wyszukiwanie zaawansowane
5 wyników w czasie 383 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: 80 firs, 70 halvfjerds, 40 fyrre. 14 fjorten,

samogłoski zredukowanej w pierwszej sylabie, co w albańskim zdarza się bardzo często). Dalej jest podobnie, więc daruję sobie szczegółowe omawianie '9' i '10', natomiast '20' (njëzet), choć wygląda na niezwiązane z innymi liczebnikami dziesiątkowymi i choć zostało użyte do liczenia dwudziestkowego, nie

Re: Starożytni Polacy nazywali się najprzód od he

zapożyczenie germańskie (por. ang. breeches). A z uzbrojeniem też nie było tak źle. Rzymianie raz na zawsze wycofali się za Ren po klęsce w Lesie Teutoburskim, gdzie Cheruskowie pod wodzą Arminiusza skasowali trzy legiony Warusa (20 tys. chłopa). Swoją drogą, kiedy np. Aecjusz pokonał Attylę na Polach

Re: To za mało!

Rus'". Tylko po co w takim razie było mordować 20 milionów własnych obywateli? Dopiero co wspominałeś, że budowa imperium wymaga ofiar z ludzi (z czym zresztą się nie zgadzam). Ofiary są, i to liczne, ale gdzie to imperium. > 2. Na Ukraine sie nie wybieram. Nie ma przyjemnosci obcowac z b

Jak możesz zarzucać mi kłamstwo...

roterupel napisał: > ograniczenia jakie w dostępie do tej tematyki maja nie-Amerykanie. > Zarzutu nie odwołuje poniewaz takiego nie stawiałem. > Pisałem natomiast o kłamstwie Twoim. ... jednocześnie łżąc w żywe oczy? Jaki system etyczny pozwala na tego typu obyczaje? Gdzie

Zdjęcia:

Re: Amala'suentha, Amala'swintha, Amala'suintha t

nosiła nazwę Amalów), a przymiotnik "swinths" 'silny, potężny'. Człon "sigi(s)-" w imionach germańskich (z Zygfrydem i Zygmuntem na czele) oznacza 'zwycięstwo' (por. niem. Sieg). Istnieją też podobne dwuczłonowe imiona w innych językach indoeuropejskich, zwłaszcza celtyckich, gdzie zachował się ten