wyszukiwanie zaawansowane
194 wyników w czasie 433 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: To nie do końca tak z tym patriarchatem

anuszka_ha3.agh.edu.pl napisała: > A więc widzisz. Ja rozumiem coś konsumpcyjnego za przysługę - kawa, piwo. Ale d > obro trwałe typu maskotka - to ma dla mnie wydźwięk jakiegoś takiego kupowania > mnie. Byłoby mi bardzo przykro gdyby ktoś dopatrywał się tak brzydkich

Re: To nie do końca tak z tym patriarchatem

. > > Byłoby mi bardzo przykro gdyby ktoś dopatrywał się tak brzydkich intencji w geś > cie, którym chciałam wyrazic wdzięczność. E no, przecież nie dopatruję się świadomych brzydkich intencji w opisanym geście. Byłby to absurd. Ale zasady "dobrego wychowania", które podyktowały komuś ten gest

Re: bo taka jest linia obrony

przerzucanie odpowiedzialności na ofiary. Tak jakby Michalik chciał żeby rodzice zaczęli się wstydzić składać doniesienia na pedofilów, bo fakt, że ich dziecko zostało ofiarą źle świadczy o nich jako rodzicach. -- "There's a word for people like that...No, I'm saying, there's a word and I don't know what it

Re: Czy Polska to naprawde taki ciemnogrod?!

A ja mam wrażenie, ze to nie jest takie proste. W Polsce nie tyle jest "ciemnota", ile częśc chorób leczy się gorzej, a poza tym istnieje głebokie przeświadczenie, którego chyba nie ma w krajach Zachodu, ze pacjenci są leczeni byle jak, ze byłaby szansa na wyzdrowienie, gdyby terapia była lepsza

Zdjęcia:

Re: A rasizm wiecznie żywy

Podejrzewam, że większość jednak Roma na oczy widziała (i to nie z Rumunii), a ci, co ich nienawidzą, nienawidziliby ich tak samo, gdyby żydów legalnie prześladowano, a gejów zamykano w więzieniach. Ba, część z nich zapewne zupełnie swobodnie nienawidzi, a brak antysemickich i homofobicznych

Re: Ofiary gwałtów a kwestie bezpieczeństwa

, ale o tym, ze są jednak niebezpieczne ulice, niebezpieczne godziny i niebezpieczne ubranie - i to ryzyko można zminimalizować, a nie udawać, że to i tak wszystko jedno. No i mam wrażenie, ze ryzyko pobicia faceta w miejscu publicznym "ot tak" też nie jest takie znowu wielkie

Re: Ofiary gwałtów a kwestie bezpieczeństwa

obrażeniami w zależności od prędkości - do nikogo nie trafia. Gdyby w sprawie gwałtów zachowywano się tak samo, to kobiety łaziłyby tabunami o północy nie tylko po Lesie Kabackim, lecz po zaułkach Pragi. -- http://jedyniesluszne.blox.pl Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko

Granica między pękną różnorodnością a rasizmem (początek wątku)

charakterystyczne typy urody jest OK, a kiedy jest rasizmem? Mamy w pamięci sprawę romskiej dziewczynki - albinoski, gdzie całe nieszczęście polegało właśnie na przekonaniu ludzi, że Cyganka nie może tak wyglądać. Czy gdyby ludzie byli edukowani do niezwracania uwagi na typy urody, to do tamtej pożałowania godnej

Re: link

tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak ?!! A to być może wasza matka !!!! -- http://jedyniesluszne.blox.pl Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko

Re: link

rzekomego zarobku. Na czym zarobił? Bo gdyby pożyczał od banku, to musiałby oddać z odsetkami, a tak to "zyskał" owe odsetki. I facet przegrał w sądzie... Na szczęście poszczególne orzeczenia sądu nie stanową precedensu. Podobną logikę stosuje się wobec piratów

Re: Skandal, którego nie rozumiem

Gdyby dzisiaj miała tyle lat ile miała wtedy, taki sens chciałem przekazać :) -- I am not a vegetarian because I love animals; I am a vegetarian because I hate plants. - A. Whitney Brown

Re: Czy "kaczyzm" jest zarazliwy?

, jak można tak kurczowo trzymać się partii, której polityka mi nie pasuje. Co by się stało, gdyby Tusk wyrzucił Gowina z PO? Z całego serca sobie tego życzę.

Re: Czy "kaczyzm" jest zarazliwy?

> odobni, PO miałoby szansę rządzić spójnie i z sensem, wywiązywać się z pewnych > obietnic, na które liczyli zwolennicy partii. > Nie pojmuję, jak można tak kurczowo trzymać się partii, której polityka mi nie > pasuje. > Co by się stało, gdyby Tusk wyrzucił Gowina z PO? Z całego

Re: Przeciw przeszczepom

A ja jednak sądzę, że odróżnienie żywego mózgu od nieżywego nie jest wcale tak skomplikowane. I że gdyby było bardzo wątpliwe, albo po prostu wątpliwe, to mielibyśmy mnóstwo lekarzy z wyrzutami sumienia (jak np. w wypadku aborcji), a nie pojedyncze wypadki nagłego nawrócenia

1 2 3 4 5 6