ściany

ściany

(68 wyników)
  • galeria murali i graffiti: picasaweb.google.com/mazynamiescie
  • Witam. Jestem właścicielem działki na wsi o powierzchni 1300 m2. Na jej terenie znajduje się budynek gospodarczy o powierzchni 60 m2. Czy w myśl art. 29 ust. 1 prawa budowlanego ("Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa - wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki") mogę podją...
  • Witam. Zbudowałem i sprzedałem dom parterowy,z możliwością adaptacji poddasza, w technologii tradycyjnej(YTONG), bez podpiwniczenia,. Zimą wystąpiło zjawisko skraplania się pary wodnej na spodniej stronie folii dachowej. Poza oczwistymi błedami w wykonaniu wentylacji dachu za jedną z przyczyn uznano(cytat): "brak izolacji termicznej na ścianie zewnętrznej poniżej poziomu posadzki. Projekt architektoniczno - konstrukcyjny nie przewidywał wykonania izolacji termicznej na ścianie f...
  • Mam poważny problem. Developer budujący mieszkanie wykonał wszystkie instalacje wod-kan na powierzchni ściany. Czy jest jakaś Polska Norma która określa sposób wykonania instalacji. Dodam jeszcze, ze instalacje c.o. również przeprowadzone są po powierzchni ściany (łazienka) oraz w pokojach wychodzą z podłogi. Czy to również reguluje jakaś norma. W umowie developerskiej nie ma zapisów o sposobie wykonania tej instalacji. Czy może ktoś miał podobny problem z wykonawcą?
  • Chcemy wyburzyć jedną ściankę działową i przenieść kuchnię do innej częsci mieszkania (blok). Czy na takie zmiany potrzebny jest projekt? Dziękuję z góry za odpowiedź.
  • Mam pytanie "konstrukcyjne". Czy komin wentylacyjny + dymny (oba dla tzw. kozy) może być umieszczony w ścianie nośnej domu?
  • Późną wiosną ;/ zacznę dobudowę do mojego domu - stary, poniemiecki dom z cegły, dobuduję do istniejącej ściany prostopadłościan o powierzchni około 70m2- dwa piętra. Ja myślałem o cegle, czy pustaku ceramicznym, czymś tradycyjnym i sprawdzonym, architekt namawia mnie na beton komórkowy - ścianę dwuwarstwową. Nie wiem na co sie zdecydować, co Waszym zdaniem sprawdza sielepiej w praktyce? Czy takie bloczki są trwałe? Podobno szybko się z nich buduje - co jest przyznaję argumentem ...
  • Architekt zaprojektował w moim domu dwie ściany szklane. Ściany te mają szerokość około 4 metrów, natomiast wysokość sięga aż do końca 2 piętra. Na parterze sa rozsuwane tak,że można wyjść na tarasy. Wyobrażam sobie, ze efekt byłby znakomity, dużo śwaitła, przestrzeni zaokiennej (mam piękną zadrzewioną działkę), ale jak ja te okna będę utrzymywać w czystości? Czy będe zmuszona wzywać alpinistów, żeby mi przynajmniej raz na 2 miesiące myli szyby? Czy ktoś ma coś takiego u siebie...
  • Ile kosztuje ocieplenie 1 metra kwadratowego ściany w budynku dwukondygnacyjnym wolno stojącym?
  • Witam szanownych architektów. Jak wiadomo budynek na działce budowlanej należy sytuować od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż: 1) 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy, 2) 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. W związku z tym mam pytanie co oznacza zwrot "budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę granicy"? Jeśl...
