72 wyników w czasie 325 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Jak i kogo należy informować o rozstaniu?

poinformowaniem, gdyby np. zapytali, co u Moniki? Nie zapytali a dla mnie to nie taka znowu sensacja, żeby o tym pamiętać.

Re: Jak i kogo należy informować o rozstaniu?

ciągu Jaś się zastanawia dlaczego obaj panowie zataili przed nim fakt oczywisty, niewstydliwy, źle się czuje z tym, że nie mają do niego zaufania. Myślę, że o wiele lepiej wypadłoby, gdyby ojciec powiedział: - Jasiu, Kornelowi ktoś wytruł ryby, ale tak mu przykro z tego powodu, że nawet mówić o tym nie

Re: błogosławieństwo w przypadku osoby niewierząc

strona wierząca, a ta niewierząca stoi i słucha, żeby strona ślubująca nie przemawiała do ściany. No, ale gdyby tak miało być, to nie byłoby kwestii błogosławieństwa, bo wobec takiego ślubu, błogosławieństwo w domu to bułka z masłem ;) 3. Błogosławieństwo, to tak naprawdę życzenia. Chrześcijańskiego

Re: Oburzające rady Adama Jarczyńskiego

gości. Owszem, jest taka zasada, ale jest ona ograniczona. Czym? Ono potrzebą czy koniecznością. Otóż, nie ma potrzeby, by tenże wegetarianin konsumował mięso, bo domownicy konsumują.< Na litość... A gdzież to Aqua napisała, że ci hipotetyczni rodzice to wegetarianie? :) Skąd się w ogóle wzięli

Re: Oburzające rady Adama Jarczyńskiego

. Znam faceta, który krążył przed kościolem w czasie ślubu swojej córki. Uparł się, że jako ateista do kościoła nie wejdzie. To porównanie z gwałtem jest wysoce niestosowne. No, może gdyby tak dwóch rosłych ministrantów trzymało delikwenta, a ksiądz by mu przemocą wciskał komunie do ust, to dałoby się

Zdjęcia:

Re: Pan moze zakazywać coś swojemu psu Kornelu :)

wychodzić z domu? > Wytłumaczyłem już, że dla chrześcijanina grzech popełnia także niechrześcijanin. A zwracanie uwagi na cudzy grzech jest powinnością wiernych.< Dlatego tak ważną sprawą jest przestrzeganie zawartej w Konstytucja RP zasady o rozdzielności Kościoła od Państwa Polskiego.

Re: Zwracanie uwagi - coś dla zwolenników tegoż

nic a nic by nie przeszkadzało, gdyby to się działo poza świadomością ateisty. Ot, taki szlachetny gest, którym nie potrzeba sie chwalić bo Bóg i tak zauważy dobry uczynek. Chodzi właśnie o to ostentacyjne nakłanianie, przekonywanie, które ateistę tylko męczy, bo oczekiwanego przez katolika skutku

Re: A propos per "Ty"

znajomością. Twierdzisz, że tak właśnie było, ale to Ty wiesz, ale profesor nie mógł tego wiedzieć, przecież poznał tego człowieka kilka minut wcześniej, a może to zarozumialec albo "Cejrowski"? ;)

Re: Podwójne standardy? :)

innymi osobami była na Ty. Odniosłam wrażenie, że nie chciała nikomu, niczego narzucać. Do pozostałych osób zwracała się (obustronnie) na ty, jak i te osoby między sobą. Nie wiem przecież, czy tak się umówili, czy to przypadek, w każdym razie Cejrowski był tam jedynym "panem", a że Koroniewska jest w

Re: Pan Cejrowski

ona spowodowała tę sytuację jest oczywiste tak, jak to, że jutro wszyscy będziemy o jeden dzień starsi. Napisałam też o tym, że nie podoba mi sie takie powszechne "tykanie" każdego, przez każdego i w każdej sytuacji. Wspomniałam również o tym, że każdy człowiek ma prawo bronić swojego prawa do

Re: tak bym chciala dama byc...

hrabiowie uratowali Wokulskiego, pannie Izabeli zaimponowały znajomości parweniusza. Paradoksalnie, gdyby Izabela była dobrze wychowana (a nie tylko wytresowana), to do rozmowy o łamaniu konwenansów wcale by nie doszło. Wszak to ona, jako pierwsza skomentowała zachowanie ojca, który poszedł w ślady gościa

Re: Trudna sytuacja rodzinna. Co mówi savoir vivr

tak na wypadek, gdyby pan naprawdę nie miał taktu i chciałby przyprowadzić podrywkę na rodzinną uroczystość, gdzie będą jego żona i dzieci. Chociaż gdybym to ja zapraszała, to nie miałoby dla mnie znaczenia, że kuzyn jest tym "bliższym" członkiem rodziny. Zaprosiłabym tę żonę, a o kuzynie bym

Re: Pan Cejrowski, Pani Wellman?

nm.buba011 napisał: >Szkoda, bo gdyby nie Twoja awersja mogłabyś się odrobinę nauczyć tego, co buba. .. wyczytał. Odrobinę mniej byś się kompromitowała, ale robisz to z wdziękiem i wyczuciem. Z... kurtuazją, nie tak jak... buba.< REGULAMIN FORUM S-V 1. Buba ma zawsze rację. 2

Re: Matyldo, a z czym nalezało skojarzyć zdanie

kora3 napisała: >> no i ok, co w tym złego? Przecież o taki właśnie układ chodziło Nainie< Akurat w to nie wierzę :) Może gdyby sama też była zajęta, ale tak? W takich układach chodzi przeważnie o zdobycie faceta. Ten okazał się wyjątkowo mało pojętny, więc Naina zaryzykowała

Re: Oj, Koro...

nawet mężczyzna bardziej, bo to w końcu on zdradza żonę a kobieta (jeśli wolna) nikogo. Następnym razem, gdyby przyszła Ci ochota posądzić mnie o wyśmiewanie się i poniżanie kogoś ze względu na fakt preferowania innych niż moje życiowych wartości, to przypomnij sobie, proszę, ten oto post. Mam nadzieję

1 2 3 4 5 6 7