Forum   1990

1990

(247 wyników)
  • czy w 1990 roku mozna bylo miec wiecej niz jedna nieruchomosc? chodzi mi o dzialke. Czy majac dom mozna bylo kupic druga dzialke ?
  • Kilka pytań odnośnie tego, tajemniczego z dzisiejszej perspektywy okresu jak dla mnie. Piosenki z tamtych lat pamiętam w miarę dobrze, wiele z nich należy do moich ulubionych (PAnie B., Krucjata, Ciesz się z tego co masz, Balcerowicz, Pteromania, Dokolusienieczka lata siekiereczka itd.), natomiast samych programów już prawie w ogóle. Tak "świadomie" i w całości zacząłem oglądać kabarety od programu "Skumbrie w tomacie" z wiosny 1992. I pamiętam że właśnie ten program trochę sie ...
  • Mają po 18 lat, czy spełniły się wasze plany, jakie z nimi wiązaliście ? Jakie noszą imiona? Mama Piotra, urodzonego 16 września.
  • Witam, Na ile poprawna jest forma "w latach 1990-tych" lub budząca jeszcze większe wątpliwości "w latach 1980-90-tych"? To jakaś kalka angielskiego "1990s", nie wiem na ile u nas przyjęta. Chce uniknąć formy "w latach 90 XX wieku" (bo koszmarnie niezgrabne zdania przez to powstają), a forma "w latach 1990." jakoś totalnie mi nie leży i rzadko ją widuję. Sprawa jest o tyle poważna, że chodzi o użycie tej formy w pracy doktorskiej, więc nie mogę sobie pozwolić na błąd. Ewentualnie, może kt...
  • planowałem wypic pod pewien event ale nie wiem czy dotrzyma w dobrym zdrowiu...butelkowane ( a wlasciwie korkowane) w 2002.
  • "S'w Polsce zniszczyli Wałesa i liberałowie. Pozostała tylko forma bez tresci i polityczne mity III RP.
  • Pierwszy wątek z serii tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20715&w=33727792 Kontynuując, 1990: 1. Ride - Nowhere 2. Opposition - Blue Alice Blue 3. Happy Mondays - Pills 'n' Thrills And Bellyaches 4. The La's - The La's 5. Robert Forster - Danger In The Past 6. The Charlatans - Schubert Dip 7. Depeche Mode - Violator 8. The Sundays - Reading, Writing And Arithmetic 9. The House Of Love - The House Of Love 10. Crime & The City Solution - Paradise Discotheque Podsumowując,...
  • poza układem słonecznym. Za swoje osiągnięcia zostaje w 1996r. uhonorowany nagrodą Tinsley, staje się poważnym kandydatem do Nobla. Jeśli ktoś uważa, że było inaczej, to już IPN z nim pogada odpowiednio.
  • 11 kwietnia 1990 sejm przyjął ustawę o zniesieniu cenzury. Cenzura wszelkich publikacji, widowisk itp, polegała na tym, że towarzysz cenzor otrzymywał tekst i czytał. I jak dopatrzył sie treści niezgodnych z obowiązującą w socjalistycznej ojczyźnie linią polityczną, albo zakazywał publikacj w ogóle, albo według własnego poglądu skracał treść. I zobaczcie, jak sprytnie cała sprawa była zorganizowana. Ustawa o cenzurze z roku 1981 mówiła tak: "Art. 1. 1. Polska Rzeczpospoli...
  • Do dzisiaj nikt się nie zweryfikował. Fajnie? no pewnie, mamy takie super wyroki - Nie PO lityczne, hehehe...
  • Witam. Chcialbym zobaczyc Wasze opinie najlepszych filmow po roku 1990 ... Moja krotka lista to: Uwierz w ducha, głupi i głupszy 1 i 2, tożsamość, zielona mila, azyl, jaś fasola nadciąga totalny kataklizm :), bez twarzy, pianista, piekny umysl, rekrut, smakosz 1 i 2, desperado 1 i 2, Droga Bez Powrotu (Wrong Turn), kłamca kłamca, raport mniejszości, the ring, dog soldiers, bruce wszechmogący, men in black 1 i 2, szeregowiec ryan, lista schindlera, forrest gump, skazani na shawsha...
  • To gdzieś w kwietniu 1990 r. było. I z głowy mi wyleciało. Szczególnie proszę tych, którzy w kółko mówią o tym, że piętnuje się TW, a UBecy i eSBecy mają się dobrze i dostają duże emerytury. Przestańcie odwracać kota ogonem. Autorytety Antylustracyjnego Frontu stanęły w karnym szeregu by bronić emerytur ubeckich i miena PZPR jak niepodległości. I druga rzecz. Tenże Front sfraternizował się z tymi, dla których pracowali bezpieczniacy. Z tymi, których obciąża każda niegodziwość pope...
  • daty skrajne, bo na 326 osób z 1981 jest 1 osoba a z 1990 - 3. Większość to lata 1988-1989 (40 osób miało tylko jedno imię). Na szczycie listy plasują się: Katarzyna 28 Magdalena 21 Anna 19 Aleksandra 15 wśród męskich (ich mało, bo to "babski" kierunek): Michał 5 Aleksander 5 Marcin 4 Mateusz 4 pojedyncze są: Andrzej, Angelika, Anita, Anton, Artur, Bartłomiej, Bartosz, Dagmara, Dariusz, Elżbieta, Fabiola, Hanna, Irena, Iwona, Jan, Jonatan, Karina, Karol, Ksenia, Laureen,...
  • Antypolska uchwała krajowego prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – 22.06.1990 Treść "uchwały", liczącej 60 stron maszynopisu została przesłana po przetłumaczeniu przez Agencję Konsularną RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 do Ministerstwa Spraw Zagranicznych departament Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie oraz wydrukowana dnia 12-14 kwietnia 1991 w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej. Najważni...
  • nie ma co porównywać tamtego AZSu z tym co z niego zostało do dzisiaj.To Staszek Gościniak zbudował jego potęgę,zawodnicy młodzi trenowali parę lat i osiągnęli sukces.Siatkarze nie zarabiali takiej kasy to byli normalni ludzie z którymi można było pogadać nie gwiazdorzy jak dziś.Klub z Częstochowy to teraz prywatny folwark dyrektora sportowego który choduje w nim zawodników a prezesi klubu uwazają za sukces że AZS jeszcze gra w najwyższej klasie rozgrywkowej bo przecież mógłby niż...
  • A teraz za reklamy w gazecie wchodzicie w doope milewskiemu!
  • alnym Edward Zalewski wstąpił do PZPR w 1986 już po stanie wojennym, kopalni Wujek, morderstwie Popiełuszki i Przemyka to go dyskwalifikuje do zajmowania wysokich stanowisk w Polsce anno domini 2010. Dla mnie niewyobrażalne być w PZPR z Kiszczakiem i Jaruzelskim. Służby komunistyczne triumfują.
  • Jako, że się trochę na tym znam. Pracuję w łodzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jednej z najlepszych w Polsce. Jak można tym miastem rządzić i nie przygotować infrastruktury i terenów dla inwestorów i przyciągać dużych inwestorów, naprawdę klasowyc inwestorów. O ocenę poproszę wszystkich decydujacych od 1990 roku. Jaki tutaj jest duży inwestor oprócz Celsa? Pozdrawiam z SSE Łodz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się