wyszukiwanie zaawansowane
52 wyników w czasie 288 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

a nie, to tylko podporucznik Bauman tak działa

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,14183149,Dutkiewicz__Jestesmy_w_sytuacji_progowej__Czas_wziac.html -- "Gdyby nie współpraca

tak, wiszę ;-)

... na łasce forumowiczów. A DSWS? -- "Gdyby nie współpraca z ZSRR po IIWŚ, dalej srałbyś do sławojek, pasałbyś krowy tudzież rikszą posuwał, a Warszawiacy do dziś mieszkaliby na gruzach". 'tornson', 02

list Skrzypczaka - zagadka na zagadce

umowa ma zawierać datę zakończenia tegoż programu. To w sumie ma ona rozpoczynać czy kończyć? O co tu chodzi z tym „rozpoczynaniem”? Tak jakby ktoś chciał napisać możliwie nieczytelnie i dwuznacznie. Po trzecie, tekst list zawiera pełne rezerwy odniesienia do umów politycznych. Najpierw

"tak" znaczy co?

nie nadążam. "Tak, wynikało to ze świeżo parafowanego paktu R-M". Ale co? -- "Gdyby nie współpraca z ZSRR po IIWŚ, dalej srałbyś do sławojek, pasałbyś krowy tudzież rikszą posuwał, a Warszawiacy do dziś mieszkaliby na gruzach". 'tornson', 02

z tą neutralnością to chyba nie jest tak prosto

: jakie stanowisko zajął formalnie i oficjalnie ZSRR wobec wojny niemiecko-francuskiej i niemiecko-brytyjskiej? -- "Gdyby nie współpraca z ZSRR po IIWŚ, dalej srałbyś do sławojek, pasałbyś krowy tudzież rikszą posuwał, a Warszawiacy do dziś mieszkaliby na gruzach". 'tornson', 02

Zdjęcia:

też tak myślę

... koszmar! Jakby nie można było napisać po ludzku, np. tak jak przyjęte jest w polszczyźnie: "poborowi z rocznika 1920"! -- "Gdyby nie współpraca z ZSRR po IIWŚ, dalej srałbyś do sławojek, pasałbyś krowy tudzież rikszą posuwał, a Warszawiacy do dziś mieszkaliby na gruzach". 'tornson', 02

a dzień dobry, czyżby Europa we wlasnej osobie?

a dzień dobry, dzień dobry nie mogę wprost uwierzyć... czy to możliwe? taki zaszczyt! w naszych skromnych progach! czyżby to szanowna Europa we własnej osobie? kokieteryjnie potrząsając pękiem pawich piór, wsadzonych w cztery litery? Pamiętacie "Upadek"? Tak tak, ten on hitlera przerabianego

judzi?

judzi? w sensie ja judzę, ty judzisz, on judzi, my judzimy, wy judzicie, oni judzą, ja będę judził, on będzie.... itd itp? w sumie jakie brzydkie słowo, tak się jakoś źle, powiedziałbym nawet antysemicko, czarnosecinnie, po endecku się kojarzy! Oczekiwałbym od odpowiednich ciał, z ciałem

Aachen i Terespol

wygrana Zachodu w Poczdamie uniemożliwiła w Polsce kapitalizm? no tak, oczywiście... gdyby nie krwawy Truman byłaby wielka Finlandio-Austria od Tallina po Split i od Aachen do Terespola, zdemilitaryzowana, owszem, ale wolna, swobodna i niepodległa... to ja już jednak się cieszę

Poczdam to był gol na remis

ja to widzę tak: Teheran - koniec pierwszej połowy, na razie 0:0, ale Zachód słabnie Jałta - 0:1, Sowieci obejmują prowadzenie Poczdam - 1:1, Zachód wyrównuje dlaczego Poczdam był porażką Sowietów? Bo ich celem było stworzenie wielkiej, zdemilitaryzowanej, zarządzanej wspólnie (w domyśle

10 lat temu i dziś

to Ty redagowałeś to hasło? moim zdaniem za mało napisano tam (a właściwie to prawie wcale) o rezultatach kolejnych śledztw i próbach wyjaśnienia, skupiając się - nie wiem czemu - na teorii "worków pocztowych" a tak w ogóle, to żeby oszczędzić czasu, a trochę dla zabawy - tą piane biliśmy już

ostatni z którym się liczono?

ee, myślę że chyba jednak robisz Sikorskiemu zbyt wielkie honory. Owszem, miał swoje dni chwały tak do wiosny 1941, kiedy Brytole - mocno trzęsący wtedy portkami - dodawali sobie otuchy wiarą w sojuszników, takich jak król Norwegii na wygnaniu, prezydent Czechosłowacji na wygnaniu czy właśnie

itinerarium Hitlera wrzesień 1839

forum.gazeta.pl/forum/w,539,73139749,73139749,itinerarium_Hitlera_wrzesien_1939_poprawki_.html -- "Gdyby nie współpraca z ZSRR po IIWŚ, dalej srałbyś do sławojek, pasałbyś krowy tudzież rikszą posuwał, a Warszawiacy do dziś mieszkaliby na gruzach". 'tornson', 02

fakt chyba pod Włodawę było dalej

a wiesz że chyba masz rację? startujące również z rejonu Człuchowa 10. Pancerna i 20. Piechoty miały z grubsza ten sam przebieg kampanii i nie dotarły co prawda tak daleko na wschód jak 2. Piechoty, ale za to zrobiły jeszcze sporszy kawałek na połudne, bo pod Włodawę a już czysty "szlak

pojechałem po bandzie

no tak, rozumiem, pojechałem po bandzie i zostałem słusznie olany ciepłym moczem no więc może z innej strony czy ktoś miał wujka w niezwyciężonej raboczo-krestjańskiej (albo służył osobiście) podczas jej słynnej afrikanoskoj aswabaditielnoj kampanii, odciął łeb faszystowskiej hydrze mieczem

1 2 3 4