śląsk

śląsk

(43 wyniki)
 • Trzeba mieć ponure poczucie humory by jarłyk z Jałty od Stalina porównać do "tandemu". Wyroków historii nie da się odkręcić pewnie ale Śląsk nie zasłużył ten na zalew warszawskiej nacjonalno-cmentarno-cyrkowej propagandy w stylu Kamieni na Szaniec jaki ma teraz miejsce....
 • Wytrwałości... Zrobimy jakiś strajk Włoski albo coś takiego... Musi się udać. Ceny są chore. Największe w Europie za kilometr.
 • A ja mieszkam sobie w Chrzanowie. Podrożujac A4 w 20 min jestem Krakowie a w 15 min Katowicach. Polecam nasz region do zamieszkania.
 • "zapowiada Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu" to to beztalencie gazety, które przebija tylko hajok?
 • Tereferekuku.Marek P. to,Marek P. siamto,Marek P."kazał".A kto kazał przeoryszy spełniać życzenia Marka P.?Dzięki czyjemu wstawiennictwu Marek P.tak zręcznie poruszał się w kleszym -nieufnym wobec świeckich-środowisku?.
 • To ładnie, że tak wszyscy się z Kosowiakami ich niepodległością cieszymy ale czy to było zgodne z prawem? A jak Ślązacy nam w Polsce powiedzą „odłączamy się i robimy sobie państwo ze stolicą w Opolu” to też przyklaśniemy? Przecież Kosowo jest częścią terytorium Serbii więc takie złamanie prawa międzynarodowego to groźny precedens. Dlaczego Baskowie w Hiszpanii nie mieliby mieć swojego państwa? Albo narody Belgii?
 • Gdzieś wyczytałem że coraz więcej turystów odwiedza Kraków - gratuluje. Martwi mnie natomiast jedna rzecz - zdecydowana większość z nich po zwiedzeniu Krakowa jedzie do Warszawy i na tym zwiedzanie Polski sie kończy. Nie chce tu nic odbierac Warszawie ale kto tam był choć raz już raczej drugi raz nie przyjedzie. Mówie o tym bo przecież Śląsk ze swoimi tradycjami przemysłowymi jest o niebo bardziej atrakcyjny od Wawy a większość turystów nawet nie jest świadoma że to tak blisko od Krakowa. Tak...
 • Ciekawa nominacja w świetle wydarzeń sprzed 3 lat, warto przeczytać miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,2108819.html
 • USA chcą zacieśnić współpracę gospodarczą z Polską (PAP, MN/13.05.2003, godz. 18:23) Stany Zjednoczone są zainteresowane podniesieniem amerykańsko-polskiej współpracy gospodarczej na tak wysoki poziom, na jakim obecnie znajduje się współpraca polityczna i wojskowa. Oświadczył na konferencji prasowej w Warszawie asystent sekretarza handlu USA William Lash III. W czasie rozmów przeprowadzonych w Warszawie z przedstawicielami rządu i parlamentu, Lash omawiał sposoby zacieśni...
 • Czy Polacy popierający Tybetańczyków, Kurdów, Palestyńczyków itd, organizujący manifestacje pod ambasadami Chin czy Izraela gotowi byliby poprzeć (czy choćby zrozmieć) dążenia do secesji Górnego Śląska?
 • Katowicach, Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach???
 • Nojzocieklejsze soom zas' Krakuse! Tympic' gotowe i szloonzky ... Dusze. Wsadzic' by potrza - do Wandy groda - woontek uo Szloonzku. Mitryngi szkoda! Stoond dali ciynrzko, Jyh "Uorle Gniozda", je Noom przekroczyc'. Nawet we buoznah! Hoc' ku Noom ciyngjym blyskajoom uokym coby cos' erbnoon'c' pod Naszym bokym. Niy darmo palma po Szkotah wziyni. Na cudze koszta rzyc' nauczyni?
 • Cytuję za forumowiczem Małop A mówi się, że Małopolska jest biedniejsza od Śląska. Wszystko jednak na to wskazuje, że niektóre część Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia są szczególnie zagrożone biedą :(Ranking biedy Ośrodki pomocy społecznej rozdzielają między rodziny po 50 złotych na miesiąc Ranking biedy Wśród 49 polskich powiatów, w których stan gospodarki i poziom życia odbiega znacznie od średniej kraju, aż 30 znajduje się w województwie śląskim Jak przeżyć w miejscowości, w k...
 • Kulturalnie Kraków leży, bo do teatrów jeździ się do Warszawy, a teraz podobnie poległ medycznie. A własciwie tylko nagłośniono to co od dawna wszyscy wiedzą. Za chwile okaże się, że miasto roku 2007 jest generalnie do niczego i co prawda ma Stare Miasto i Kazimierz, ale ludzie siacyś tacy niefajni.
 • Witam wszystkich. Uśmiałem się setnie z naszych kolei, bo kiedy wstukałem w internetowy rozkład jazdy hasła: z Kraków do Czechowice Dziedzice, i zaznaczyłem opcję przewóz rowerów, otrzymałem plan połączeń trwających ponad 22 i 23 godziny! Chciałem, korzystając z PKP, wybrać się na wystawę owczarków szkockich do miejscowości Chybie k/Czechowic, ale sensowniej będzie chyba złapać się zderzaka jakiegoś tira na A4...;) Zaraz skrobnę im maila, ciekawe jak, i czy w ogóle to skomentują.....
 • Nie przesadzajmy - armia A-W była neistety dość kiepska i w znacznym stopniu zddemoralizowana, pozbawiona wiekszych chęci do walki za monarchię. Gdyby nie pomoc Niemców (pod Gorlicami) to pewnie Rosjanie zdołaliby wyłączyć A-W z wojny juz w 1915 roku.
 • Jutro muszę się dostać do Gliwic - pociąg mam o 17:05 z Krakowa do Katowic i w Katowicach przesiadkę. Problem w tym, że na przesiadkę mam SIEDEM minut (od 18:43 do 18:50) - jakie jest prawdopodobieństwo, że się nie spóźnię, ewentualnie że jeśli będą opóźnienia, to pociąg do Gliwic (docelowo relacji Katowice - Kędzierzyn Koźle) zaczeka na ten mój? Błagam o rzetelną odpowiedź. LOKI
 • Szanowni Forumowicze z Krakowa, napiszcie, czy wśród Was ma miejsce 100% identyfikacja z Polską. Czy występują u Was tendencje regionalistyczne i dążenie do jakiejś formy autonomii w stosunku do Warszawy. Czy poczuwacie się w końcu do jakichś emocjonalnych związków z Białymi Chorwatami, którzy zamieszkiwali ziemie dzisiejszej Małopolski przed podbiciem ich przez Polan. Gruess aus Oberschlesien!

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.