wyszukiwanie zaawansowane
11 wyników w czasie 169 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: niedoczynność tarczycy a clo na pobudzenie ow

> czy niedoczynność może przyczyniać się do braku owulacji ? > A jeżeli tak - to jak to działa? Tak.Niedoczynnosc moze przyczyniac sie (i najczesciej to robi) do braku prawidlowej owulacji. Wzrost tsh jest sprzezony ze spadkiem hormonow fsh i lh. a te steruja owulacja. Z tego, ze

Re: a może doktorat?

nie tak ze zwiazkiem. Poza tym moze jednak powinnas sie zajac dokladniej diagnozowaniem nieplodnosci zanim sie zaczniesz zastanawiac czy "dziecko Tobie jest czy nie jest pisane" ? Prolaktyna to zadna przyczyna nieplodnosci. Badanie nasienia - maz a Ty powinnas miec zbadane fsh lh w 2-3 dniu

Re: co dalej robić??czy ktoś moze coś podpowiedzi

> a czy Ty się "wyleczyłas"to znaczy pozbyłas sie przeciwciał?czy jest > to w ogóle mozliwe?? Przeciwciala mi zupelnie nie zniknely ale ladnie pospadaly. Oczywiscie tylko gdy bralam steryda. Po odstawieniu znowu wzrosly ale byly male szanse zeby mogly zaszkodzic dziecku. > i

Zdjęcia:

Re: Co to oznacza???

coccinelle76 Masz niedoczynnosc tarczycy wywolana choroba Hashimoto (zapraszam na forum o Hashimoto). Nie kazdy przy niedoczynnosci wazy 100 kg. Tak jak nie kazdy przy nadczynnosci jest chudy jak patyk. Zwykle tak jest ale sama waga jeszcze o niczym nie wskazuje. Mam malo czasu wiec

Re: co wynika z tych wyników?

pobrac witaminki, ew. mace. Mozesz jeszcze probowac brac profilaktycznie - castagnus w drugiej fazie cyklu - na wypadek gdyby prolaktyna "skakala" - nienasycone kwasy tluszczowe + wit. E - podobno pomagaja na komorki NK (jak ich nie masz to i tak nie zaszkodza) - acard (75mg aspiryny) po

Re: obnizony poziom estrogrnów i podwyższona prol

Podwyzszona prolaktyna moze powodowac brak owulacji a to prowadzi do hormonow "jak u kobiety po menopauzie" - niski progesteron i niski estrogen. Najpierw warto by obnizyc ta prolaktyne i zobaczyc czy to ma wplyw, tzn czy wysoka proalktyna jest pryzcyzna braku owulacji. Generalnie trzeba sie

Re: badanie na obecność komórek NK

hmmmmm a skad wiesz ze NA PEWNO kaze Ci zrobic badanie tych komorek NK? Pani dr Jerzak nie kaze badac "wszystkiego" i "kazdemu" tak jak inni immunolodzy. Wrzucilam Twoj nick do wyszukiwarki i wyszlo, ze bylas w ciazy (biochemicznej tak?). Ja mialam 4 ciaze biochemiczne i mi nie kazala robic

Re: Proszę o intrppretację wynikiów tarczycowych

Pozostale hormony sa ok. Nie wiem jakie sa normy dla testosteronu. FSH jest ok. ale hmm wzglednie wysokie. Powtorzylabym to badanie zeby sprawdzic czy nie skacze - bo gdyby skakalo powyzej np. 12 to by moglo sugerowac ze powoli zaczyna sie wyczerpywac rezerwa jajnikowa. To tak, zeby "dmuchac na

Re: czy ICSI/ inv omija immunologię?

przeciwtarczycowe nie musza w czymkolwiek przeszkadzac (tzn. tylko niszcza tarczyce). Aspiryne/heparyne podaje sie tylko przy problemach z krzepliwoscia - np. jak ma sie przeciwciala antykardiolipidowe. Gdyby wyrkyto u Ciebie jeszcze inne przeciwciala to - tak powinnas w trakcie nastepnej ciazy brac

Re: androstendion to syf!

A skad jestes taka pewna ze bedziesz robic samych synow? Gdyby tak bylo to np. nie byloby kobiet z typowym pco .....