wyszukiwanie zaawansowane
4 wyników w czasie 88 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Mielonka

A gdyby tak tę całą gęsiarkę, z mięsem, wodą rzeczywiście zapakować do piekarnika? Gdyby nie Asiek, to bym nawet o tym nie pomyślała :) Na pewno byłoby wygodniej bo nie potrzeba by było pilnować temperatury. Tylko czy skutek byłby podobny? Chyba trzeba będzie wypraktykować.

Re: Racuchy

kształt racuchów, to będą to w dalszym ciągu racuchy. To trochę tak, jak z gołąbkami. Prawdziwy gołąbek (ten pierwszy) to mięso zawinięte w liść kapusty (wyjątek - postne, wigilijne). Co miałoby mieć wspólnego z gołąbkami nadzienie np. z cieciorki czy ziemniaków, zawinięte w liść kapusty, gdyby

Re: "Fałszywe gołąbki"

marbor1 napisała: > Nigdy nie muszę tłuc liści kapusty tłuczkiem, ani nigdy nie obwiązuje gołąbków nićmi. Po co to wszystko?< Dla dobrego efektu. A ile Ty już lat robisz gołąbki? Za pierwszym razem też byłas taka sprytna? :) Zwinięcie gołąbka to żadna filozofia ale trzeba miec

Zdjęcia:

Re: Placek z grzybami

Gdyby tak jeszcze serek na to, to mogłabyś zdjęcie podpisać "Typowo polska pizza". Bardzo apetyczny ten placek a mój mąż jest właśnie na grzybach. Nie wiem czy o tej porze jeszcze dużo uzbiera ale na placek pewnie starczy. Odnośnie grzybów to zawsze gotuję. Nie wiem czy jest ku temu jakaś