wyszukiwanie zaawansowane
322 wyników w czasie 277 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: zły znaczy dobry

umiejętności oceny wskazań do wizyty lekarskiej? Tak, gdyby nie fakt iż NFZ uważa że "właściwie" każdy zgłaszający ma i tak być przyjęty. Kółko się zamyka. Ciekawe kiedy u nas zaczną odbierać licencje za przyjmowanie zbyt wielu pacjentów równocześnie cały czas utrzymując, że "właściwie" każdy pacjent

argument - a gdzie teza?

pacjentom np onkologicznym? Ten system nadal finansuje leki na najniższym poziomie w Europie (ale uważasz, że to za dużo). Podobnie też płaci wykonawcom (ale i tak stanowi to większość wydatków). Gdyby więc zaprzestać finansowania leków i płacenia wykonawcom, system zawróciłby znad przepaści? A może

Re: imperatyw?

(czyli robili sugerowany tu populizm a nie biznes) to pewnie obaj zasuwalibyśmy rowerami do pracy. > Jakiś związek z kasami? > Czyżbyś uważał że przestępca "nabije" przychód z przestępstwa "na kasie" jeśli > będzie ją miał i dzięki temu państwo zarobi? Tak, związek tu właśnie taki, że

Re: wartość porady

reakcja na kasy Histeryczna? To reakcja lekarzy na złośliwe i pogardliwe posty pełne mściwej satysfakcji - aby trochę popsuć humor (udaje się). >inne uciążliwości narzucane lekarzowi p/p > aństwo takich reakcji nie ma. Oczywiście że są. Nie są skuteczne, to inna sprawa. > a gdyby

Re: W cytowanych tekstach jest sama prawda:)

> pojechałaś do szpitala?bałaś się? Wiesz, ktoś kto ma wszystkie klepki na miejscu nie zadaje tak głupich pytań. Szpital w czasie porodu jest po to, aby pomóc w razie ewentualnych problemów. Dlatego w normalnych państwach, podczas porodu jest położna a lekarz przychodzi tylko wtedy gdy się coś dzieje

Re: Rodziłam na taśmie

takim podejsciem to do krów moze isc je klepać ,no i tak sie skonczyło,wyszedl ,cala sala połoznych,innych lekarzy a ja sie nie dalam wyłyżeczkować,położne do mnie uspokój sie ,to jest pan ordynator,a ja sie darłam że moze być i świetym a ma mnie nie dotykać bo nie ręcze za siebie...nie dalam

Zdjęcia:

Re: Ludzie zastrajkujcie, przestańcie chorować !!

czy nawet 4 rano ( bo tak wcześnie wstają emeryci) i też próbować się zarejestrować też martwiąć się czy nieuprzejme panie rejetratorki np. nie zarejestrują cię bo np. nie masz pieczątki w legit. ubezp. ( a np. rozchorowałeś się poprzedniego wieczoru i nie zdążyłeś podbić u pracodawcy, bo jest

Ludzie zastrajkujcie, przestańcie chorować !!! (początek wątku)

Nie było by temtu Leczenia po ludzku, gdyby przynajmniej część naszej społeczności podjęła kwestię samodzielnej profilaktyki. Obecnie, dostęp do zdobyczy wiedzy, dotyczącej zdrowego życia jest tak prosty, że przynajmniej część ludzi powinna wiedzieć jak żyć, by nie chorować. Ale moim

Re: lekarze winni śmierci

. W tym konkretnym przypadku dentystka wyrok tak naprawdę dostała za spanikowanie, albowiem gdy zdarzyło się NZK wybiegła z gabinetu (mijając czekających w poczekalni rodziców) i uciekła, zamiast pomóc anestezjologowi. Gdyby została i wykonywała jego polecenia prawdopodobnie nie usłyszałaby żadnych

Re: Bardzo ciekawy wpis..

Tak,ciekawy,do bólu prawdziwy,przedstawiający całkowity blamaż SZ. Można tak komentować, gdyby nie jedno. Maksiu, Ty jesteś lekarzem? Jeśli nie - to skąd znasz tą bolesną prawdziwość i skąd taka pewność o prawdziwości? A jeśli nie jesteś - to czemu konfabulujesz? Całkowity blamaż? Na

Re: Inspiracje dla unisono?

Za zebrane pieniądze mielibyśmy jeden z najlepszych systemów ochrony z > drowia na świecie, gdyby sam w sobie był samofinansujący. Za 100 mln dolarów (dane ze strony WOŚP) przez 18 lat w 40 mln narodzie mielibyśmy system na poziomie Burkina Faso. Kasa zebrana prze Orkiestrę to promile

Re: Co minister tym zagraniem chce osiągnąć ?

zdrowia. Dzięki przypinaniu przez Owsiaka agrafek by zasłonić dziury w popękanej garderobie ochrony zdrowia. Ruiny ochrony zdrowia nie dałoby się ukryć. A tak wygląda nieźle. Inkubatory, nowoczesne karetki. Słowem malowanie fasady. My Polacy zawsze byliśmy doskonali w malowaniu trawy na zielono i

Re: Nie czuję się winny, że... mój rak drenuje bu

Nie widzicie, że pan Piotr to egoistyczny dupek, a jego poglądy zależą w pełni od punktu siedzenia? Gdyby akurat był zdrowy, zapewne oburzałby się, dlaczego ma płacić za chorych na jakieś wymyślne choroby, skoro sam bywa u lekarza raz na dwa lata. Z całej jego wypowiedzi bije po oczach takie

Re: taktyka mątwy

> Należy,zanim sprawa i gniew ludu ucichnie, zwołać trybunał doraźny i szybciutko skazać (znanych) winnych, najlepiej na szubienicę. a ty bys chcial slav aby dziennikarze o tym nie pisali, byloby fajnie i koniec tak zamiatanie pod dywan byloby latwiejsze a tak srodowisko musi

Szpital nie zna litości (początek wątku)

przedstawione bez kontekstu całego leczeni i opieki rysują sie niczym koszmar. Wywód ten byłby dopuszczalny gdyby napisała go osoba z laicką wiedzą medyczną,natomiast Tobie zagadnienia z zakresu leczenia opieki i obserwacji pacjent nie są obce ,a wręcz mają wypełniać całą Twoją wiedzę zawodową.Jak się

1 2 3 4 5 6