Forum   1885

1885

(6 wyników)
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz, ps. Witkacy (ur. 24 lutego 1885 w Warszawie, zm. 18 września 1939 w Jeziorach w województwie poleskim) – polski malarz, fotografik, pisarz, dramaturg i filozof. Stanisław Ignacy Witkiewicz urodził się w Warszawie 24 lutego 1885 roku[1], jako syn malarza, pisarza i architekta Stanisława Witkiewicza herbu Nieczuja oraz Marii z Pietrzkiewiczów herbu Ostoja, nauczycielki muzyki. Pierwsze lata życia spędził w Warszawie, mieszkając wraz z rodzicami w nieistnie...
  • Nabyłam jakiś czas temu książkę Zofii Abramowicz "Imiona chrzestne białostoczan w aspekcie socjolingwistycznym (lata 1885-1985)". Ksiażka tak naprawdę nie dotyczy imion chrzestnych, a po prostu imion osób różnych narodów i wyznań, zamieszkałych w Białymstoku. Pokrótce przedstawię subiektywny wybór ciekawych informacji z tej 500- stronicowej pozycji. Na początek może przepiszę fragment dotyczący badań innej badaczki, H. Milejkowskiej: "Analiza struktury fonetycznej grupy imion...
  • skandaliczny bezmyslny ledwowidzacy i kaszlacy kierowca zatruwa innych pasazerow- miesce takich jest na osobnosci-sprzatanie ,mycie ale nie w autobusie-mam nadzieje ze mpk bedzie o tym wiedziec- czwartek 10 o godzinie 17
  • Nie można cofnąć zgody, zmienić decyzji, a w ostateczności nakłonić nowobogackiego do zrezygnowania z planu wyburzenia? :/
  • Na Interii znalazłem artykuł pod takim tytułem: "Kuba Rozpruwacz mógł być Polakiem" sprawdzam w słowniku (dla pewności) i stoi jak wół: "Polacy - zachodniosłowiański naród zamieszkujący głównie Polskę i posługujący się językiem polskim." dalej w tym artykule czytamy: "Inspektor Donald Sutherland Swanson na ostatniej stronie swego notatnika wymienił niejakiego Aarona Kośmińskiego, polskiego Żyda, który wyemigrował do Wielkiej Brytanii w 1885 roku." Polska w 1885 roku? W szkole da...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.