wyszukiwanie zaawansowane
125 wyników w czasie 361 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Tani antyklerykalizm

CECHĘ, NA TO KRYTERIUM teizm jest CZYMŚ, bo posiada ją, a ateizm nieposiadający jej jest niczym. Zbiory... Zbiór podstawowy pewnych elementów i jego dopełnienie. Rozumiesz? Niezbieranie znaczków nie jest filatelistyką. Jest niż tylko zbieranie tychże. Teraz rozumiesz? > Tak jak nie można

Re: Tani antyklerykalizm

No to i ja coś dorzucę. diabollo napisał: Nie wiem, czy polski antyklerykalizm jest tani. Jest jaki jest. > Z całą sympatią np. dla pana Palikota - może jestem małej wiary - > ale nie wierzę, że gdyby pan Palikot został premierem A ja nie wierzę, by został premierem. Ale i tak

I inny środek podobnemu celowi służący

była wydana rok później krótka rozprawa "Drzwi percepcji" ("The Doors of Perception") opatrzona mottem zaczerpniętym z twórczości angielskiego poety, malarza i wizjonera Williama Blake'a: "Gdyby oczyścić drzwi percepcji, każda rzecz jawiłaby się taka, jaka jest: nieskończona". Nie minęło 10 lat, a

Re: Czy małżeństwo to nie jest prostytucja?

obowiązków. > A z faktu, że jakiś X okłamał jakąś Y nie wynika nic, co można by rozciągnąć > na małżeństwo jako takie. To tak, jakby z faktu, że jakaś pani Z zatrudniła > się w szkole jako nauczycielka śpiewu tylko po to, by móc romansować > z wuefistą wyciągać wnioski, że szkoła to

Re: Czy małżeństwo to nie jest prostytucja?

pytanie, czym według Ciebie być powinno. A to już całkiem inna sprawa. Tak jak z miłością idealną. Czym być powinno, to podałaś definicję, a ja się z nią zgodziłem. > Niczego ani Tobie, ani nikomu, nie mam zamiaru ograniczać. Cofnij się w postach i jeszcze raz to uważnie przeczytaj

Zdjęcia:

Re: Prezydent Komorowski idzie własną ścieżką, cz

nie może być dla ludzkości dobry. > > Dlaczego? No bo co to za "pouczenia boskie", które i tak pochodzą od człowieka, który nakłada na nie swoją interpretację. Pouczenia boskie wtedy tylko byłyby takimi, gdyby w W CAŁOŚCI I BEZ DODATKÓW wnikały w ludzki umysł bezpośrednio od boga. Ale

Re: Grgkh a chciałbyś ludziom zabronic robienia b

iluzji. > > Wiem to, bo sam tak mam. > > A ty spróbowałeś? Tak. > Jeśli tak, to ci nie wyszło niestety. To moja prywatna sprawa, czy mi wyszło. Proponuję coś zamiast popieprzonej, religijnej ideologii. I jest to naprawdę dobra oferta. > Twój stosunk do ludzi

Re: Skupmy się na logice tego przykładu

własnością religijnego mempleksu. A to jest naruszenie elementarnej wolności wyboru dla członków społeczeństwa. Dzieci nie mogą być traktowane jako WŁASNOŚĆ. Ty masz je wychować tak, by dać im możliwość wyboru, a nie je ograniczać w niej. > Gdyby zabawa była POZA szkołą i zawsze na koszt aktualnych

Re: Skupmy się na logice tego przykładu

a000000 napisała: > grgkh napisał: > > > W obu przypadkach JEDNAKOWO > > stroną winną przemocy jest organizacja religijna. > > NIE. Gdyby krzyż wieszał proboszcz, bez pytania o zdanie - bo w rozporządzeniac > h kościelnych jest zapis, że krzyż ma

Re: Wolna wola...

gravedigger1 napisał: > Czy istnieje wolna wola? > Grgkh twierdzi, że "Wolna wola też nie istnieje. To iluzja.". Tak, to iluzja. Gdyby było inaczej, to niezależność od praw fizyki ujawniałaby się na poziomie działania mózgu ludzkiego. Wtedy to mózg działałby tak, by kształtować

Straszenie bogiem - wierzący się go boją

się coś? Nie. A więc to tylko Ty mnie straszyłeś. > > Gdyby jednak założyć, że bóg POZWALA na ich stworzenie, > > to MUSI również pozwolić, by człowiek zdecydował, > > co chce z nimi robić dalej. > > Człowiek jest tylko współpracownikiem Boga > w dziele

Człowiek to więcej niż bóg

tak próżny, że nie może się bez niej obejść? PO CO!? A czy można by zapomnieć o bogach i żyć "porządnie"? Czy to nie mogłoby wystarczyć? Szczerze mi na to odpowiedz, czy bez zabiegania o coś tam u boga, po prostu żyjąc między ludźmi uczciwie, nie można by doczekać się nagrody od boga? To punkt

Kto by wyginął? :) BZDURY gravediggera1 :)

jest warunkowe - "gdyby każdy"... Nie zakładasz, że " każdy będzie realizował swoje prawo do odpoczynku kosztem posiadania dzieci", ale potem się odwołujesz do tego, jakby każdy to zrobił. Bo przecież jeśli z TEGO powodu miałaby wyginąć ludzkość, to WSZYSCY musieliby tak postępować. Tymczasem tak

Re: Wolność

uważam swoich ateistycznych poglądów za jednynie słuszne. Twoje poglądy są teistyczne. I te uważasz za jedynie słuszne. > Dopuszczam istnienie innych poglądów, Tak, swojego teistycznego. :):):):) > ale występuję zarówno przeciwko wierzącym jak i ateistom, którzy chcieliby, > żeby

Re: Nie róbmy polityki, kręćmy lody

doprowadziło do kompletnej depresji. To jest lincz w świetle prawa. A co do reszty - jestem gotów się (raczej) zgodzić. Wiesz, ja mam taką naturę, że gdybym miał kogoś skrzywdzić niesłusznym posądzeniem to potem sumienie nie dałoby mi żyć. Taki jestem. I uważam, że gdyby ludzie byli bardziej tacy jak ja

1 2 3 4 5 6