wyszukiwanie zaawansowane
141 wyników w czasie 330 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

A tak nawiasem mam pytanie : ...

Jakie metody walki i przesłuchań wobec Polaków o odmiennych poglądach politycznych stosowali AK-owcy ? Czy AK-owcy stosowali wobec nich jakieś kary, czy wykonywali wyroki ? -- Gdyby nie zobowiązania konkordatowe Państwa wobec Kościoła wszystkie emerytury mogłyby być wyższe o 200 zł ( słownie

Co by było, gdyby...

polskie (Hitler miał taki zamiar już w 1939 r., sprawa upadła z powodu oporu Stalina. Teraz Stalin nie ma nic do powiedzenia), a kto wie, może i Czechosłowacja? Japonia trzy razy zastanowi się zanim wda się w kolejną awanturę (albo skieruje ją w inną stronę), Itd. Dlaczego Sikorski na to poszedł? To

tak tylko tytułem uzupełnienia

Gdyby nie (mimowolna) pomoc sowiecka w postaci wielokrotnego wykorzystywania tych samych gam, Niemcy nic by nie zdziałali. --------- czy to tylko burdel na kółkach był... czy zdrada.. ciekawe Co do enigmy - Brytyjczycy sprytnie korzystali ze złamanych informacji np nie uprzedzali konwojów

Re: A propos rewolucji francuskiej...

, Gdańsk i Toruń mogły zabrać bez wysiłku w sojuszu z Rosją i tak zrobiły, nigdy by się nie biły o Galicję dla Polaków. Sam sojusz Polski z Prusami był skrajną naiwnością polskich polityków. A jeszcze wyszliby na większych naiwniaków, gdyby oddali Gdańsk i Toruń za obietnicę Galicji, za OBIETNICĘ

Otrzeźwiej!

. > > Prusy nie miały żadnego interesu w wojnie z Austrią, Gdańsk i Toruń mogły zabra > ć bez wysiłku w sojuszu z Rosją i tak zrobiły, nigdy by się nie biły o Galicję > dla Polaków. Sięgnij sobie do podręcznika historii i prześledź kolejne wojny między zaborcami. > Sam sojusz Polski z

Zdjęcia:

nie Rusek a Słowianin -

... > Alternatywy są dwie: albo z Niemcami w Europie, albo bez Niemców w Azji. > Tak było kiedyś, tak jest dziś. > Ja jestem Europejczykiem a ty jak widać - Azjatą. > Chcesz się wkomponować w pomysły Moskwy na Polskę - twoja marna sprawa. > Jedni myślą, drudzy są kacapskimi pachołkami

Re: Jeszcze jedno:

gospodarczo Niemcami a nie Rosją która nie dość, że niestabilna to jakieś naciski polityczno-gospodarcze bez sensu czyni co jakiś czas -- Nie lubię Stalina, on mojego dziadka zabił! -A kim był twój dziadek? - Komunistą Nikt tak nie przetrzebił komunistów jak Stalin

Re: Żydzi a komunizm i Żydzi

obrony von Kluge? A tak jest w Polsce... jeep -- YCDSOYA

A co to ma do rzeczy?

Japonii... Wydaje ci się, że za wszystkim stała ropa... II W. św. zaczęła się tak naprawdę grubo przed 1. września '39, tyle że to była faza zabiegów o "pole position", dopiero potem przeszła w fazę zbrojną. I nie o Polskę, autostradę ani korytarz pomorski chodziło. To był wynik ścierania się pięciu

Re: Z przedszkolakami nie dyskutuję.

się cackają. Gdyby tak zachowywał się dziś niemiecki profesor, dawno skończyłby w Dachau. Ostrzegam pana: jeszcze jeden memoriał, jeszcze jedna interwencja i..." i... został uwięziony na Pawiaku, gdzie "tradycyjnie" przyjęto go waląc pałą w łeb. Możemy dywagować o takich lub innych niemieckich

Abwera a kapitulacja Powstania Warszawskiego (początek wątku)

zawieszenia broni. Bardzo wiele od tego zależy, a właściwie wszystko. Od dzisiejszej porannej rozmowy z… (w tym miejscu list ulega przerwaniu i jest kontynuowany późnym wieczorem dnia 27. września 1944 r.) Stało się, tak jak się obawiałem. Musiałem przerwać w połowie zdania, bo się rozpoczęło i trwa do

Re: Niedowiarkom do sztambucha

Szkoda że to wszystko tak sie potoczylo... Ciekawe w jakim dzisiaj żylibyśmy kraju gdyby Polska od uzyskanie niepodległości aż do dnia dzisiejszego rozwijałaby się nieprzerwanie... a tak wszystko od poczatku i od poczatku...

Re: Pieśń niewiniątek

ZSRR. Prawdziwych przyczyn zapewne nie dowiemy się nigdy, bo są najpilniej strzeżoną tajemnicą, ale gdyby tak się stało, to wywołałoby w Polsce szok (takie mam podejrzenia). Ale to nie należy do wątku. -- "Kpów i szambelanów nigdy nie zabraknie".

Re: Służba zdrowie,opieka socjalna,system emeryta

konrad_dk napisał: Można było uniknąć tragedii okupacji nazistowskiej, przy rezolutnej polityce: gdyby żył Marszałek doszłoby do sojuszu z Adolfem i to uratowałoby miliony istnień ludzkich a tak Adolfowi "przystawiono pistolet do skroni" i stało się. ...gdyby żył Marszałek doszłoby do

Re: Służba zdrowie,opieka socjalna,system emeryta

więcej współpracujących z Niemcami aktorów, dziennikarzy? O tym mówię - AK działała na skalę mikroskopijną. Co do gestapo w Warszawie - w 44 ROKu mieli ok 30 osób personelu (z reguły mniej). PLUS licznych polskich współpracowników! A po co więcej? I tak dużo..... Nawiasem mówiąc - Rosjanie przejęli

Re: O narodowości słów kilka , czyli JA-Polak

gandalph napisał: > A ty w ogóle zastanowiłeś się nad sensem tekstu, który komentujesz? Bo mnie się > zdaje, że chyba nie. Po drugie, nie uważasz, że człowiek ma tak na prawdę praw > o wypowiadania się tylko w swoim imieniu? ...no to ty jesteś zwykłym anarchistą,ciekawe gdyby

Eee tam

Nie wiemy, co by było gdyby. Możemy tylko snuć przypuszczenia. Ja wiem jedno: gdyby rząd RP w 1939 skapitulował przed Hitlerem, to by następnego dnia go nie było. Zostałby po godzinie obalony przez wojsko, a Rydz-Śmigły powieszony na latarni. Społeczeństwo było tak nastawione na obronę

1 2 3 4 5 6