wyszukiwanie zaawansowane
143 wyników w czasie 217 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Czy jest jeszcze szansa?

realnie ok 35 godz całość, a w programie od prehistorii do chwili obecnej, czyli po łebkach i bez sensu albo np matematyka realnie 20 minut wykład i jeden przykład (reszta to sprawdzanie listy, pracy domowej, zadawanie nowych zadań) i kilka zadań do domu. Tak, podobnie jak większość rodziców sama uczę

Re: Co nauczyciel robi?

szkole wszystkie VII, VIII i III gimnazjalne. W sumie ma 9 klas. Uczy chemii i fizyki. Czyli to nie jest te mityczne 18 godzin. Dziś pani zrobiła kolejną kartkówkę z chemii, a i zrobiła tzw. sprawdzian przed sprawdzianem z fizyki, który jest zapowiedziany na piątek. Poleceń było około 20. Z tej fizyki

Re: Nienawiść do......

ale w miesiącu. "Może twoje dzieci z innych powodów mają słabe wyniki. Nie z powodu testów." Jeszcze raz napiszę nie zrozumiałaś w ogóle mojej wypowiedzi. W szkole do której chodziła moja córka 100% nauczycieli robiło sprawdziany z wydawnictw, średnia klasy powyżej 4,7 , prawie cała klasa paski

Re: Nienawiść do......

odpowiedzi zajmuje maks 2-4 minuty. Tak więc nauczyciel matematyki, polskiego angielskiego który do uzyskania etatu ma prowadzi lekcje z trzema klasami i robi sprawdziany po skończeniu działu czyli raz na miesiąc przeznacza na te trzy klasy uwaga 3-4h w miesiącu. Pytanie więc jak to się ma do tych 20h

Zdjęcia:

Re: Edukacja wczesnoszkolna

). Brakuje mi dobrze opracowanych metodycznie treści dla dzieci; padł przykład matematyki - gdyby czytali/czytano im rzeczy w rodzaju "Geometrii dla najmłodszych" Szewrina czy serię o Zerku Lowszyna, to nie mielibyśmy problemu z tym, że ktoś "zapomina dodawanie do 10", bo on by sobie to dodawanie ćwiczył

Re: Rodzice dzieci klas siódmych

No właśnie nie. Tempo takie sobie, z kilku przedmiotów nie ma jeszcze ocen, z kilku pojedyncze, najwięcej ma z polskiego - 4. Najpierw jest kartkówka, potem sprawdzian. Zresztą tak samo było w szóstej klasie. Jakoś malo prac domowych, po lekturze forum spodziewałam się że będzie więcej. Za to

Re: Nauczyciele i tyyyyyyle wolnego.

, żeby się nie nudził. Przerobiłam to na moim synu. Nauczycielka w klasach 1-3, zaproponowała żeby zakupić mu dodatkowe książki do matematyki - bo on robił wszystkie zadania ze swojego podręcznika pięć razy szybciej niż reszta klasy i się nudził. Kupiłam - skończył się problem z gadaniem. W klasach

Re: Opinia o dys.... - jak długo?

Jeszcze jedno, akurat w temacie egzaminów. jak to było z egzaminami gimnazjalnymi albo sprawdzianem szóstoklasisty? Jeśli jest koszmarny dysgrafik, piszący wolno bo inaczej go nikt nie rozczyta (łącznie z nim samym), to jak do tego podchodzą komisje? Nadmienię, ze opinię posiada od czwartej klasy z

Re: Prosba do ania-pat1, aerra, kem-er

Tak max. to 16 do 20 (zależnie od szkoły) ale nasza klasa ma np. 13 (w tym 6 osób które przyszły w klasach 3-5) czyli nowe, co zmieniło układ sił. Słabsi edukacyjnie - odpadli (zmienili szkołę - dzieci źle czuły się nie doganiając w wyścigu innych... ). Tak rodzice tego nie powiedzą głośno (któż by

Re: Skąd niechęć do szkół niepublicznych?

Ale masz klasy po prawie 40 osób. Rozumiem, że Twojej córce to pasuje, ale u syna w klasie te 16 - 17 jest dobrze i nikt nie płacze z niedoboru dzieci. Ja płacę 850 miesięcznie (czyli 10200 rocznie) i mam w tym: klasę 16 - 18 osób (aktualnie 17), dużo godzin lekcyjnych w klasach I - III (więcej

Nauczycielki- świadectwa z wyróżnieniem (początek wątku)

Pytanie mam do nauczycielek- czy są jakieś jednoznaczne kryteria przyznawania świadectw z wyróżnieniem w klasach 1-3? W sytuacji, w której dzieci nie mają ocen jako takich, tylko opisowe? Tak, przyznaję się - jestem w tym wątku mamusią niuniusia i moja niuniusia własnie tego wyróżnienia w tym roku

1 2 3 4 5 6
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.