474 wyników w czasie 325 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Boże przebaczenie nie ma granic.

20,5); „Pan… zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 34,7); „Pan karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia” (Lb 14,18); „Jestem Bóg karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i czwartym pokoleniu” (Pwt 5,9

Re: Czyżby sondaże pod z góry założoną tezę ...?

stawiane pytanie nr. 1., oraz wszystkie pozostałe od 4 do 6 ? <--- czyżby nikomu, czyli na takiej zasadzie miałby odbywać się ten sondaż, he, he, he, .......... Natomiast przyznam, że gdyby przy każdym pytaniu był stosowny dopisek, to Twój wywód byłby bardziej rozumiały. > Nie ma tu żadnego

Re: Judasz Iskariota – Pierwsza ofiara czarnego P

, M. Leigh, H. Lincoln (1999, s. 83), W.-J. Langbein (2006, s. 11), J.M. Robinson (2006, s. 81, 85–86), M. Meyer (2006, s. 9), B.D. Ehrman (2006, s. 93) i S. Žižek (2006, s. 37–38). Oficjalna historia Judasza funkcjonująca w micie chrześcijańskim jest następująca. Judasz był Judejczykiem, a uczniowie

Zdjęcia:

Papieskie standardy głoszone ex catedra

owczarni żyje poza sakramentami, udzielanymi nieważnie przez "fałszywych" biskupów i kapłanów. Przekazywanie "lipnych" święceń stało się kościelną zarazą. 15. Papież Innocenty III (1198-1216) - twórca inkwizycji, która "pochłonęła" (według przybliżonych danych) ponad 50 milionów istnień ludzkich

Tyś za mnie coś dobrego zrobił, to i ja za ciebie

. 2. Porównaj wiarę w Boga do wiary w krasnoludki, elfy i jednorożce. 3. Powołuj się na znane autorytety naukowe. Najlepszy przykład: Einstein. Uznawaj, że jego odnoszenia się do Boga były metaforami. 4. Przytocz słowa Richarda Dawkinsa, który mówi, że na świecie jest 100 religii, a on nie wierzy

Dedykowane ateistom do przeczytania i pamiętania (początek wątku)

: books.google.pl/books?id=zU9jDwAAQBAJ&pg=PT65&lpg=PT65&dq=rozterki+wierz%C4%85cych&source=bl&ots=BgAGAipCc8&sig=WSpWS7VRHaG6-nYAgVG-3J3kOiQ&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjJhoe2ktLfAhWtAhAIHaKsA_44HhDoATAEegQIBhAB#v=onepage&q=rozterki%20wierz%C4%85cych&f=false A tam są naprawdę bardzo przemyślane spostrzeżenia i wnioski. Chciałem jakieś kilka zdań z opracowania tutaj tytułem zajawki przykleić, ale jest problem bo link w nietypowym formacie. Mimo to nie wątpię, że każdy z Was znajdzie tam coś dla siebie (ja też znalazłem!). Pozdr.

Kwintesencja religii chrześcijańskiej i judaizmu.. (początek wątku)

. 17 Zobaczmyż, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zejściu4. 18 Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z ręki przeciwników5. 19 Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości6. 20

Re: Proste pytanie dla fizyków

tekstu traktującego o efekcie Flynna (w moim poprzednim poście zapomniałem podać link, więc robię to teraz: pdfs.semanticscholar.org/9a64/cd7fa47c654fd268ed153cc985cf4b074fa6.pdf

Re: Wyższość Islamu nad chrześcijaństwem

nie radzą sobie z i tak obniżonym jakościowo materiałem, najczęściej w ogóle nie kończą szkół. Koran - księga niemoralna i bezdennie głupia - dehumanizuje wyznawców i ogłupia, co można bardzo łatwo udowodnić (IQ 82!!!). 5. Jest to propagowanie prostytucji małżeńskiej. 4 i 6. Kraje Zachodu wyznają po

Re: Wyższość Islamu nad chrześcijaństwem

: b’jerach ziw, b’jerach bal, b’jerach ho’ethanim. (Księżyce używały się często na oznaczenie miesiąca, pisze F. M. Muller. Wykłady o umiejętności języka, str. 6)." "1) Jerach jareach (n ^ ) co znaczy „wędrujący" (od rnN — wędrować) jest jedną z najstarszych starosemickich

Re: Benedykt XVI i co dalej?

” papiestwa, a nie z munus („dar”), który jest wieczny. Miejscem zamieszkania i urzędowania papieża jest Watykan. Ratzingera tam nie ma a wybrany jego następca zamiast w Pałacu Apostolskim mieszka jak ubogi mnich. Woli skromne mieszkanie nr 201 w Domu Św. Marty od 20 pokoi, w których mieszkali jego

1 2 3 4 5 6