184 wyników w czasie 235 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: upiec pticę na święta, jaką?-indyk

tak, pod ręką były) Dzienniki Kisiela. Rok 1970, 20 stycznia: "... Śnieg zasypuje nas po uszy, mróz jak diabli, a tu Zarząd Miejski ogłasza, że śniegu wywozić nie będzie, bo mu się to nie opłaca..." Pamiętam jeszcze większe śniegi zimą (chyba rok 1978?) kiedy człek brnął z trudem wąskimi wąwozami

Re: 24 czerwca 2013, CWP, poniedziałkowo

, że polska ludność poniosła największe straty. Tak, jak nie wątpię i w to, że i w śród Polaków byli zbrodniarze. Wojna jest złem najokrutniejszym. Czyni pustki w psychice człowieka, strach zmienia ludzi w bestie. Nikt po wojnie nie jest taki, jaki był przed wojną. A film…. Jest tylko filmem i

Re: 24 czerwca 2013, CWP, poniedziałkowo

powiślańską polszczyzną, ale każdy z nas wie przecież, iż po pierwsze primo - polskiej kobiety (ale nie Matki Naszej) zrozumieć się raczej nie da (co Pan Rezyser odzwierciedlił mową naturalizowanej na polsko postaci), a wspomniana i tak nie jest w stanie sklcić najprostszej wypowiedziw Języku Oyczystym

Re: Gimnazja - pomyłka ministerstwa oświaty?

hi hi... gdybyście się tak sprywatyzowali... i zostali Wspólnotą... to byyłbyyy kociokwik w Twoim budynku... uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! aż strach!:P:P:P (tzn. gdyby była kasa, (a tej zazwyczaj nie ma), to wszystko do załatwienia pod warunkiem istnienia 51% ludzi myślących i liczących...) Aaa... tzw

Re: Gimnazja - pomyłka ministerstwa oświaty?

rodziców idą do przodu! Kasa się liczy! W tej chwili, żadne dziecko nie osiągnie maksimum potrzebnych , aby pójść do dobrej szkoły, punktów... zupełnie SAMODZIELNIE(!!!) tak jak my to robiliśmy! Oczywiście zdarzają się dzieciaki genialne... ale geniuszy z urodzenia jest mało..., a jak zdarzy im się

Zdjęcia:

Re: 12 stycznia 2013, CWP

gwałtownego ochłodzenia ani inaczej - w odpowiedni sposób - zadbać- Miło z Twojej strony, że pomyślałaś - bo rzeczywiście, gdyby to była sosna jeszcze jesienią posadzona, a więc delikatna jeszcze, to takie snieżne okrycie pomogłoby drzewku, chroniąc przed mrozem. Karen napisała: > .... u mnie

Re: "Nowa ideowość"

Realia i idea Jest tak WU, łowię ryby na takim łowisku specjalnym obok którego jest linia wysokiego napięcia. Na najbliższym wysokim słupie jest jakaś wysoko umieszczona tabliczka. Ta tabliczka się niemal zawsze tłucze od najmniejszego powiewu wiatru. Nienawidzę, tego słupa z tą tabliczką

"Nowa ideowość" (początek wątku)

, prawicowiec a nawet centrysta winno identyfikować zwolennika jasno wyrażonej koncepcji tak światopoglądowej, jak społeczno-ekonomicznej. Tymczasem - a zjawisko to próbuje się usprawiedliwić/uzasadnić prawami demokracji - w skład wszystkich pozostałych partii wchodzą ludzie o sprzecznych względem siebie ideach

Dokument, czy fabuła? (początek wątku)

zabija zapachu cebuli i czosnku, jak alkohol. A nawet gdyby było przeciwnie, to rzecież Niemcy jako naród i tak nigdy nie mieli "dobrego nosa". Nawet Żyda nie umieliby więc wywąchać. Zatem i w tym przypadku mamy - niestety - do czynienia z najczystszej wody dokumentem. Tyle, że mnie to akurat nie

Re: Gowin Pawłowicz i ska

: www.tokfm.pl/blogi/kultura-liberalna/2013/01/blog_kultury_liberalnej_polski_parlament_przyprawia_o_mdlosci/1#BoxSlotII2img Ulisses napisał: > I oni twierdzą, że w tej i innych sprawach nie głosują za wykluczeniem ? > Jeśli ktoś miał złudzenia co do PO to chyba już wie, jak jest naprawdę.. Tak, nie myslałem że będzie aż tak źle, choc wybory na drugą kadencję już wtedy były dla mnie wyborem tzw

Re: Gowin Pawłowicz i ska

sposobie widzenia współczesności sprzecznym z moim poglądami, a jednakowym z Pis; kiedy o liberaliźmie w Platformie mowy już nie ma - nie wiem... Nie tak dawno pytałem Kosmitę o to samo, na jaka partię by głosował. Odpowiedź Jego była w duchu: nie ma na kogo głosować. Coraz jasniej ja też to widzę

Re: Ksiundz prof. D'bilier

deklaracji KK że zgodzili się na 0,5% , ale wybaczają nam ową straszną niegodziwość. Tak sobie myślę, że jeśli ktoś chce mieć pralkę, powinien na nią zarobić (herezja? :-) ) , albo urządzić zrzutkę, pod tym wszakże warunkiem, że nie będzie kwestował w poetyce: "kup pan cegłę za sto złotych

Re: Kraj-antyraj

. Przecież Polacy za granicą znani są z pracowitości i ambicji, więc myślę, że gdyby mnie taka sytuacja zmusiła do wyjazdu, to nie od razu, ale tak po 10/15 latach to już na pewno byłoby mnie stać, żeby zmienić życie kochanej rodziny, kupując im mieszkanie w spokojnej, normalnej dzielnicy. Harowałabym jak

Re: Kraj-antyraj

Naszego Dziennika nic nie pomógł i tylko budzik ciągle tykał tak miarowo uparcie do samego świtu jakby pragnął podkreślić miałkość mego bytu całą noc się wierciłem gazety pomięte wpijały się w pośladki uwierały w piętę telefon mi odcięli nie płacę rachunków trzeba zdać się na zemstę i moc

Re: 09 luty 2013, CWP

chwyciłem, kiedy o tym przeczytałem. Mógłbym zrozumieć, gdyby taki zbrodniarz grasował w Polsce, bo wiadomo. Podobno u nas to norma, nic nie jest normalne (chociaż o takich przestępcach na drogach nie słyszałem). Ale w Niemczech?! Mieszkający tam lub przejeżdżający samochodami, uważajcie więc. Nigdzie nie

Re: 08 luty 2013, CWP

powiedziała "w kabarecie Tey też wołali, że można było "ż > ądać"- 100, 200, 500!" ;) Millera zgrabną (ale i rzeczową, konkretną) wypowiedź pamiętam, jeszcze przed premiera wyjazdem: niech premier Tusk łapie te pieniądze, jeśli je tylko dostanie i ucieka z Brukseli! (jakoś tak) :D Co miało oznaczać