wyszukiwanie zaawansowane
72 wyników w czasie 356 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: A propos selekcji na studia

A to nie jest tak, że uczelnie utrzymują się przede wszystkim z dotacji budżetowej? Która zależy od liczby studiujących/kadry? Jeżeli tak jest, to masowość byłaby chyba racjonalnym wyborem - ze strony uczelni. Najlepsi studenci i tak sobie przecież poradzą... No i mają studia bezpłatne

Re: Reytan czy Batory - gimnazjum, a może Twarda?

zajmuje nie więcej niż 10 sekund. A błędy ortograficzne to ostatnio plaga wszędzie, nawet w gazetach. Gdyby to było forum o modzie, to mogłabym się spodziewać wpisów, tak modnych ostatnio, dyslektyków. Nie jestem drugim profesorem Miodkiem, i proszę się nie obawiać, więcej krytykować nie będę. Po prostu

Re: Reytan czy Batory - gimnazjum, a może Twarda?

wszędzie, nawet w gazetach. No widzisz, skoro w gazetach mogą... Ale możliwe, że pisują tam niedoszli absolwenci gimnazjów. Niedoszli, bo mieli ciągle 1 za wypracowania. >Gdyby to było forum o modzie, to mogłabym się spodziewać wpisów, tak modnyc > h ostatnio, dyslektyków. Może zamiast

Re: Powróżycie trochę z fusów?

Gdyby oficjalne wyniki egzaminu byly juz znane to byloby fajnie. Mozna na czyms opierac swoje zalozenia, a tak to mozna sie poslizgnac.

Re: Powróżycie trochę z fusów?

Za język ( za egzamin będzie miał maxa czyli 20 pkt). Jesli zda do dwujęcxyczej klasy to ędie miał dodatkowe punkty ale tego oczywiście nie liczę. Ten max z angielskiego podwyższa Załumy gdyby pisał ubiegłoroczną formułą miał by 84% srednia z egzaminu a tak ma 87%

Zdjęcia:

Re: Co kraj (czyt. MIASTO) to obyczaj

A tak w ogóle to bardziej zdziwko niż pretensje . Chociaż z drugiej strony... t > ytuł ważny na terenie całego kraju, więc gdyby ktoś chciał nagle do Warszawy si > ę przeprowadzić, to żal słusznie mógłby odczuwać. O matko, jaka żałosna ta krakowska agumentacja :D

Re: Co kraj (czyt. MIASTO) to obyczaj

mazowieckich laureatów? Spoko, nie tak ostro:-) Czasami o zwykłą satysfakcję z tytułu chodzi i - juz może zbyt ambicjonalne - porównanie się z kuzynami. A tak w ogóle to bardziej zdziwko niż pretensje . Chociaż z drugiej strony... tytuł ważny na terenie całego kraju, więc gdyby ktoś chciał nagle do

Re: ortografia

A za torez bedę się a w zasadzie Idę chwalić dostała 4 z klasówko dyktanda- gdyby to było klasyczne dyktando to nie miałaby pewnie szans- część typowo dyktandowa poszła jej najsłabiej, ale była to też kartkówka z zasad jakie są reguły plus podanie przykładów itp, tak czy inaczej z działu

Re: Edukacja to czasem większa inwestycja…

Ale żeby mieć taką osobowość, trzeba najpierw a) dużo czytać b) rozumieć co się czyta c) i wszystko zapamiętać... Bo czy zapamiętałabyś tego miłego gościa, gdyby, przy całym swoim skomplikowanym przez okoliczności życiu, lojalności, odpowiedzialności, odwadze – nie miał wyjątkowych

Re: Edukacja to czasem większa inwestycja…

to się tu miało podpiąć: Ale żeby mieć taką osobowość, trzeba najpierw a) dużo czytać b) rozumieć co się czyta c) i wszystko zapamiętać... Bo czy zapamiętałabyś tego miłego gościa, gdyby, przy całym swoim skomplikowanym przez okoliczności życiu, lojalności, odpowiedzialności, odwadze – nie

Re: W nawiązaniu do pytania z innego wątku :)

A gdyby przez przypadek wyszło akurat na odwrót tzn wszyscy z WOS mieli by bard > zo dobre wyniki, a z historii bardzo kiepskie, bo akurat układającym matury tak > wyszło ? " Mocne osoby z wosu napisały tę maturę na ok. 70 proc - właśnie dlatego że test był trudny. Ale ja piszę o

Re: W nawiązaniu do pytania z innego wątku :)

A gdyby przez przypadek wyszło akurat na odwrót tzn wszyscy z WOS mieli by bardzo dobre wyniki, a z historii bardzo kiepskie, bo akurat układającym matury tak wyszło ? Nie miałaby córka pretensji do brata ? On nie miałby wyrzutów sumienia, że jej źle poradził i wybił z głowy jej dobry pomysł

Re: Progi punktowe dla warszawskich LO..

O dzięki. Nareszcie jakieś dane powiązane z konkretnymi uczelniami. Różnica między PW a UW nie jest powalająca 3400-3000 PLN. I na tej podstawie myślę, że X, dobry humanista, zarobi tak samo albo i lepiej wybierając kierunek, w ktorym sie sprawdzi i będzie doskonały, niż gdyby się wybrał na

Re: Progi punktowe dla warszawskich LO..

Ale ci laureaci zgarną miejsca i podniosą próg tylko w tym przypadku gdyby nie byli w stanie zdobyć tych rzeczonych 165 punktów bez konkursu. A tego akurat nie wiemy. -- Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko

Re: Matura, maturzyści

"Moja koleżanka laureatka mówiła, że miała taką dodatkową ilość punktów za to, że po prostu niemożliwe było się nie dostać (medycyna wum) - nie wiem, czy tak jest wszędzie." Gdyby startowała na psychologię UW - dostałaby tylko 100 proc. z jednego z punktowanych przedmiotów - za każdą z

Re: Matura, maturzyści

egzaminy z języka może zdac już w te wakacje, choc też moze byc trudno bo od razu w lipcu jedzie jako reprezentant Polski na konkurs, do którego też musi się przygotowac....a wakacje powinny jednak choc ciut byc wakacjami aby były siły na ten rok, ważny jednak. Ale myśle że lepiej tak niż gdyby mial

Re: ogólnopolski ranking ogólniaków 2013

ma żadnej dyskusji jak problem rozwiązac. Ja sobie wyobrażam że w dobrym LO Dyrektor takie problemy rozwiązauje, coś proponuje, kombinuje, jeśli uczniowie, rodzice, ba nawet wychowawca reprezentują ten sam front. Jeszcze bym rozumiała gdyby z nami ktos porozmawiał, powiedział że jest taki to a taki

Re: ogólnopolski ranking ogólniaków 2013

Dziennik internetowy sam w sobie mnie ani ziębi ani grzeje, ale jeśli już ktoś postanowił go wprowadzic to wolałabym aby to się stało szybko i sprawnie, a nie tak że od 2 lat na każdym zebraniu jest issue dziennika internetowego i wciąż albo coś uaktualniamy nasze dane (też w najgłupszej formie

1 2 3 4 5