze, napędzają grupy studentów. Dzieciak i matka muszą mieć końskie zdrowie by to wszystko wytrzymać fizycznie i psychicznie! To przeciez nieludzkie tortury i to tortury kogoś kto i tak już cierpi ból. To już lepiej zapalić świece, włączyć

Re: Ostatnie tygodnie ciąży a sen.

Mi lekarz wprost powiedział, że mit, że spanie na plecach czymkolwiek w ciąży grozi. Wytłumaczył, że jak przyduszę sobie rękę albo nogę, że mi zdrętwieje (lekkie niedotlenienie) to automatycznie - nie budząc się - zmieniam pozycję. I tak samo nie ma szans, żebym w czasie snu niewłaściwą pozycją

Re: Szew szyjkowy w pierwszej ciąży,a w drugiej p

Założenie pessaru jest nieinwazyjne, trwa dosłownie 5 sekund, robi się to w gabinecie ginekologicznym. Gdyby okazało się, że nie spełnia swojej roli, tyle samo potrwa wyjęcie go. (Miałam zakładany pessar w pierwszej ciąży i teraz w trzeciej, pierwszą donosiłam do terminu i teraz mam taką nadzieję)

Zdjęcia:

Re: bardzo niski próg bólu a poród naturalny

poporodowy oddział był pełen, słyszałam bardzo dokładnie wszystkie porody z sal obok. Nie brzmiały jakby dobre nastawienie coś pomagało. Poród to okrutny żart natury i tyle- całe szczęście żyjemy w czasach kiedy mimo to możemy urodzić z godnością, czyli w znieczuleniu :) Aha- żeby nie było tak

Re: bardzo niski próg bólu a poród naturalny

Ja rodzilam bez znieczulenia i bez lekow (czyli bez oksy i przyspieszania) po odpowiednim nastawieniu (ktore ma ogromne znaczenie). Czy boli? Boli ale to jest taki dziwny bol - nadchodzi skurcz (o boze sory za doslownosc ale to jest taki bol jak gdyby bardzo chcialo ci sie kupe ale z jakis przyczyn

Re: Zły wynik PAPPA, Zespół Edward'a?! Pomocy!!

widać, teraz tak… Ale z tego co piszecie wydaje mi się teraz owa Pani Genetyk odrobinę niekompetentna… Aminopunkcja trochę mnie przeraża ze względu na ryzyko poronienia(choć ponoć nie jest tak duże jak się mówi) ale zrobię jeszcze raz to usg i zobacze co wtedy wykaże. To prawda że walczyłam

Re: Zły wynik PAPPA, Zespół Edward'a?! Pomocy!!

. Pokazywał mi na usg jak idealne jest dzieciątko, że gdyby miał zespół Edwarda już widoczne byłyby deformacje czaszki, kończyn i szyi a nic takiego nie ma! Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za wsparcie, pomogłyście mi przetrwać te ciężkie dni w oczekiwaniu na wizytę!

USG prenatalne i testy Papp-a (początek wątku)

mówiła, że nawet jeśli wynik testu biochemicznego będzie dobry to i tak USG jest wskazaniem do amniopunkcji. 4 dni później byłam akurat na wizycie u innego gin. prowadzącego moją ciążę, nie ma on wprawdzie nowoczesnego USG, ale zobaczył kość nosową, a NT widział … 1,5. Ponieważ wyniki były

Re: Kiedy wyjście ze szpitala po porodzie?

podkocem napisała: Gdyby tak rodziła np w klinice Chinach, wyszłaby po > miesiącu. A czemu tak długo? Serio:)

Re: Wydaliłam z siebie coś dziwnego ...

Gdyby tak faktycznie było - forum by nie istniało :) Laski, wyluzujcie, kobieta się martwi a wy tu żartujecie i się mądrujecie. -- http://fajnamama.pl http://fajnamama.pl/suwaczki/7bcaai5.png

Re: Sens robienia badan prenatalnych

, ale rokowania są pomyślne. Gdyby rodzili w powiatowym szpitaliku - tak by pewnie było bez usg - rodzice odwiedzaliby teraz dziecko na cmentarzu.

Re: Sens robienia badan prenatalnych

a ja jestem zwolennikiem takich badan - sama mam takie w najblizsza srode i wiem ze bedzie trwalo ok.30 min. Troche sie boje, ale czuje ze wszystko bedzie ok. Nie jestem w grupie ryzyka, robie je dla wlasnego swietego spokoju. Co bym zrobila gdyby okazalo sie, ze cos jest nie tak - nie wiem. Nie

Re: Nerwy i stres przeplatany radością i szczęści

nadia1902 napisał(a): chodzę do łazienki i patrzę czy aby nie mam kropelki krwi w obawie p > rzed poronieniem Gdyby ciąże były tak delikatne w swojej fizjologii problem niechcianych dzieci by nie istniał ;-)