8 wyników w czasie 422 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Bohaterowie ostatniej godziny

Gdyby nawet Jan Góra, Dominikanin, nauczał religii w każdej szkole, to i tak doszło by do spięć, bo i On nie jest wolny od obciążeń czysto ludzkich. Sięgając do wspomnień, przypominam sobie Jego własne słowa i słowa Pani profesor Kurbis: „Najważniejsze dla mnie jest pisanie książek” i

wspomnienie z czasu późniejszego. Czy nieaktualne?

nędzarzami i żebrakami środkowej Europy. Upokorzenie i braki to nasza codzienność.Pytania pozostają bez odpowiedzi... Przed nami czas biedy, bezsilności, niemożności, milczenia. Gdyby tak za kilka dni, czarodziejskim sposobem, nasze wigilijne stoły pełne różnic w dostatku i obfitości, zostały

sztuka? artyści? a może raczej kuglarze?

nie byłoby to nic zdrożnego, tak jak dziś stosuje się w sztuce urządzenie nazywane komputerem, gdyby nie to, że nie ujawnili tej wiadomości nigdy! Była ona objęta całkowitą tajemnicą przez pięć wiekow! I to urządzenie wpłynęło na wyjątkową pozycję artystów Europy w dziejach sztuki świata

>nasz musi wygrać<

. Myślę, że na tę pozytywną ocenę wpłynęła właśnie ASCETYCZNOŚĆ tego plakatu, inne propozycje opierały się na mieszaninie dużej liczby elementów, zawierały dużo wzorów, które niekoniecznie wnosiły coś do tematu.” „Ascetyczność” tak bliska myśleniu .... panu profesora, że kładąc

Zdjęcia:

Re: Mniej wklejania. Bardzo proszę./staram się/

Tak, trudno uwierzyć w cytowane słowa Reszszyńskiego, ale potwierdzenie można znależć w dość wiarygodnym, jak dla mnie, źródle, czyli Portalu historycznym PAP. Dowiedzieć się z niego można, że: >> /.../Po reaktywowaniu "S" w kwietniu 1989 r. został, /Lech Kaczyński/ jako

Re: Hurrra. Wreszcie pierwsza odpowied z co do za

wygrał tę prezydenturę, ale dopiero po 10 latach, w 2005 roku. Przyjdzie czas, gdy docenimy to, co zrobił dla kraju. Trzeba też będzie dobrze poznać i zrozumieć, czym kierował się w życiu i dlaczego jego tak dramatycznie przerwane życie było tak trudne, a prezydentura okazywała się zajęciem

Re: Wracamy do normalności?

. Niech jednak poczeka jednak choć kilka dni, przynajmniej do następnego dnia po jego pogrzebie. Gdyby tak Pan zrobił, gotów byłby wybaczyć Panu kpiny z tysięcy ludzi, opłakujących zabitych Pozdrawiam Jerzy Krajewski Dodano: Dzisiaj, 17:22, z adresu: 83.6.247.* Inquisitor Laurencius napisał(a