wyszukiwanie zaawansowane
81 wyników w czasie 385 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: gulasz

A ile potem dusisz? Bo może za krótko. Generalnie np. gulasz wołowy trzeba dusić jakieś 1,5 godz., wieprzowy ok. godzinę. Chyba, że w szybkowarze, wtedy wieprzowemu wystarczy 20-30 min., a wołowemu godzina.

Re: Co sadzicie o szybkowarze??

Witaj , ja sobie nie wyobrażam jak można nie mieć szybkowara,zupy gotuję ok 20 min (z mięsem), ziemniaki ok 8 min, gulasz wieprzowy ok 25min, to jest oszczędność gazu i czasu

vandikia

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. Potrzebuję jeszcze jakieś danie na goraco. Ten gulasz z indyka mnie zaciekawił- podasz szczegóły, wieprzowy oczywiście znam ale wolałabym coś innego zrobic. -- Pierożek 20.07.2005 Truskaweczka 09.04.2008

Zdjęcia:

Re: Kulinaria

Mam przepis na pieczenie 20 minut w piekarniku nagrzanym na maksa. Ostatnio nawet z polędwicy zrobiła się podeszwa, mało mnie nie trafiło. A gulasz wołowo-wieprzowy pyrkał dwa dni, dopiero mięso zrobiło się jadalne. Czym oni karmią to bydło? Czyżby dotarła do nas moda na karmienie workami

Re: Szybkowar- kochac czy tylko lubic?

Ja gulasz wołowy też gotuję ok. 40 min w szybkowarze. Nie wyobrażam sobie krócej. Lubię, jak wołowina jest miękka. W tych czasach podanych na stronach internetowych podanych tutaj, jest mowa o 20 min zarówno dla gulaszu wołowego, jak i wieprzowego. To już się kłóci ze sobą. Chyba, że mówimy nie o

Re: Główne danie mięsne - szukam inspiracji

pieczona poledwica stroganow zrazy pieczen wolowa duszona 'na dziko' gulasz schab z musem jablkowym pieczona lopatka wieprzowa medaliony schabowe sznycle cielece losos z maslem i bialym winem smazone pstragi (na masle) wspomniany ozor golabki :) z morskich zyjatek polecilabym machas

Re: Macie jakieś ciekawe patenty kulinarne?

Mięso wieprzowe, kroisz w kostkę i odtaczasz w przyprawach i mące. Wrzucasz na gorącą patelnie i smażysz, aż mięso będzie mięciutkie. Potem zalewasz wszystko wodą, wrzucasz liścia laurowego, ziele angielskie i pół lub całą kostkę rosołową. Gotujesz ze 20 min pod przykryciem. Ja lubię dodać do

Re: Zajbel

Za 1,8 mięsa wieprzowego - pół gulaszu i pół łopatki na pieczeń zapłaciłam dziś 18,20, za żeberka 0,7 kg - 6,70. Lopatkę zjemy jutro, bo zaprosiłam duże dzieci z wnukami na obiad. Z gulaszowego zrobię łazanki (mam jeszcze zamrożona ostatnią porcję kapusty z grzybami), drugą część uduszę z

Re: Tanie obiady

200 zł zupełnie wystarczy koszt schabu to ok 16 zł/ kg z kilograma robie 10 kotletów, nie jemy ich 5 dni pod rząd tylko zamrażam. gołąbki to koszt też ok 16 zł., pulpety z kilograma zrobiłam 20 sztuk koszt 15 zł, gulasz wieprzowy cały gar za 15 zł, wątróbka 6 zł za kg, bigos 15 zł z dodatkami

Re: Pomysły na obiady za 5 zł

, cena ok 10-11 zł, z tego rosół na dwa dni, 1x skrzydełka, 2x udka, 2x pierś - ja uwielbiam ogryzać pieczone skrzydełka, mąż udka:) Jutro i pojutrze gulasz- szynka wieprzowa ok. 7 zł z marchwią za ok. 1,00, kasza jęczmienna (0,60 zł?), surówka, we czwartek ten gulasz z makaronem. Nie wydaje mi się

1 2 3 4 5 6
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.