  • Witam, planuję wyburzenie (lub wycięcie otworu) ściany w mieszkaniu, aby połączyć kuchnię z pokojem dziennym. Problem jest "tylko" taki, że ta ściana jest prawdopodobnie nośna. Piszę "prawdopodobnie" ponieważ nie jestem tego do końca pewna. Mieszkanie to mieści się w wieżowcu z wielkiej płyty i gdzie nie spojrzeć tam żelbet, dlatego wydaje mi się, że wszystkie ściany w tym moim M4 są nośne. Dostałam plan mieszkania ze spółdzielni i na nim wszystkie ściany są identycznie rozrysowan...
  • Czy ktos wiedzący moglby mi odpowiedziec na pytanie? Mieszkam w kamienicy przedwojennej, 5-pietowej. Między kuchnią a pokojem jest sciana nosna, gruba na ok 30-40 cm. Czy mozna w tej scianie wybic wneke na grubosc 15-20cm, wielkosci ok 1mx0,5m(moze byc mniejsza) To ma byc wneka na polki na stolem. Co musialabym zalatwic zeby to zrobic i jak to wygląda technicznie? Ania
  • Proszę doradzcie mi jaki kolor ścian pasuje do jasno-popielatych mebli i szaro-czarnych dwuuosobowych foteli. Pokój jest młodzieżowy, chciałabym wprowadzić troche koloru i go rozweselić poprzez kolor na ścianach i dywan ale nie mam pojecia jaki kolor wybrać. Pomóżcie...
  • Witam, w pokuju syna chciałabym namalować Boba Budowniczego, ale wiem jeszcze dokładnie jak to zrobić.Proszę o pomoc, może już ktoś robił takie rzeczy i ma jakieś doświadczenie, chętnie skorzystam z dobrych rad.
  • Mała społecznośc miasteczka Krasnystaw ma pewien problem. Wzdłuz bloku mieszkalnego, w odległosci ok 2-3m od balkonów wybudowano budynek 2 pietrowy, w którym zreszta własnie otwarto biedronke. Dla mieszkańców jest to makabra. Brak miejsca do zaparkowania, poobijane samochody przez klientów sklepu, no i nieszczególny widok z okna. Ściana ma ok 50m długosci (3 klatki w bloku sa "zamurowane" od strony salonów, wiec totalna klapa). Czy ktos sie orientuje, czy mozna tak w Polsce budowa...
  • Witam szanownych architektów. Niebawem planuję rozpoczęcie remontu budynku mieszkalnego. Zakres robót będzie obejmował tylko roboty wykończeniowo- instalacyjne ( panele, glazura, terakota, wymiana grzejników i kotła gazowego) a także wykonanie w ścianie zewnętrznej dwóch otworów 50x100 cm i wstawienie w to miejsce pustaków szklanych. Czy w związku z tym powinienem złożyć zgłoszenie o zamiarze wykonania robót budowlanych? Dodam, że budynek stoi na granicy z sąsiednią działką i właśnie w ...
  • Czy jest dopuszczalne w ścianie działowej grubości cegły 12 cm z tynkiem 14 cm poprowadzić rure odpływową od WC o fi 100 ??? Rury nie wystaje poza ściane. Ściana nie została zazbrojona defakto ściana stoi na rurze. Na długości 130 cm a cała ściana ma 250 cm, wysokość łazienki 265 cm
  • hello bardzo chciałabym pomalować mieszkanie w stylu jaki możemy zobaczyć w serialu "Rodzina zastępcza" (dokładniej u bogatych sąsiadów rodzinki), jeśli ktoś ogląda ten serial i wie np. czyje to malarstwo (bo mi sie kojarzy z witrażami Wyspiańskiego) to prosze o podzielenie się tą, jakze dla mnie cenną, informacją, będe bardzo wdzięczna pozdrawiam
  • WITAM! Powoli z chłopakiem wyposażamy sobie mieszkanko. W salonie zestaw wypoczynkowy mamy w kolorze czerwonym, ale nie wiemy jaki mamy dobrać kolor ścian. Chciałam jasny zielony, by to ze sobą fajnie kontrastowało i wyglądało ciekawiej, ale mój chłopak jest zdania że tak nie powinno być. Nie chcę żadnej melancholii w tym pokoju. Więc jaki kolor byłby najlepszy?
  • Czy mając jaskrawy fiolet na ścianach powinnam się czeogoś obawiać?
« poprzednie 1 2 3 4

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Projekt domu na zamówienie - dla 5-cio osobowej rodziny

Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.