wyszukiwanie zaawansowane
172 wyników w czasie 400 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: tak mi się skojarzyło

> No, i sam popatrz. Kiedy była ta sielanka?:-) Kojarzysz te wykresy, ktorymi podpieraja sie denialisci klimatyczni? Mam wrazenie, ze tu jest cos w podobie. Byla wojna! Byl stalinizm! Jest Korea Polnocna! Bomby so! Gdyby tak narysowac uczciwy wykresik, to by sie okazalo, ze nie tylko jakosc

Re: Franciszek: Bezprecedensowy od 400 lat kryzys

staua napisała: > A ja uważam, że ma na myśli kryzys chrześcijaństwa, a szczególnie KK, ale wcale > nie wyciągnął wniosków od czapy, tylko to świadoma manipulacja. Gdyby tak było, byłoby to smutne. Przy czym może jestem niepoprawną optymistką, ale nie podejrzewam go aż o taki

Re: Tak mnie jeszcze zastanawia

lepsza niz rozwod a nawet ze brak rozwodow rowna sie obdarzaniu dzieci miloscia. Uwazam to za piramidalna bzdure. Owszem, gdyby ludzie zyli w pelnych, szczesliwych i kochajacych sie rodzinach nieszczescia na swiecie byloby duuuuzo mniej. Ale w tej wypowiedzi biskupow o ktorej mowimy zabrzmialo to tak

Re: Tak mnie jeszcze zastanawia

> ieszczescia na swiecie byloby duuuuzo mniej. Ale w tej wypowiedzi biskupow o kt > orej mowimy zabrzmialo to tak jakby rozwod byl - nie wiem - rozrywka? przerwa w > nudzie zycia? I przez to ze dorosle feministki sie nudza i z nudow rozwodza (a > lbo dla mody) dzieci sa niekochane. Oni, jeśli

Re: Tak apropos gender - widieliście ten film?

prawidłowość statystyczną, nie jednostkowe przypadki. Rozumiem, gdyby w grę wchodziła niewielka różnica, ale nie taka, jaką rzeczywiście obserwujemy w wielu zawodach i specjalnościach. Uważam, że od tego, że przyznamy, że ewolucyjnie wykształcone wyposażenie (nie sprowadzające się tylko do aparatu

Zdjęcia:

Re: Zasady a dzieci

Naprawdę uważasz, że spędzenie przez niego godziny w kościele tak strasznie by wszystkich zawiodło? Tak okropnie musieliby się podporządkować? Uważam, że gdyby chciał, to by połączył te sprawy. Nie chcę go oceniać, bo rozumiem, że mogło mu się nie chcieć. Ale nie róbmy z niedzielnej Mszy ciężaru

Re: Zasady a dzieci

brak szacunku do tego,z ę dziecko jest dzieckiem i nie można wymagć od niego dorosłego sposobu myślenia. A co do Twojego syna. Tak sobie myślę, gdyby był wierny sztywnym zasadom i poszedł do kościoła - musiałby nie tylko zrezygnować ze swoich planów, ale albo zawieśc kolegów, albo dziadka. Czyli w tym

Re: Nauka religii a poczucie bycia w porządku

Gdyby ludzie czuli sie ze soba ok, to kosciol by im nie byl specjalnie potrzebny. Wiec nie jest w interesie tego kosciola, zeby tak bylo. Ludzie maja sie czuc slabi, bezwolni, szukac wsparcia, rozgrzeszenia itd. -- Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak

Re: Nauka religii a poczucie bycia w porządku

jak mozna tak myslec :/ > Ja na przykład bez Eucharystii byłabym jeszcze gorsza niż jestem Hihi, strach sie bac ;) Niby czemu jestes taka zla, ze bylabys az "jeszcze gorsza"? -- Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.

Re: między ubóstwem a dziadostwem (w Kościele)

Dla chłopców ze wsi to była - a bywa i nadal - droga awansu społecznego. To jest to: ktoś, kto żył sobie w domu rodzinnym jakoś tam, gdzieś tam, teraz - dzięki sutannie i koloratce - staje się nagle Kimś. Dokądkolwiek wchodzi, to jest tak, jak gdyby wchodził sam Chrystus; nagle ludzie się kłaniają

Re: między ubóstwem a dziadostwem (w Kościele)

nie lepszy od moj > ego. > Jeśli uważam, że księdzu wynagrodzenie za jego pracę się należy, to nie wypada > mi (taka jest moja ocena) wnikać, na co to wyda i jak swoim majątkiem będzie dy > sponował. Ja bym się z entuzjazmem na takie rozwiązanie zgodziła, gdyby ksiądz katolicki

Re: Chrześcijaństwo a koncepcja Boga osobowego

nas niechęć czy podejrzenie, że gdyby istniał to byłby nie do zniesienia ;) a z Bogiem na pewno tak nie jest :-) No i nie dam sobie teraz głowy uciąć, czy to było w pismach papieża JPII, czy może BXVI, czy któregoś z teologów... Że Bóg jest jakby Osobą par excellence, cechy osobowe takie jak wolna

Re: Uwe i Hannalore Romeike

Gdyby państwo nie wsadzało za niezaplacenie niskiej grzywny, nikt by grzywny nie zapłacił. A wiec wsadzenie jednej osoby i tak bardzo sie finansowo opłaca. -- zpopk.pl

Uwe i Hannalore Romeike

lat odmawiałem uiszczenia grzywny za parkowanie bez opłaty"." **** Niby tak. Przyznasz jednak, że byłby to kosmiczny absurd, gdyby państwo chcąc odzyskać koszt 15 minut parkowania wsadziła kogoś do więzienia, ponosząc znacznie większe koszty utrzymania więźnia. Nie mówiąc już o niewspółmiernej

Re: wypowiedzi parafian...

anuszka_ha3.agh.edu.pl napisała: >>Oj, lepiej dla Lemańskiego, żeby tak było. Bo ja już czytam w internecie tak dzikie domysły na temat arcybiskupa, że lepiej nie powtarzać. Bo potem głupio byłoby, gdyby okazało się, że Hoser nic takiego nie zrobił. A to prawda.

Re: wypowiedzi parafian...

, był złym albo byle jakim księdzem, czy ci parafianie tak by za nim stanęli murem? Ks. Lemański stał się dla hierarchii niewygodny, a wręcz niebezpieczny, dlatego był szykanowany, nie dało się go pozbawić parafii, nie dało mu się zamknąć ust, trzeba było przenieść na emeryturę. I nie o skandaliczne

Re: To moze coś w skrócie o sobie/mamalgosia

O, pamiętam:) Te rzeczy dla Ellen to była chyba najprzyjemniejsza robótka. Co do tortów, to podziwiam, bo ja w sumie jestem niezła w kuchni, gotuję i piekę różne smaczne rzeczy, a jednak tort mnie przerasta. A gdyby jeszcze miał wyglądac tak jak te Twoje

Re: To moze coś w skrócie o sobie

No właśnie ja też jestem taką katoliczką, która marzy o Kościele otwartym, spod znaku Tygodnika Powszechnego. Ale cały czas mam wrażenie, że te idee nigdy się nie przebiją, nigdy nie zostaną przyjęte w powszechnej świadomości polskich katolików:( I myślę, że gdyby nasz Kościół zaczął zmierzać w

1 2 3 4 5 6