670 wyników w czasie 525 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Za duża główka? (początek wątku)

maja czyli w prawie 3 miesiące - waga 6 kg, 61cm, obw klatki 41cm i głowy 39,5 cm. No i dziś była ta pielęgniarka, córka 4,5 miesiąca ważyć jej nie ważyła bo wagi nie miała a inne pomiary to 66cm, obw klatki 46cm i głowy 43,5 cm. Nastraszyła mnie trochę. Wizytę u pediatry mam dopiero 9 lipca wtedy co

Re: 9 miesięczne niemowlę - czy to autyzm? Pomocy

sie po roku. > 3) Nadwrażliwość na dotyk w górnej partii ciała > 4) Nadwrażliwość na dźwięki - kiedyś większa, teraz mniej Corka byla nadwrazliwa na zapachy, najmlodszy na dźwięki. Obojgu minęło. > 5) Nie lubi ubierania/pielęgnacji Zadne nie lubiło. > 6) Wzmożone

Re: 9 miesięczne niemowlę - czy to autyzm? Pomocy

lubi. 6) Wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria - rehabilitacja bobath od 3/4 m.ż. Asymetrię ma większość dzieci, ale tak czy inaczej bez związku z autyzmem. 7) Ulewanie chlustające od urodzenia (teraz mniej, ale problem nadal jest) Prędzej objaw alergii niż autyzmu. Bez związku z autyzmem. 8

Re: słabe przyrosty 5-miesięcznego niemowlaka prz

więcej) wypitej porcji mleka (czyli czy picie było bardziej czy mniej efektywne). Poza tym jeśli córkę ważę o podobnej porze danego dnia, po podobnej ilości oddanego moczu (od rana córka zalewa pieluchę za pieluchą), to widzę czy się coś zmienia na wadze. A zmienia się, zmienia. I ja jej oczywiście nie

Zdjęcia:

Nocne aktywności i nagła zmiana trybu spania (początek wątku)

i przed północą obudziła się. nakarmiłam ją i zasnęła dopiero około 1,30. Obudziła się kolejny raz o 4 i zasnęła o 6 rano. Spała do 9.40. Czyli jakby zsumować, to w środku nocy była aktywna prawie 4 godziny, a ja razem z nią. Trwa to już blisko 2 tygodnie. Męczą mnie te nocne aktywności. Da się w

Re: Laktacja rzeczywisty niedobór pokarmu

przystawiło się samo już w drugiej godzinie po cesarce i jadło po 7-10 minut z jednej piersi, przybierało wagowo na potęgę i pomiędzy karmieniami spało po 4-6 godzin jak zabite, a w wieku dwóch tygodni przesypiało noce po 12 godzin bez karmienia w ogóle. Po trzecie, jak dziecko słabo je, to trzeba sprawdzić

Re: Czy to ma sens?/ odciaganie mleka

Napiszę ze swojego doświadczenia - walczyłam o pobudzenie laktacji przez 6 tygodni - przez całą dobę ściągałam mleko co 2,5 - 3 godziny laktatorem elektrycznym, piłam wszystkie możliwe suplementy polecane przez położną, lekarza pediatrę i ginekologa... Laktacja nie ruszyła, a po ok. 4 tygodniach z

Re: 2 mies. niemowlę problem ze snem-zaburzenia I

szczególnie w dzien zbyt czesto, albo zasnac nie moze tylko lezy z zamknietymi oczami pol h(tak jestem pewne ze wtedy nie spi:d ),ale spi o wiele częsciej niz kiedys, najgorzej było chyba w 7-9 tygodniu kiedy prawie w ogóle nie spała. Także z tym jest lepiej. Nad raczkami juz panuje wiec nie wkłada ich sobie

2 mies. niemowlę problem ze snem-zaburzenia IS??? (początek wątku)

nieźle 3h i potem jedzenie znowu zasypia ale juz niespokojnie i o 4, 5, 6 a ostatnio nawet o 2 i o 1 zaczyna sie ruszaniem rekami, nogami(dla mnie wygląda to wrecz nadpobudliwie) i koniec spania. Dziś np po 4 godzinach snu o 1 w nocy zaczeło jej chodzic całe ciało i tak do 8 rano...a zasnela ponownie o

Tracy Hogg niemowle 2 miesiące nie spi (początek wątku)

Czy stosowalyscie ta metodę u takiego małego dziecka??? Dziecko na początku spało z3 mną bo miało problemy z brzuszkiem i często się budziło i płakało.W pierwszym miesiącu spało i jadło.W nocy dziecko dalej śpi że mną od 20 do 9 rano budzi się 3-4 razy na jedzenie. Teraz chce nauczyć spania w

Re: noworodek- szybkie pytanko

Nie pocieszę, bo u mnie sajgon trwał dwa miesiące. Z tym, że moje dziecko nie spało ani w dzień, ani w nocy. Było przyssane do cycka 18-20 godzin na dobę i karmić mogłam tylko na siedząco, bo jak próbowałam się z dzieckiem położyć, to był ryk. Karmiło się do 5-6:00 nad ranem. Dzień w dzień, przez

Wybudzanie przewracaniem się na brzuch (początek wątku)

. Takie pobudki potrafią występować co 10-20 min, w zasadzie od ponownego ululania (bujanie, chodzenie) i położenia do łóżeczka mija 5 min i zaczyna się wiercenie, aż w końcu dziecko się budzi i cały cyrk od nowa. Z mężem praktycznie nie śpimy, bo nawet nie zdążymy zasnąć a już trzeba wstać do dziecka

1 2 3 4 5 6