wyszukiwanie zaawansowane
166 wyników w czasie 391 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Chrześcijaństwo widziane oczami ateisty

> Jeden ślad mogę przytoczyć: Alez ja ci wierze, ze i wsrod chrzescijan zdarzaly sie przebitki rozsadku, dobrego serca i milosci do zwierzat. Bylabym wrecz zdziwiona, gdyby tak nie bylo. Ale nie zmienia to faktu, iz stanowisko KK bylo inne, a Biblia interpretowana tym doslowniej, im dalej

Re: Chrześcijaństwo widziane oczami ateisty

ready4freddy napisał: . > > a jaki to jest ateizm niedogmatyczny? "najprawdopodobniej zadnych bogow nie ma, > ale gdyby jednak.."? Taki artykulik znalazłem - mam nadzieję że jest w nim zawarta opowiedź na powyższe pytanie - a przynajmniej próba odpowiedzi

Re: Pytanie mam

Ginestra napisała: "Mnie osobiście nie przeszkadzałoby, gdyby religia odbywała się (tak jak dawniej) w salkach katechetycznych, jednakże rozumiem, że wraz ze zmianami cywilizacyjno-społecznymi nie jest już tak jak dawniej i jest to nieodwracalne: stało się mianowicie tak, że rodzice zawożą

Re: Pytanie mam

indoktrynuje itp. > Kierujcie raczej swoje pretensje do rodziców tych dzieci, a nie do Kościoła. A > tak naprawdę, to i do rodziców tych dzieci nie macie prawa kierować żadnych pre > tensji, bo co Wam do tego czego pragną ci rodzice dla własnych (nie: Was > zych) dzieci???? Czy jesli

Re: oficjalne nauczanie KK

, Paszczakowna juz ladnie prosila. "Swiete" brzmi bardzo ladnie, szkoda, ze nic nie znaczy. a przy in vitro dokonuje się uboczna aborcja dop > uszczona, a nawet zamierzona. Przy poczeciu naturalnym rowniez dokonuje sie "aborcja", czyli poronienie, jak najbardziej zamierzone przez selekcje naturalna

Re: oficjalne nauczanie KK

wkraczanie w tę dziedzinę życia, bo trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to jest głęboka ingerencja, która może zmienić gatunek ludzki jako taki. Naukowcy już dzisiaj ostrzegają, że gdyby robić i stosować wszystko to, co potrafimy względem człowieka, to musielibyśmy się liczyć z tym, że w ciągu stu lat

Zdjęcia:

Re: Pół roku po...

, co nazywasz “kompletnie nieprawdziwa informacja”. Ze archeolodzy mieli wyjechac? Wyjechali. Ze mieli wyjechac wczesniej? Tak widocznie mialo byc, zdarzaja sie obsuwy. Tobie zawsze wszystko wychodzi? >A jest dobrze prowadzone? Podejrzewam, ze znakomicie (za taka forse, z takim

Re: Pół roku po...

manii spiskowej? Mowie o zamachu, bo to zwolennikow teorii zamachu zasadniczo okresla sie mianem oszolomow. A od tego zaczales. Ja nie widze nic wstrzasajacego w wypowiedzi Tuska, ale tez nie czytam jej pod wplywem uprzedzen. To sledztwo jest tak olbrzymie, ilosc czynnosci jakie trzeba przy nim

Re: Koniec epoki

astronom...) oczywiste, gdyby uwaznie przeczytal ksiazke. Byc moze jednak czytal ja dawno ;) >Tak - odpowiada Collins - "ale to Bóg użył mechanizmu ewolucji, aby stworzyć istoty ludzkie". Wcale nieprawda, bo to Swinka Morska (Krokiecik, UFO, Klodka, Malpa etc. etc.) uzyla mechanizmu ewolucji, aby

Re: Koniec epoki

", domyślam się, że to jest to mniejsze zlo?), a jednoczesnie, że zginęli ludzie? Przeciez mozna domniemywać, że gdyby nie zwyciężyla doktryna mniejszego zla, ludzi mogłoby zginąć bez porównania wiecej???? -- W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda

