wyszukiwanie zaawansowane
96 wyników w czasie 265 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Jak i kogo należy informować o rozstaniu?

poinformowaniem, gdyby np. zapytali, co u Moniki? Nie zapytali a dla mnie to nie taka znowu sensacja, żeby o tym pamiętać.

Re: Jak i kogo należy informować o rozstaniu?

ciągu Jaś się zastanawia dlaczego obaj panowie zataili przed nim fakt oczywisty, niewstydliwy, źle się czuje z tym, że nie mają do niego zaufania. Myślę, że o wiele lepiej wypadłoby, gdyby ojciec powiedział: - Jasiu, Kornelowi ktoś wytruł ryby, ale tak mu przykro z tego powodu, że nawet mówić o tym nie

Re: błogosławieństwo w przypadku osoby niewierząc

strona wierząca, a ta niewierząca stoi i słucha, żeby strona ślubująca nie przemawiała do ściany. No, ale gdyby tak miało być, to nie byłoby kwestii błogosławieństwa, bo wobec takiego ślubu, błogosławieństwo w domu to bułka z masłem ;) 3. Błogosławieństwo, to tak naprawdę życzenia. Chrześcijańskiego

Re: Oburzające rady Adama Jarczyńskiego

gości. Owszem, jest taka zasada, ale jest ona ograniczona. Czym? Ono potrzebą czy koniecznością. Otóż, nie ma potrzeby, by tenże wegetarianin konsumował mięso, bo domownicy konsumują.< Na litość... A gdzież to Aqua napisała, że ci hipotetyczni rodzice to wegetarianie? :) Skąd się w ogóle wzięli

Re: Oburzające rady Adama Jarczyńskiego

. Znam faceta, który krążył przed kościolem w czasie ślubu swojej córki. Uparł się, że jako ateista do kościoła nie wejdzie. To porównanie z gwałtem jest wysoce niestosowne. No, może gdyby tak dwóch rosłych ministrantów trzymało delikwenta, a ksiądz by mu przemocą wciskał komunie do ust, to dałoby się

Zdjęcia:

Re: Bratkowska - w czym problem?

antyprawak napisał: >> To polska poprawność polityczna każe wpaść kobiecie w depresję poaborcyjną i zamęczać się myślami "co by było gdyby". < To prawda. Nie tak dawno rozmawiałam z pewną panią, która z racji wieku mogłaby być moją matka. Powiedziała, że usunęła cztery ciąże. Nie

Re: Pan moze zakazywać coś swojemu psu Kornelu :)

wychodzić z domu? > Wytłumaczyłem już, że dla chrześcijanina grzech popełnia także niechrześcijanin. A zwracanie uwagi na cudzy grzech jest powinnością wiernych.< Dlatego tak ważną sprawą jest przestrzeganie zawartej w Konstytucja RP zasady o rozdzielności Kościoła od Państwa Polskiego.

Re: Zwracanie uwagi - coś dla zwolenników tegoż

nic a nic by nie przeszkadzało, gdyby to się działo poza świadomością ateisty. Ot, taki szlachetny gest, którym nie potrzeba sie chwalić bo Bóg i tak zauważy dobry uczynek. Chodzi właśnie o to ostentacyjne nakłanianie, przekonywanie, które ateistę tylko męczy, bo oczekiwanego przez katolika skutku

Re: A propos per "Ty"

znajomością. Twierdzisz, że tak właśnie było, ale to Ty wiesz, ale profesor nie mógł tego wiedzieć, przecież poznał tego człowieka kilka minut wcześniej, a może to zarozumialec albo "Cejrowski"? ;)

Re: Podwójne standardy? :)

innymi osobami była na Ty. Odniosłam wrażenie, że nie chciała nikomu, niczego narzucać. Do pozostałych osób zwracała się (obustronnie) na ty, jak i te osoby między sobą. Nie wiem przecież, czy tak się umówili, czy to przypadek, w każdym razie Cejrowski był tam jedynym "panem", a że Koroniewska jest w

Re: Pan Cejrowski

ona spowodowała tę sytuację jest oczywiste tak, jak to, że jutro wszyscy będziemy o jeden dzień starsi. Napisałam też o tym, że nie podoba mi sie takie powszechne "tykanie" każdego, przez każdego i w każdej sytuacji. Wspomniałam również o tym, że każdy człowiek ma prawo bronić swojego prawa do

Re: tak bym chciala dama byc...

hrabiowie uratowali Wokulskiego, pannie Izabeli zaimponowały znajomości parweniusza. Paradoksalnie, gdyby Izabela była dobrze wychowana (a nie tylko wytresowana), to do rozmowy o łamaniu konwenansów wcale by nie doszło. Wszak to ona, jako pierwsza skomentowała zachowanie ojca, który poszedł w ślady gościa

Re: Myslalem, ze to dzieci powinny pomagac rodzic

pocoo napisała: >Wychowałam dzieci,dałam możliwość wykształcenia,zapewniłam dobry start< No to z czym sie nie zgadzasz? Przeciez napisałam, że moim zdaniem tak właśnie trzeba. >Zawsze pomogę jeżeli jest taka konieczność.< Czyli wszystko z Tobą w porządku

Re: Rodzice kupują mieszkanie dzieciom?

same dadzą radę. Trzeba zapewnić wykształcenie, to podstawa. Mieszkanie to nie żadna fanaberia tylko konieczność. Jak sobie można na to pozwolić, to tym lepiej. .I tak często słyszę; > po co ci taki duży dom? > po co ci taki duży ogród? > Tak chcę,tak mam.Moje dzieci mają tyle,że inni

Re: Trudna sytuacja rodzinna. Co mówi savoir vivr

tak na wypadek, gdyby pan naprawdę nie miał taktu i chciałby przyprowadzić podrywkę na rodzinną uroczystość, gdzie będą jego żona i dzieci. Chociaż gdybym to ja zapraszała, to nie miałoby dla mnie znaczenia, że kuzyn jest tym "bliższym" członkiem rodziny. Zaprosiłabym tę żonę, a o kuzynie bym

1 2 3 4 5 6