wyszukiwanie zaawansowane
223 wyników w czasie 500 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: leukocyty w osadzie moczu

Posiew był po trzech dniach i wynik okej tak jak pisałam. Dziś rano powtórka badań moczu, wieczorem nie dałam furaginy i wynik moczu był leukocyty 20-40 a wczoraj 60-80! Nie wiem, czy to ma jakiś związek z działaniem leku, ale dziś idziemy jeszcze do innego lekarza. Moja lekarka kazała kontynuować

Re: leukocyty w osadzie moczu

No ostatnio badania na poziomie 20-25 byly powtarzane w drugim laboratorium i wynik badania byl ten sam. Posiew byl robiony w luxmedzie. Rozmawialamz kolezanka ktorej dziecko mialo bardzo podobne wyniki i u nich wyszla dwie bakterie ktore dodatkowo rozjuszyla furagina. No a co do posiewu to wydaje

Re: nocne bóle nóżek u 3 latki

,mnie rwaly nogi całkiem mocno,az płakałam z bólu.btw dla mnie twój lekarz jest dziwny,żadnych objawów u małych dzieci sie nie lekceważy,nie trzeba przesadzać oczywiscie ale podstawowe badanie takie jak krew czy mocz to raczej norma.

Re: gorączka - ząbkowanie? iść do lekarza?

cześć. córeczce zrobiłam badanie moczu - raz do woreczka (leukocyty 10-20 wpw) a następnego dnia raz prosto do pojemniczka (leukocyty 2-5 wpw). po tej gorączce dwudniowej już gorączka nie wystąpiła. wysypki nie ma (są jakieś pojedyncze czerwone kropki ale mało i to chyba nie to), więc to chyba nie

Zdjęcia:

Re: Wysokie leukocyty w moczu niemowlęcia

moja córka jak miała 7 mcy miałam zum (leukocyty na poziomie 100-120), od razu dostała antybiotyk. dodam, że przechodziła go bez objawowo i bez gorączkowo. teraz ma 23mce i 3 dni temu badanie moczu znowu wykazało leukocyty na poziomie 20-25 wpw. dostała furagin i następnego dnia w badaniu już tylko

Angina bez antybiotyku? (początek wątku)

skoczyły? (wcześniej było 318). Moja mama leczyła mnie czosnkiem i zawsze było ok, ale czy tu nie ryzykuję? Zastanawiam się czy podać mu ten antybiotyk już dzisiaj, pomimo, że wygląda na zdrowego, czy dać kolejne 2-3 dni, podawać nadal czosnek i raz jeszcze wykonać badanie. Proszę o interpretację tych

Re: różnice w labolatoriach

Odpowiem z własnego doświadczenia. Córka ma przewlekły krwinkomocz i po przeprowadzeniu podobnej próby w jednym labie wyszły nam erytrocyty rzędu 20-30, z kolei w przyszpitalnym 2-5 wpw. Różnica więc była. Prawdopodobnie wzięło się to z metody badania osadu moczu (w przyszpitalnym sprawdzali osad

Gorączka, zęby, ZUM, zagadka :-) (początek wątku)

. No może lekka biegunka. Osłuchowo czysto, badanie moczu pokazało kolejno: 2 dnia gorączki leukocyty 20-30, nieliczne bakterie, kolejne powtórzone, gdy już nie gorączkowała 4 dnia leukocyty powyżej 100, dość duża ilośc bakterii. Diagnoza ZUM , dostała antybiotyk : Keflex 7 dni, po kilku dniach

Re: Infekcja dróg moczowych

Córka (7 lat) od tygodnia sika bardzo często, czasem średnio co 20 minut. W nocy jest spokój, jak zasypia śpi do rana. Miała robione badanie moczu i wyniki ma prawidłowe. Nasz pediatra twierdzi, że to na tle nerwowym. Przerobiłyśmy żurawinę, teraz do niedzieli dostaje furaginę i dodatkowo nospę

Re: Kłębuszkowe zapalenie nerek - po leczeniu

czasu do czasu posiew. Ma zawsze 1-2 leukocyty w osadzie moczu, no i 5-10, 10-20 lub 20-30 erytrocytów wpw. Jest pod kontrolą nefrologa, który nie widzi potrzeby biopsji nerki (bo tylko biopsja mogłaby wyjaśnić, skąd te erytrocyty). Usg zawsze jest prawidłowe. Także pozostaje tylko obserwacja. Czy

Kłębuszkowe zapalenie nerek - po leczeniu (początek wątku)

Może któraś się zna i mi powie, czy zwiększająca się liczba erytrocytów wyługowanych (obecnie 10-20 wpw) jest niepokojąca przy braku białka w moczu? Córka jest 2 tygodnie po leczeniu i zaraz po szpitalu miała 1-5 erytr wyług wpw, w drugim badaniu kilka dni później 5-10, a teraz 10-20. Inne

anemia dziecka (początek wątku)

,60 % MPV 7,5 um3 PDW 11,30 % %LYM 28,00 % %MON 3,00 % %GRA 63,00 % EOZYNOFILE 4,0 % BAZOFILE 0,00 % GR.PAŁECZKOWATE 2,00 % OB 78,00 mm po 1h białko C-reaktywne CRP 24 mg/l badania moczu: odczyn kwaśny; białko (-); ciężar wł. 1,021 g/l;cukier (-); urobilinogen (w normie); inne: liczne pasma

1 2 3 4 5 6
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.