Forum   1917

1917

(36 wyników)
  • Wczoraj i dzisiaj w tv leciał film pod nieco nieszczęśliwym tytułem "Zdewastowane miasto", opowiadający o straszliwej katastrofie, wybuchu amunicji, który zniszczył Halifax w 1917 roku: kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=35281 Szkoda, że w "Rilli" nie ma nic na ten temat - w końcu to była gigantyczna katastrofa, o której pamięć w Kanadzie do dzisiaj nie wygasła. A LMM pisała w "Rilli" o wielu okropnościach wojny...
  • Czy ma ktos glebsza wiedze o tym,bardzo waznym w Historji nie tylko Rosji,a takze calego Swiata,wydarzeniu,oprocz tej,ze to byl zydowski spisek.
  • Pamietam w 1917 podczas rewolucji bolszewickiej tez szpiegowalismy tych polskich panów przed odzyskaniem niepodległosci.Teraz moje wnuczeta robia intersy z tymi smiesznymi polaczkami co siedzą w sejmie, poŁowa sejmu siedzi w naszych kieszeniach, nawet po wejsciu do tej kur... unii europejskiej, a ta ladacznica polska polityka zagraniczna jest w naszych rekach (urban nam wszystko sprzeda). Kwasniewski buduje palac za 22 mln; pamiętam podczas rewolucji w 1917 tez wywlekalismy z pal...
  • 7 listopada 1917 roku – Krążownik Aurora oddał strzał, który rozpoczął rewolucję październikową w Rosji. Według obowiązującego wtedy w Rosji kalendarza juliańskiego był to z 25 na 26 października – stąd nazwa. Dzień wczesniej Rząd Tymczasowy zdecydował o zamknieciu bolszewickich gazet oraz użyciu wosjka, co tylko przyspieszyło wybuch powstania. Nastepnego dnia oddziały Czerwonej Gwardii przy wsparciu zbuntowanych marynarzy zajęły strategiczne punkty Piotrogrodu. Prak...
  • 19 grudnia, 20 lat temu, nie doczekał Bożonarodzeniowych świąt ...
  • Zastanawiam sie ostatnio, bo coraz czesciej sie spotykam z opiniami wsrod osob wierzacych ktore znam, ze jest coraz wiecej znakow i ze to co sie teraz dzieje na swiecie (zwalczanie wiary, wojny, katastrofy naturalne) wynika z tego, ze zblizaja sie czasy ostateczne. Szczerze mowiac, jestem do tego sceptycznie nastawiona - wydaje mi sie w sredniowieczu kiedy szalaly zarazy i rowniez byly wojny czy trzesienia ziemi ludzie tez mysleli ze zbliza sie Apokalipsa. Ale kiedy slysze to tez od znajomy...
  • Paradoksalnie... skorzystala na niej Polska... Swiat i Europa na niej stracil... Podobnie zreszta, jak na rewolucji francuskiej... detale wytlumacze jutro :))) dobranoc.
  • Ponieważ na forum tym pojawia się wiele osób interesujących się sprawami tego rodzaju, chciałbym zapytać ilu Żydów mieszkało na stałe w Palestynie w 1917 roku, to znaczy w roku ogłoszenia brytyjskiej deklaracji w sprawie utworzenia Żydowskiej siedziby narodowej. Słyszałem, że było ich tam wtedy około 56 tysięcy, ale nie wiem na ile liczba ta jest wiarygodna.
  • ...a chyba warto wyborcza.pl/1,75480,9167611,Blizej_Czecha_niz_Lecha.html Gorzelik wali "z rubyj ruły". Niy idzie mu rechtu odmowić
  • Mam pytanie to wszystkich Żydów, którzy tak chętnie odwiedzają forum "Gazety". Jak w izraelskich podręcznikach do historii, zostało przedstawione życie diaspory żydowskiej w ZSRR w latach 1917-1941? Czy dzieci żydowskie mają okazję poznać, jak wieli był wkład ich przodków w budowanie "Raju na ziemi"? Czy wiedzą, że ich pradziadowie oddali nieocenione zaslugi dla Karju Rad, preznie dzialajac w Czeka? Czy maja swiadomosc, ze przywodca pierwszego prawdziwie wolnego panstwa, byl ich r...
  • Można kupić na niemieckim portalu EBAY 6 kartek z widokami Siedlec z 1917r. Cena wyjściowa za 1 szt. 1,99 eur + koszt przesyłki 1,50 eur. Ciekawe, czy mają takie w siedleckim muzeum. Czas na decyzję: 9 dni search.ebay.de/siedlce_W0QQsalistedinsiteZ77
  • Czy ktos ma jakies linki materialy,dotyczace stosunkow miedzy generalisja oraz i oficerstwem i zolnierzy,pochodzacych z roznych zaborow,w Polsce miedzywojennej?
  • JAN PAWEŁ II - WIELKI CZŁOWIEK, WIELKI POLAK.
  • Boykottiert den 1.Mai! In Dojczland seit 1933 ein offizieller Feiertag! ### Um unter Arbeitern Sympathien für den Nationalsozialismus zu fördern, erklärte das NS-Regime den 1. Mai als "Tag der nationalen Arbeit" zum gesetzlichen Staatsfeiertag bei voller Lohnfortzahlung. Damit gingen sie scheinbar auf eine alte Forderung der internationalen Arbeiterbewegung ein. ### tiny.pl/nwhd
  • ... po I wojnie światowej Niemcy klęski nie doznały ... A teraz z innej beczki : 1 Kompletne wydanie "Hochseeflotte / Floty Pełnego Morza" aliantom. 2 Zakaz posiadania łodzi podwodnych i okrętów liniowych (pancerników). 3 Demilitaryzacja Nadrenii 4 Powrót do Macierzy Polskiej Wielkopolski, Kujaw, Pomorza Gdańskiego i Ziemii Chelmińskiej. 5 Powrót do Macierzy Francuskiej Alzacji i Lotaryngii 6 Włączenie do terytorium Belgii rejonu Eupen - Malmedy 7 Plebiscyt i powrót do Macierzy...
  • We wszystkich dotychczasowych publikacjach o historii Pruszkowa znaleźć można informację, że Edmund Wargenau został mianowany burmistrzem przez pierwszą Radę Miejską, która rozpoczęła działalność 21 V 1917. Tymczasem niedawno, za dość ciężkie pieniądze, nabyłem plik archiwalnych pruszkowskich dokumentów, wśród których jeden pozwala wątpić w powyższą informację - kwit, potwierdzający opłacenie podatków gminnych w roku 1915, wystawiony przez burmistrza Pruszkowa, Edmunda Wargenaua ...
  • Co to qoorwa zlego z tym Swiatem?.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się