wyszukiwanie zaawansowane
7 wyników w czasie 373 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: A ja o tym grubym lodzie...

. 18 K mniej niż w Polsce) JUŻ rosną w tempie ok. pół stopnia na dekadę (w ciągu ostatnich 50 lat wzrosły o 2,8 K). > Rozumiem, ze srednia temperatura roczna -50C jest temperatura > klimatu umiarkowanego. Dobra nie bede taki zlosliwy niech > temperatura srednia wzrosnie o 20C i co

Re: może trochę samokrytyki

politykę. Są uczelnie, gdzie stypendia doktoranckie pobiera 20% doktorantów stacjonarnych, ale są i takie -- np. moja, gdzie jest ich 80-100%. Na wydziałowym studium doktoranckim, którego jestem kierownikiem, stypendia dostają wszyscy z pojedynczymi wyjątkami (gł. cudzoziemcy na specjalnych warunkach

Re: Oj, panie Kaziku!

europitek napisał: > W dodatku, jakoś tak utarło się, że użyta się <klaster - klastra>, > chociaż zdaje się, że <klastera> też nie byłoby tak do końca źle. Nowsze zapożyczenia zakończone na -Cer (gdzie C oznacza jakąkolwiek spółgłoskę) są w polskim traktowane bardzo

Zdjęcia:

Re: Małe uzupełnienie

miewały miejsce w historii ludzkości. W zasięgu wzroku od miejsca, gdzie mieszkam, spory meteoryt rozpadł się na odłamki i łupnął w ziemię ok. 5 tys. lat temu, u schyłku neolitu, wybijając kratery, z których największy ma jeszcze dziś 60 m średnicy. Okolica była wówczas stosunkowo gęsto zasiedlona

Re: Małe uzupełnienie

zejman1 napisał: > Te 30.000 t gdzis przetransportowano. > > Poniewaz poczatki kopalnictwa w rejonie Wielkich Jezior datuje sie > na VII tysiaclecie p.n.e oznacza to, ze ktos te miedz musial > przetransportowac. > Kto to byl? Dokad? Do Meksyku, gdzie te miedz

Re: New Scientist

. > > A przy okazji -- oczywiście każda istota, jaka żyje dziś na Ziemi > > miała przodków w każdym okresie geologicznym, w którym istniało > > życie. > > A skąd to wiadomo? Bo na pewno nie z kopalnego zapisu, gdzie nic na > podobieństwo drzewa ewolucyjnego nie istnieje

Re: Temat ponad podziałami.

Gość portalu: CDA napisał(a): > detale sie nie zgadzaja, Petrucchio. to prawda ze joruba i hausa i > i(g)bo to trzy glowne grupy jezykowe w Nigerii, ale przesadzone jest > stwierzenie ze tyle mowiacych w kazdej co Polakow (bo zabrakloby na > wszystkie jezyki mieszkancow