Re: ciekawy przypadek ... - zdziwiłam się bardzo

męża tak naprawdę kocha i zechce wrócić; a więc, ten porzucony mąż ma pewne zobowiązanie (nawet cywilne) poczekać na tę żonę, bo przecież wziął za nią też odpowiedzialność). Te sprawy są mocno indywidualne i biskup ordynariusz może udzielić dyspensy (komuś, kto miał ślub cywilny i rozwód cywilny) po

Re: ciekawy przypadek ...

wiec pierwszego podobnego z brzegu, na zasadzie podobienstwa. No i jest babol, bo paragraf dotyczacy niewierzacych nie bierze pod uwage zawilosci i kompleksowosci spraw wyznan niechrzescijanskich, i tyle. Z moralnoscia nie ma to nic wspolnego. I to jest wlasnie dokladnie ta kwestia, o ktorej tak

Re: Dla historyków i tych, co znają mechanizmy hi

, jest nielubiana, wyśmiewana, a nawet, w dalszej kolejności, bywa, że prześladowana. Strach ten spowodowany jest takim podświadomym poczuciem (u większości), że jeśliby ta mniejszość stała się większością, to oni nie mogliby już żyć tak jak chcą i tak jak do tej pory żyli, bo wiele rzeczy zmieniłoby

Re: Dla historyków i tych, co znają mechanizmy hi

szprota napisała: > Ginestro, ach, dziewczyno, pewnie i tak nie przeczytasz, bo za moją szczerość j > uż dawno dołączyłam do zacnego grona wyszarzonych aniołków, ale nie umiem tego > zostawić tak zupełnie bez odpowiedzi. > O ile uniwersalny mechanizm odebrania

Re: Dla Croyance

> Ale przeciez dokladnie tak to wyglada i to od samego poczatku. Ot: Ale ja mówię ciągle o Nowym Testamencie. Tam mniej jest kary, a więcej miłości i przebaczenia. W teorii, oczywiście, bo z praktyką to już różnie było, jak z historii wiemy. A obrady na temat kanonu dotyczyły w większej

Re: Dla Croyance

A takie miotanie mocą, zemsta i okrucieństwo zamiast przebaczenia i > tp. sprzeczne są nawet dla mnie, kompletnego ateisty. Ale przeciez dokladnie tak to wyglada i to od samego poczatku. Ot: "Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci

Analiza antyzachwytów

jest coś kul, super, dżezi, trendi i w ogóle buty spadają z wrażenia. Gdyby ktoś mi tak te książki zareklamował, a potem bym przeczytała, to... chyba bym była rozczarowana. A że podeszłam do Pratchetta właśnie jak do miłego czytadła, to się miło rozczarowałam i bardzo polubiłam. Nie wszystkie, ale

Re: Jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca?

Nie - Jezus wybaczył Piotrowi. To zupełnie co innego, niz gdyby Piotr wybaczył sobie i powiedział "A tam, zaparłem się trzy razy, ale musiałem i tak mogę być swiety, to nie miało znaczenia". Czym innym jest wybaczenie komuś - i wybaczać jak najbardziej należy. Czym innym całkowite wybaczenie

Re: Moja piosnka

I jeszcze powiem, ze gdyby Polacy zsiedliby z wysokiego konia iluzji, ile to im sie nalezy i na jak wiele zasluguja, to zobaczyliby, ze nie jest tak zle: jest zwyczajnie, ale chyba nie u nas tej zgody na zwyczajnosc, tylko musi byc zawsze kurka wodna jakis dramatyzm i Bog wie jakie oczekiwania

Re: Moja piosnka

tak - nie za nie > " - czy zrozumiałby że można powiedzieć o swojej ojczyżnie - "w tym kraju nie d > a się żyć?" , gdzie na oczach milionów ludzi Wojewódzki mówi do człowieka - "ty > masz talent, więc czym prędzej sp...aj z tego kraju?" > Czy w ogóle zrozumiałby takie określenie

1 2 3 4 5 6